Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте, колеги!

Имам печка еко спар с водна риза. Срещам големи проблеми с паленето - неще и неще. От 10 опита, 2 пъти пали. Пробвал съм 10 различни настройки за паленето и пак същия ефект. Проблема не е в комина, защото е чисто нов. Запалката работи, но много рядко почервенява. Взел съм нова за да я сменя. Друго , което ме съмнява, е захранващия кабел на печката 3х0,5. Дали евентуално не може да си дръпне достатъчно ток или да пробвам с нова запалка?
Здравейте, колеги!

Имам печка еко спар с водна риза. Срещам големи проблеми с паленето - неще и неще. От 10 опита, 2 пъти пали. Пробвал съм 10 различни настройки за паленето и пак същия ефект. Проблема не е в комина, защото е чисто нов. Запалката работи, но много рядко почервенява. Взел съм нова за да я сменя. Друго , което ме съмнява, е захранващия кабел на печката 3х0,5. Дали евентуално не може да си дръпне достатъчно ток или да пробвам с нова запалка?
filmatoplo - майстор
Сигурен ли си че поставяш кошничката както трябва -максимално отворчето трябва да се постави към тръбичката на запалката ,то си влиза почти .
mgdvn2 - напреднал
пет фев 15, 2019 9:25 amrobev87 написа:
Здравейте, колеги!

Имам печка еко спар с водна риза. Срещам големи проблеми с паленето - неще и неще. От 10 опита, 2 пъти пали. Пробвал съм 10 различни настройки за паленето и пак същия ефект. Проблема не е в комина, защото е чисто нов. Запалката работи, но много рядко почервенява. Взел съм нова за да я сменя. Друго , което ме съмнява, е захранващия кабел на печката 3х0,5. Дали евентуално не може да си дръпне достатъчно ток или да пробвам с нова запалка?
Запалката е 400 W. Така, че дебелината на кабела е нормална. Провери си уплътнителното въже под кошницата, да не би да е прегънато. При мен настройките на nokoniko ми паснаха.
Колеги здравейте. От днес собственик на минима... каминката тръгна то bboil термостата с wi fi не намира мрежата някой може ли да каже защо така става... мерак ми е да ми е в джоба кибрита и да пускам и спирам когато искам.
gnt69 - майстор
пон фев 18, 2019 9:14 pmStoianchoto написа:
Колеги здравейте. От днес собственик на минима... каминката тръгна то bboil термостата с wi fi не намира мрежата някой може ли да каже защо така става... мерак ми е да ми е в джоба кибрита и да пускам и спирам когато искам.
Изгледай клипа, изпълни стъпките и ще стане.

ЦЪК[/youtube]
пон фев 18, 2019 9:21 pmgnt69 написа:
пон фев 18, 2019 9:14 pmStoianchoto написа:
Колеги здравейте. От днес собственик на минима... каминката тръгна то bboil термостата с wi fi не намира мрежата някой може ли да каже защо така става... мерак ми е да ми е в джоба кибрита и да пускам и спирам когато искам.
Изгледай клипа, изпълни стъпките и ще стане.

ЦЪК[/youtube]
Гледах го свързахме го с човека който монтира камината на лаптопа не намира ббойл мрежа и в приложението като се регистрирах не намира устройството. 3 часа ровене викам си на това мрежата не работи взе друго същата работа.
Pafkata - напреднал
пон фев 11, 2019 10:01 pmnokoniko написа:
пон фев 11, 2019 9:27 pmPafkata написа:
Какви са ти стойностите на пар.6,8,22,23,54,56. И при мен пали трудно с турболаторите особено когато е студен и изчистен, налага се да го спра и да го паля наново,.а това не ме устройва когато времето е топло-тогава го карам на режими,а ме няма в къщи. Иначе има ефект от турболаторите-63гр. на димните когато е изчистен, разхода пада :roll:
6-25
8-25
22-215
23-215
54-45
56-55
Честита баба Марта! Не остана!Получи се с малко промени:п22 и23 са 150 и160,че хвърчаха много пелети. Беше писал че си горил гадни пелети с п92-3. Четох че 92-3 се ръководи от коефициенти на п57 и п58; п92-2 от п55 и п56.(или не съм разбрал). Би ли написал твоите стойности на п55,56,57,58. Смятам да го пробвам на слънчоглед. Ти не си ли пробвал?
nokoniko - специалист
съб мар 02, 2019 4:13 pmPafkata написа:
пон фев 11, 2019 10:01 pmnokoniko написа:
пон фев 11, 2019 9:27 pmPafkata написа:
Какви са ти стойностите на пар.6,8,22,23,54,56. И при мен пали трудно с турболаторите особено когато е студен и изчистен, налага се да го спра и да го паля наново,.а това не ме устройва когато времето е топло-тогава го карам на режими,а ме няма в къщи. Иначе има ефект от турболаторите-63гр. на димните когато е изчистен, разхода пада :roll:
6-25
8-25
22-215
23-215
54-45
56-55
Честита баба Марта! Не остана!Получи се с малко промени:п22 и23 са 150 и160,че хвърчаха много пелети. Беше писал че си горил гадни пелети с п92-3. Четох че 92-3 се ръководи от коефициенти на п57 и п58; п92-2 от п55 и п56.(или не съм разбрал). Би ли написал твоите стойности на п55,56,57,58. Смятам да го пробвам на слънчоглед. Ти не си ли пробвал?
Слънчоглед е съм ползвал. пар.55-70, 56-55, 57-160, 58-100
Колеги относно настройките на таймера да се пуска по време и ден имам въпрос. Днес събота се връщам от почивка и съм настройл камината да се пусне по време и ден. От 14 часа до 22:00 . Настройките са зададени в деня ми на тръгване понеделник същата седмица. Връщам се към 18 часа в събота с нагласата да имам топла вода в бойлера и да ми е топло но уви констатирам, че пелетите са свършили в бункера и се е палела друг ден зададен от мен предишен път в който съм програмирал. Студен бойлер и студена камина. Та на въпроса Трябва ли и има ли от къде да се нулират предишни запаметявания на дни когато се задава ново време и ден на палене. Камината е минима 12 с стандартното управление без стайни термостати .

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: