Най - вълнуващия въпрос зимно време.
marin_ks - специалист
ТиАс написа:
pandeli написа:
ОК, на минимата ги има ,но все пак отнякъде се почистват тръбите, та си мисля за някакъв минимален "теч" на изгорели газове (дим), иначе няма от къде да е, или от вратата, или отгоре - от капаците на отворите за предсезонно почистване, не ми се вярва да е от комина.
Да,капака над тези тръби е с три винта при мен и при положение,че до днес нямаше никакъв проблем и аз се чудя какво става.Определено не от комина,миризмата идва от капака над тези тръби и е много учудващо,че изведнъж се появи този проблем,но не си го обяснявам със спирането на тока и друг път се е случвало.Просто съм в невидение.Вече пет часа откакто съм си у дома миризмата не спира.Цялата стая мирише на пушек.Иначе камината си гори,достига си температурата,но ужасно мирише.Вратата и всичко останало е плътно затворено.Аз даже я почиствам всяка седмица,тръбите и отвора под пепелника,за да избегна евентуални проблеми,но ето,че от нищото изникват такива.Все повече се убеждавам като потребител на тази камина вече втори сезон,че това е пълен боклук за тези 2000 и кусур лева.Една машина за събиране на пепел,чистиш ежедневно,уж да си спестиш пепел и тем подобни,а то се оказа по-голяма разправия от обикновената.Пепел на всякъде,но не и в пепелника.Да не говорим,че и прахосмукачката за пепел е цяла отрова за организма,като тръгна да я почиствам ежеседмично.Единственото предимство е,че не носиш дърва.Всичко останало е пълен боклук.
Колега давай съвет. Според теб коя ще е по добра на горе-долу същите пари. Щото парите си са от значение. Мога да те запозная с мои познати с камина за 7000 лв. и нищо като по съществена работа. Познат наскоро си взе и кам 25 за 5200 лв. Абсолютно същия дизайн ходове и пр. Даже и софтуера и е 99% същия. Така че според мен краката според чергата и каквото сабя покаже......
ТиАс - специалист
marin_ks написа:
ТиАс написа:
pandeli написа:
ОК, на минимата ги има ,но все пак отнякъде се почистват тръбите, та си мисля за някакъв минимален "теч" на изгорели газове (дим), иначе няма от къде да е, или от вратата, или отгоре - от капаците на отворите за предсезонно почистване, не ми се вярва да е от комина.
Да,капака над тези тръби е с три винта при мен и при положение,че до днес нямаше никакъв проблем и аз се чудя какво става.Определено не от комина,миризмата идва от капака над тези тръби и е много учудващо,че изведнъж се появи този проблем,но не си го обяснявам със спирането на тока и друг път се е случвало.Просто съм в невидение.Вече пет часа откакто съм си у дома миризмата не спира.Цялата стая мирише на пушек.Иначе камината си гори,достига си температурата,но ужасно мирише.Вратата и всичко останало е плътно затворено.Аз даже я почиствам всяка седмица,тръбите и отвора под пепелника,за да избегна евентуални проблеми,но ето,че от нищото изникват такива.Все повече се убеждавам като потребител на тази камина вече втори сезон,че това е пълен боклук за тези 2000 и кусур лева.Една машина за събиране на пепел,чистиш ежедневно,уж да си спестиш пепел и тем подобни,а то се оказа по-голяма разправия от обикновената.Пепел на всякъде,но не и в пепелника.Да не говорим,че и прахосмукачката за пепел е цяла отрова за организма,като тръгна да я почиствам ежеседмично.Единственото предимство е,че не носиш дърва.Всичко останало е пълен боклук.
Колега давай съвет. Според теб коя ще е по добра на горе-долу същите пари. Щото парите си са от значение. Мога да те запозная с мои познати с камина за 7000 лв. и нищо като по съществена работа. Познат наскоро си взе и кам 25 за 5200 лв. Абсолютно същия дизайн ходове и пр. Даже и софтуера и е 99% същия. Така че според мен краката според чергата и каквото сабя покаже......
Това имам в предвид,камини за хилядарки,но много неща не са направени както трябва ,има още много какво да се желае за тези пари.Например по-сложно почистване на този капак зад пепелника сигурно не може да се измисли.По-добре пепелника да го няма,в него се събира най-малко пепел,а да не говорим,че в този отвор и с ръка трудно се бърка за почистване,камо ли с прахосмукачка,или нещо друго.Просто се чудя какво толкова вложиха в тези камини за толкова пари,едни ламарини,полепващи се и събиращи пепел,както и едно стъкло,което за повечето от нас се оказва голямо разочарование,защото все пак си купил камина и искаш да виждаш огъня в нея , а не чернилката.Лично аз съм много разочарована.
pandeli - напреднал
Така като гледам, май всичките се оплакваме от едно и също - бял дим и детонация след това. Моята също на всяко палене - топла, студена, все изпуфква кълбета бял дим. Мисля си, че дори е и опасно, поне що се отнася до датчиците в нея. Все пак, ако на някои не пуфква при палене, нека си подели настройките, все ще е от полза. Аз чакам всеки момент отговор от сервиза за тоя проблем, но много не им вярвам. Ако всичко е ОК сле отговора, ще ги публикувам.
Да споделя малко лично мой опит по трудния начин. След като ми се пръсна стъклото от същите детонаций и карах д ламарина 15 дена без да мога да правя лично настройките, днес сложих стъклото и започнах от детонацийте пат.4 от 180 при мен го направих 100 и пак пускаше доста над запалката и много дим, изгасих малко опуших но няма как :-D и го направих на 50, и работата заспа няма дим няма детонаций и тн.
След това промених пар10 от 12 на 9
И пар24 от 100 на 90 но след 2 часа работа започна да цапа стъклото и пак го върнах на 100 и вече 6-ти час нямам ядове .
Ще видя как е от към разход защото преди това с 1 чувал пелети изкарвах около 8 часа .
Камината е минима 12 kw.
Това са параметрите който промених , първо слагам тези с който беше следващите който съм променил
П3-120/100
П4-180/50
П5-170/180
П10-12/9
П24-100/90/100
П6-25/20
П60-60/40
wpw - специалист
Аз нямам пушене и детонации, стъклото не съм чистил от както я запалих за първи път, настройките ми са на 128 стр., камината е Мини Максима 27 КВт.
ТиАс - специалист
Относно моят проблем с пушека от камината равносметката вече втори ден няма проблем.Обяснявам си го онзи ден със спирането на тока,защото камината тъкмо е била запалена и тока е угаснал.Явно тлеенето на пелетите,или нещо друго са довели до това,защото вчера като я запалих,се усещаше слаба миризма и видимо камерата беше по черна и стъклото по-черно.Сега си гори нормално,стъклото светло и няма мирис.Дано нямам повече проблеми с нея.
ubobg - помощник
Здравейте колеги. Имам следния проблем зададох настройте от таблицата за инсталаторските настройки и сега камината не дига повече от 47 градуса на водата запали си нормално но до там някаква идея ? Благодаря предварително.
gnt69 - майстор
ubobg написа:
Здравейте колеги. Имам следния проблем зададох настройте от таблицата за инсталаторските настройки и сега камината не дига повече от 47 градуса на водата запали си нормално но до там някаква идея ? Благодаря предварително.
Изчакай да стопли и ще вдигне.
Ама ако беше казал и със каква камина си и какво топлиш някой може да каже нормално или ненормално е това. :partyman:
pandeli - напреднал
Т.е., казваш, че си гори нормално, но не стопля водата над 47 гр. С? Това на коя степен го прави, първо, второ, какви са показателите на пар.50,51,52и 53? А за каква камина става всъщност въпрос? Предполаган на "Екоспар"? :?:

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: