Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:) Днес пуснах едно въздушанче 10 киловата -гори си както обикновено :wink: .
ubobg - помощник
https://colorfulday.life/index.php/fireplace/ въведох тези настройки но котела започна сериозно да влиза в модолация и не може да вдигне повече от 38-40 г. На водата на ауто. Някаква идея от къде идва проблема. Имам и ббойл.
filmatoplo - майстор
По 3 неща може да го ограничиш-по температурата на -водата,стайната и димните газове :wink: там търси по какво го спъваш. :)
ubobg - помощник
.
Последна промяна от ubobg на пон ное 12, 2018 9:53 pm, променено общо 1 път.
ubobg - помощник
пон ное 12, 2018 9:27 pmfilmatoplo написа:
По 3 неща може да го ограничиш-по температурата на -водата,стайната и димните газове :wink: там търси по какво го спъваш. :)
Аз съм с Котел и по въздух не трябва да го следя в отделно помещение ми е.
По вода не е. По димни пак не е защото пробвах да го сложа на 144 и пак е същото. По въздух го сложих на 90г. Объркан съм не мога да си го обясня.
genaid_03 - напреднал
Здравейте колеги, имам следният проблем. Камината ми е алба18 и при палене, преди да се появи огъня камерата се изпълва с пушек и от розетката на комина започва да пуши. След като се появи огъня, пушекът от камерата изчезва и спира да пуши от розетката. Комина е почистен добре преди 3 месеца. Вчера ми бе първо палене на камината за тая година. Може ли някой да каже на какво се дължи това? :sad:
filmatoplo - майстор
Днес пуши ли , понягога при по топло време -комина няма тяга , в студ като днес трябва да тегли .Щом комина е чист прегледай и камината , след това виж как е дозата за палене и въздуха за палене .
ubobg - помощник
пет фев 03, 2017 3:07 pmnikrum написа:
Важен аспект е мощността която камината излъчва към мощността на водната риза.ако помещението в което е камината е малко тогава сте обречени на бързото му затопляне с 3 kW лъчиста енергия и угасване.Ако не е угасване то модулация на ниска мощност която поради инертността на водната част след 30-50 мин почва да работи по другите стаи но в нискотемпературен режим.И да си зададете 60 гр вода ниската мощност ви осигурява 45-50 гр и последствието е по студено в другите помещения и 1 час лаг в достигнатите температури и забравете топлене на бойлер.Превилигировъни са хората с по голямо помещение където е камината и инсталиран воден топлообменик което позволява по прецизно регулиране на темп в това помещение без претоплянето му с цел да се осигури топло и по другите стаи захранени от водната риза....да споделя само...
Моят коте е в такова положение в малка ставя е и каквито и параметри да му задавам не може да вдигне повече от 46гр. на водата дори и да гори цял ден. Има ли спасение от това нещо и как да го оправя да е като хората.
genaid_03 - напреднал
вт ное 13, 2018 12:39 pmfilmatoplo написа:
Днес пуши ли , понягога при по топло време -комина няма тяга , в студ като днес трябва да тегли .Щом комина е чист прегледай и камината , след това виж как е дозата за палене и въздуха за палене .

Да и днес пак пуши, камината е почистена изцяло. Кои параметри да погледна? Имам я от миналата година и то към края на отоплителният период и все още несъм много наясно с параметрите. Благодаря
pojarnikara - специалист
И при мен се получава такова пушене при палене на камината, получава се като мини детонация в горивната камера при първия пламък и даже излиза фин прах от снадките. Търсех силиконови О рингове, но никъде в моя град не намерих. Сега се чудя дали да облепя снадките с алуминиево токсо или със топлоустойчив силикон, но не знам дали при чистене ще може да се разглоби..

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: