Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pandeli - напреднал
На моята Минима 12 на дисплея пише Екоспар, придобита ноември 2017. Но не разбрах каква е темата и какво като пише Екоспар, голям праз? С изключение на първоначалния пуск (за който съм писам многократно преди), до сега нямам забележки към работата и. С некои доработки успях да събирам пепелта в чекмеджето и около горивната камера, никъде другаде, и те така... :?
troa73 - помощник
До pandeli колега благодаря за отговора явно няма какво да се притеснявам защо не пише фумис явно по новите модели пише екоспар.А за пепелта и аз забелязах че скарата не е до края на горивната камера и че пепелника е по тесен явно трябва да се преработи.
Joreto86 - помощник
Колеги аз имам следния въпрос как може да се определи пройзводителноста на шнека, дали пуска точното количество пелети или не. Имам познати с комбинирани котли и те имат една настройка за пелетите като за определено време пускат шнека да видят колко пелети ще пусне , после ги мерят пресмятат нещо и го въвеждат като параметър. При наще котли има ли такова нещо. Аз съм с аурига б 25 кв. При тях това се прави за да може да се постигне обявената мощност на горелката с различните по качество пелети. При нас как се определя дали горелката гори с обявената мощност.
Joreto86 - помощник
Никой ли колеги не знае как се прави
startx - специалист
Joreto86 написа:
Колеги аз имам следния въпрос как може да се определи пройзводителноста на шнека, дали пуска точното количество пелети или не. Имам познати с комбинирани котли и те имат една настройка за пелетите като за определено време пускат шнека да видят колко пелети ще пусне , после ги мерят пресмятат нещо и го въвеждат като параметър. При наще котли има ли такова нещо. Аз съм с аурига б 25 кв. При тях това се прави за да може да се постигне обявената мощност на горелката с различните по качество пелети. При нас как се определя дали горелката гори с обявената мощност.
В меню настройки параметър 120-130 след като влезнеш с паролата има ръчно зацепване на щнека ... само че мисля че шнека се пускаше с комбинация с вентилатора ... или трябваше да се пусне вентилатора за да тръгне и шнека ...
Joreto86 - помощник
А има ли нужда от тази цялата гимнастика за нашите уреди
startx - специалист
Joreto86 написа:
А има ли нужда от тази цялата гимнастика за нашите уреди
първоначалното зареждане на пелети се регулира по друг начин не е като при горелките .. там се измерва количество пелет който пада при нагряване на нагреватела , а тук е на порции ... действие / почивка на шнека за времена
Joreto86 - помощник
startx написа:
Joreto86 написа:
А има ли нужда от тази цялата гимнастика за нашите уреди
първоначалното зареждане на пелети се регулира по друг начин не е като при горелките .. там се измерва количество пелет който пада при нагряване на нагреватела , а тук е на порции ... действие / почивка на шнека за времена
Да разбирам че е на порции. Следователно за правилното горене съдим по цвета на огъня. И регулираме времената на работа и пауза на шнека
startx - специалист
Joreto86 написа:
startx написа:
Joreto86 написа:
А има ли нужда от тази цялата гимнастика за нашите уреди
първоначалното зареждане на пелети се регулира по друг начин не е като при горелките .. там се измерва количество пелет който пада при нагряване на нагреватела , а тук е на порции ... действие / почивка на шнека за времена
Да разбирам че е на порции. Следователно за правилното горене съдим по цвета на огъня. И регулираме времената на работа и пауза на шнека
точно
Liarrr - помощник
Колеги помагайте! С алба 18кв съм и вадя изключителни много финна пепел. Смених 7-8 вида пелети - последно взех на Трон, които по форумни мнения са едни от най-добрите на пазара, но пак при 100кг пелети вадя по 2 пепелника пепел, което според мен е много - ако греша поправете ме. Камината по принцип поддържа между 40 и 50 градуда на водата и много рядко се гаси. През повечето време работи на първа или втора стрпен. Настройките са 0-30, 1-10, 3-150, 4-150; 5-180; 6-30; 7-250; 8-4; 10-8; 18-23; 19-230; 20-200; 21-175; 22-200; 23-210; 24-80; 28-175; 50-20; 51-175; 52-59; 53-20; 54-70; 55-80; 56-50; 57-170; 58-100; 59-49; 60-60; 61-40; 62-210; 67-40; 68-35; 70-150; 76-1; 92-1; 94-0; 95-5; 96-5; 101-240;
Забележки относно разхода на пелети нямам - дава ми окило 0.75кг\ч което мисля, че е добре. Забележките и това, което искам да променя, ако е възмижно е количеството пепел. Неизгорели пелети в пепелника намирам малко. И моля за малко по-обяснителни мнения, понеже като правя нещо искам да зная, защо го правя и какво правя.
Благодаря предварително!

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: