• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 318
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Аз още при запалване намалих май параметър 8 но не помня дали бе 8 ,та този параметър беше стойност 10 и по съвет на колега го свалих на 2 ,за да не разгаря много буйно, защото ще зацапа стъклото и може да изгори нещо я аларма да сработи, пък и първоначално ще мирише на изгоряла боя.
nikolai75 - напреднал
И аз сам горд собственик на еко спар карина 10 кв само сас въздух. доволен сам. Снощи влезнах в сервизното мену . Но и,имам едно питане? Как се променят парамаетрите при работеща камина или при спряла. Просто по подробно моля ви ми обяснете. контролера ми е фумис.На мен ми изглежда малко сложно. :? :?
nikolai75 - напреднал
При моита камина която е 10 кв модел Карина пар 10 е 7 аз го свалих на 4 пар 24 беше мисля 120 аз го оставих. Димните газове досигат 240 градуса .Парво сеизплаших но после разбрах всицко е наред защото на мен ги мери в горижната камера а не на изхода там всицко е наред около 80 градуса. Все пак моита е сас вуздух .Само кажете за параметрите. дали са нормални
izidor66 - напреднал
Здравейте.Имам таблицата с инсталаторските настройки за всичките камини на Eko Spar....ако някой има нужда от тях да ми пише,ще ги изпратя веднага...
http://dox.bg/files/dw?a=f0d0bc8eaa
В тази папка съм сложил и инсталаторските и всичко което имам за камините...
peletko77 - помощник
izidor66,
Супер си! Браво! Аз съм с 6 kw и също се сдобих с потребителските настройки. Сравних ги с твоите от таблицата и имаше разминаване в следните 9 параметъра(първо ще пиша параметър/мои цифри/твои цифри): п3-80/95, п4-175/160, п10-6/5, п18-17/16, п24-80/100, п28-100/140, п50-1/10, п51-24/23, п53-1/10. А на параметри 55 и 57 са от 0-255, а трябва да се въведе съответно 290 и 300 но как да стане, като максимума е 255?
izidor66 - напреднал
Виж приятел...запиши си твоите настройки...за всеки случай и въведи тези дето ти дадох и виж как ще се държи ....и пиши да знаем... :supz:
nokoniko - специалист
peletko77 написа:
izidor66,
Супер си! Браво А на параметри 55 и 57 са от 0-255, а трябва да се въведе съответно 290 и 300 но как да стане, като максимума е 255?
Параметри 55 и 57 са два пъти по-малки от това което трябва въведеш. Демек 290 е 145, а 300 е 150...
peletko77 - помощник
Аз доста писах в тази тема, на стр.7 : viewtopic.php?t=55348&start=40
Бях омазал всичко, не знам дори какви са били параметрите преди това и общо взето по метода проба-грешка опитвах различни варианти. Сега само ме дразни зацапвнето на стъклото в черно-и то не е катран, а прах. Първите няколко часа като гори с бял и хубав пламък и не прави чернилка. След 8-9 часа горене, пламъка е жълт, премесен с пушек и не се вижда огъня от чернилка. Пускам я само на 1 степен и вентилатор AUTO, понеже апартамента е малък. Задал съм температура 28 градуса, нарочно за да не изключва а да си я спирам когато реша. Генерално искам да я настоя да гори постоянно с една и съща сила на огън и вентилатор ипостепенно, но бавно да покачва градусите, но явно е програмирана по друг начин...
nelim - специалист
Някой има ли въпросния Wi-Fi модул за тези камини - не намирам никаква информация за него освен че струва около 330лв (и в файловете с упътванията и в инсталаторските файлове).

Какво може да се прави там, уеб ли е, как изглежда и т.н.?
peletko77 - помощник
Прикачен файл:
DSC_1356.JPG
Пелетите са качествени, пробвах вече 5 вида и се спрях на последните. Почти няма пепел като почиствам ежедневно. А на снимката е след 7 часа горене и перфектно изчистено стъкло преди запалване...
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 318

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: