Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Pafkata - напреднал
пон ное 07, 2022 8:19 pmЦецоИванов написа:
пон ное 07, 2022 11:48 amsilent написа:
Увеличи подаването и намали въздуха, за съжаление не помня точно кои параметри бяха ...а и ми гръмна компа с настройките и трябва да ровя някъде из архивните дискове. Надявам се някой колега да каже кои са...но не очаквай готови настройки. Едва ли има някой друг който да си е причинил мъката да гори слънчоглед в тази камина. Горил съм пелети с лошо качество и знам какъв ужас е и след това за слънчоглед дори и не съм и помислял. При всички случаи по всяка вероятност ще имаш нетабилна работа гаснене и със сигурност много чистене.
Вярно че слънчогледовите пелети са по евтини но защо си се набутал с тях при положение че не можеш сам да си правиш настройките.
Здравейте,
Проблема се реши(нямаше общо с настройките или почистването).Сега остава да я пусна и да я настроя фино.Никога не бях дори отключвал менюто за настройки,защото не е имало нужда.А от това което,пише в тези 300+ страници може да се сглоби още едно ръководство :rolleyes: Вече след като знам кое какво е съм доста по-спокоен.след няколко чувала ще кача снимка да видим дали наистина е толкова зле на слънчоглед...
Колега как се държи камината със слънчогледовите. Подкара ли я,дай малко инфо
silent - майстор
няма да получиш инфо предполагам....колегата вероятно няма време да пише ...зает е да чисти или псува слънчогледа или да чисти и псува... :-D
нед ное 20, 2022 2:57 pmТрифон П.Трифонов написа:
Тази тема е на Форума и е за Еко спар.
Топла зима, у дома!
Имам нужда от помощ и аз с моята камина еко спар аурига 25 кв имам огромен проблем с настройките понеже смених пелетите и проблемите почнаха.Първо взе да гори много пелети чувал и половина на 12 часа при положителни температури на вън и с пекъсвания (не работи постоянно тия 12 часа).С външен датчик на ббойл е камината и модулира по вода и ми се струва,че от както го сложих датчика почнаха проблемите.Ще съм благодарен на всеки от вас който окаже помощ
пон дек 19, 2022 3:55 pmsilent написа:
няма да получиш инфо предполагам....колегата вероятно няма време да пише ...зает е да чисти или псува слънчогледа или да чисти и псува... :-D
:rolleyes: всъщност не.Камината си работи идеално,имам същият разход на пелети като преди.Наистина чистенето е малко повече(ако преди съм изчиствал всичко за 2 Мин,сега е за 3).Пепелта е бяла като от цигари.Забрави стъклото да е чисто,точно след 1 час посивява.За сега я държа на 1-2 защото не се е налагало повече.Днес само я засилих малко на auto и за 15 Мин всички радиатори бяха топ(даже и в бойлера направи макс).Утре ще я почистя хубаво и ще изгоря един чувал и ще кача снимки да имаш представа .
съб дек 24, 2022 12:34 amЦецоИванов написа:
пон дек 19, 2022 3:55 pmsilent написа:
няма да получиш инфо предполагам....колегата вероятно няма време да пише ...зает е да чисти или псува слънчогледа или да чисти и псува... :-D
:rolleyes: всъщност не.Камината си работи идеално,имам същият разход на пелети като преди.Наистина чистенето е малко повече(ако преди съм изчиствал всичко за 2 Мин,сега е за 3).Пепелта е бяла като от цигари.Забрави стъклото да е чисто,точно след 1 час посивява.За сега я държа на 1-2 защото не се е налагало повече.Днес само я засилих малко на auto и за 15 Мин всички радиатори бяха топ(даже и в бойлера направи макс).Утре ще я почистя хубаво и ще изгоря един чувал и ще кача снимки да имаш представа .
пон ное 07, 2022 8:19 pmЦецоИванов написа:
...след няколко чувала ще кача снимка да видим дали наистина е толкова зле на слънчоглед...
На третото обещание ли ще качиш снимка?
silent - майстор
съб дек 24, 2022 12:34 amЦецоИванов написа:
пон дек 19, 2022 3:55 pmsilent написа:
няма да получиш инфо предполагам....колегата вероятно няма време да пише ...зает е да чисти или псува слънчогледа или да чисти и псува... :-D
:rolleyes: всъщност не.Камината си работи идеално,имам същият разход на пелети като преди.Наистина чистенето е малко повече(ако преди съм изчиствал всичко за 2 Мин,сега е за 3).Пепелта е бяла като от цигари.Забрави стъклото да е чисто,точно след 1 час посивява.За сега я държа на 1-2 защото не се е налагало повече.Днес само я засилих малко на auto и за 15 Мин всички радиатори бяха топ(даже и в бойлера направи макс).Утре ще я почистя хубаво и ще изгоря един чувал и ще кача снимки да имаш представа .
Ок, радвам се, споделяй информация, предполагам има хора които ще са заинтересувани, инак това което съм написал е съвсем добронамерена закачка....аз ако някога се реша на подобна стъпка без да изгоря тестово 10тина чувала няма да купувам .....вчера запалих за първи път за да стопля цялата къща....и мога едиствено да ви пожелая весели празници и много топлина....
Някой ще може ли да ми помогне знам,че са празници но след тях ако някои има желание ще съм благодарен.Камината е Аурига 25 кв проблемите са два единият е с високият разход който е почти два чувала за 12-15 часа при положителни температури и другият е с бързото почерняване на стъклото.Смених тази година пелетите с иглолистни (понеже това имаше на пазара) и се получиха тия проблеми.Параметрите ми са следните пар.0-30,пар.1-10,пар.3-130,пар.4-170,пар.5-200,пар.6-10,пар.7-140,пар.8-6,пар.10-10,пар.18-29,пар.20-140,пар.21-140,пар.22-150,пар.23-160,пар.24-110,пар.28-147.Модулира по вода преди с тези настройки ми гореше за 24 часа един човал от 20 кг широколистни пелети.Забравих да спомена,че има и външен датчик на Ббойл
Снимките са много големи и не могат да се качат.viber, messenger,e-mail дай и пращам веднага.
Pafkata - напреднал
нед дек 25, 2022 7:56 pmЦецоИванов написа:
Снимките са много големи и не могат да се качат.viber, messenger,e-mail дай и пращам веднага.
ЧНГ на всички! Качи параметрите ако е възможно.Колко време издържа в часове(приблизително) без да се чисти,не се ли пълни кошницата с пепел
Колега как се държи камината със слънчогледовите. Подкара ли я,дай малко инфо
[/quote]

Камината се държи добре .Параметрите са ми същите като от страница 37 на форума.Есинственото което ще пипам е 10,18,24 и 28.За сега мога да ти кажа само как гори на 1,защото тая зима отрицателни температури имаше точно за 1 седмица.На 1 един чувал свършва за около 10 часа.Настроил съм темп на въздуха да е 26 а на водата-65.Разбира се,тези градуси не няма как да се получат на 1 и печката просто си къкри. :)А ако не изчистя 2 чувала ,паничката се пълни.

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: