Най - вълнуващия въпрос зимно време.
naskov - майстор
Датчика следи дали в горивната камера има подналягане. Активира се при запушени димогарни тръби, комин и най вече при запушен щуцер на маркуча
kamina.alba18kw - специалист
Запалката ми започва да подгрява твърде рано. Как да я наглася да започва на време. Седи 5 мин загрята и чак кпгато стигнат пелетите до нея и тогава пали. Ще изгори така ако пали всеки път.
[quote="estzvetanov"][quote="Тд306"]Здравейте колеги, виждам че тук има хора които са доста на ти с нещата, доста почетох но си е друго да се допитам за всеки случай.
При стартиране на камината започва доста да пуши и при възпламеняване става една детонация която не ми харесва предполагам с малко настройка може да се избегне.
Оставил съм я на 2ра степен (мощност) вдига стартово около 190' градуса на газовете за около минута две и след това пада и държи 120-140 градуса. След като загрее водата на 60 градуса я свалям на 1ва степен (мощност) и така си я оставям да работи постоянно понеже става баня в апартамента. Изпада в модулация временно и след това гасне, като тръгва да пали отново на 1ва степен огъня става много силен и изгорелите газове минават 200 градуса някой път около 210. Другото което е докато работи на 1ва степен пуска пелети през 6 секунди горе долу. Гледам да поддържам температура на водата 60-65 градуса.
Когато гася камината вентилатора не спира, върти постоянно.
С 1 чувал пелети изкарвам около 8 часа което ми се вижда като доста голям разход.
Ето и параметрите без да съм ги пипал
1-10. 3-120. 4-180. 5-170. 6-25. 7-150. 8-10. 10-12. 18-38. 19-220. 20-180. 21-160. 22-175. 23-180. 24-100. 28-145. 50-20. 51-125. 52-60. 53-20. 54-80. 55-160. 56-65. 57-170. 58-100. 59-60. 60-60. 61-30. 62-190. 67-40. 68-35.
70-150. 76-1. 92-1. 94-0. 95-5. 96-5. 101-120.
При мен качеството на пелети е зададено на 1, някой казват 1 степен е за най лошо качество други 3 та ?
sstenly1 - специалист
kamina.alba18kw написа:
Запалката ми започва да подгрява твърде рано. Как да я наглася да започва на време. Седи 5 мин загрята и чак кпгато стигнат пелетите до нея и тогава пали. Ще изгори така ако пали всеки път.
Кое те кара да мислиш,че загрява по-рано. :-D
kamina.alba18kw - специалист
sstenly1 написа:
kamina.alba18kw написа:
Запалката ми започва да подгрява твърде рано. Как да я наглася да започва на време. Седи 5 мин загрята и чак кпгато стигнат пелетите до нея и тогава пали. Ще изгори така ако пали всеки път.
Кое те кара да мислиш,че загрява по-рано. :-D

Виждам я през стъклото кога започва да свети. Едва на началото на пускането на пелетите започва да свети. Преди пускаше и когато достигнат до нивото и чак тогава се вижда, че започва да свети.
morgiana - помощник
Здравейте! Проблемът, с който се сблъскахме с нашата пелетн а камина е, че след изключване от електрозахранването, дисплеят не се включва, остава тъмен. Камината не може да се рестартира.Какво да направим? Моля, помогнете!
sstenly1 - специалист
kamina.alba18kw написа:
sstenly1 написа:
kamina.alba18kw написа:
Запалката ми започва да подгрява твърде рано. Как да я наглася да започва на време. Седи 5 мин загрята и чак кпгато стигнат пелетите до нея и тогава пали. Ще изгори така ако пали всеки път.
Кое те кара да мислиш,че загрява по-рано. :-D

Виждам я през стъклото кога започва да свети. Едва на началото на пускането на пелетите започва да свети. Преди пускаше и когато достигнат до нивото и чак тогава се вижда, че започва да свети.
Времето и на включване си е заложено в контролера,и няма как да го промениш(поне по стандартния начин мисля)
Виждам в предните ти постове заради буйния пламък и намалихте дозите и най-вече по врене на фаза запалване на горивото(пар.5 и пар.6) и просто по-бавно ти се пълни горивната пота, а запалката вече е загряла.
Конкретно за тая марка камини си мисля даже че палят малко бавно,имам камина на друг производител която след ON на 2-3 минута е запалила,но пък си има други дертове.
silent - майстор
Даже много бавно палят между 10тата и 15тата минута...
filmatoplo - майстор
Общо взето бавно палят ,моята която е самоделка пали 45 секунди след подаване на пелети.
kamina.alba18kw - специалист
filmatoplo написа:
Общо взето бавно палят ,моята която е самоделка пали 45 секунди след подаване на пелети.

Моята си пали от 5 до 7 мин горе долу. Абе да питам, някой преборил ли се е до сега с оставащото количество пелети по стените на бункера, когато намалеят. Образуващата се дупка над шнека е голяма глупост. Май си им е стандартен проблем. Колкото познати имам все един и същи проблем имаме. И ха да те няма във вас известно време и светва алармата за пелетките, а бункера кажи речи на половина пълен. ;) Има ли решаване тоя проблем?

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: