• 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 318
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
estzvetanov - специалист
kamina.alba18kw написа:
Незнам как да кача снимка но бих показал.Булката ми чисти с прахосмукачката и я насочила да духа точно срещо датчика. И следователно спря,а си гореше толкова добре цял ден. Викам си така и така станало да почистя. И какво да видя... цялата камина в есин по едър прах кафяв на цвят... а преди беше много фин и сиво черен. Стъклото майната му че е омазано ама не може да се трие. Оставих си ръцете да лъскам все едно лакирано. Жълте къде ли е разликата че ги гори едни и същи пелети, а прави различна пепел.
Колега, какво става, как вървят нещата с камината, с кои настройки остана
kamina.alba18kw - специалист
Колега, какво става, как вървят нещата с камината, с кои настройки остана[/quote]


С твоите съм. Благодарности.още я изучавам ако има нещо ще помагаш. Нали ;)))) благодаря пак .
estzvetanov - специалист
kamina.alba18kw написа:
Колега, какво става, как вървят нещата с камината, с кои настройки остана

С твоите съм. Благодарности.още я изучавам ако има нещо ще помагаш. Нали ;)))) благодаря пак .[/quote]
С удоволствие, стига да мога.
kamina.alba18kw - специалист
kamina.alba18kw написа:
Колега, какво става, как вървят нещата с камината, с кои настройки остана

С твоите съм. Благодарности.още я изучавам ако има нещо ще помагаш. Нали ;)))) благодаря пак. Има само една дразнеща маневра която прави. Нагласил съм я на 23гр. И като ги стигне омалява то там че едва се вижда светлинка в камерата. И ми направи 2 пъти номер точно тогава изгасна и изкарва грешка че няма пелети и спира.това само незнам как да оправя.инъче всичко е ок.
estzvetanov - специалист
kamina.alba18kw написа:
Колега, какво става, как вървят нещата с камината, с кои настройки остана

С твоите съм. Благодарности.още я изучавам ако има нещо ще помагаш. Нали ;)))) благодаря пак .[/quote]
С удоволствие, стига да мога
estzvetanov - специалист
kamina.alba18kw написа:
kamina.alba18kw написа:
Колега, какво става, как вървят нещата с камината, с кои настройки остана

С твоите съм. Благодарности.още я изучавам ако има нещо ще помагаш. Нали ;)))) благодаря пак. Има само една дразнеща маневра която прави. Нагласил съм я на 23гр. И като ги стигне омалява то там че едва се вижда светлинка в камерата. И ми направи 2 пъти номер точно тогава изгасна и изкарва грешка че няма пелети и спира.това само незнам как да оправя.инъче всичко е ок.
Направи пар. 10 на 7 и виж как ще е ако пак го прави го вдигни с още едно и така докато спре да го прави
kamina.alba18kw - специалист
Направи пар. 10 на 7 и виж как ще е ако пак го прави го вдигни с още едно и така докато спре да го прави[/quote]


Ще пробвам и пак ще пиша
estzvetanov - специалист
kamina.alba18kw написа:
Направи пар. 10 на 7 и виж как ще е ако пак го прави го вдигни с още едно и така докато спре да го прави

Ще пробвам и пак ще пиша[/quote]


Имай предвид, че това го прави най-често 1-2 часа след като си я изчистил после вероятността да го направи е по-малка. Не прекалявай с увеличаването на пар. 10, защото той ти осигурява тлеенето, а не горенето при минимална мощност когато е в модулация. Стойности 7, 8, 9 мисля че са достатъчни. Целта е да са колкото може по ниски. И сподели какво е станало за инфо и на други , които се интересуват.
kamina.alba18kw - специалист
estzvetanov написа:
kamina.alba18kw написа:
Направи пар. 10 на 7 и виж как ще е ако пак го прави го вдигни с още едно и така докато спре да го прави

Ще пробвам и пак ще пиша

Имай предвид, че това го прави най-често 1-2 часа след като си я изчистил после вероятността да го направи е по-малка. Не прекалявай с увеличаването на пар. 10, защото той ти осигурява тлеенето, а не горенето при минимална мощност когато е в модулация. Стойности 7, 8, 9 мисля че са достатъчни. Целта е да са колкото може по ниски. И сподели какво е станало за инфо и на други , които се интересуват.[/quote]


От промяната снощи до тази сутрин имам наблюдение... температурата се поддържа с 0.5 до 0.6 градуса под зададената на стайна темп. Като се има в предвид че водата я държи 53гр при зададени 55 а газовете ги поддържа 90 100гр. Но нека предположа че ми е малко силна системата за квадратите който отоплявам, допускам че е възможно да изключи веднъж на денонощие. Все пак не е и толкова студено. Общо взето задоволително се получи. Хубаво е когато някой се отзове и помага на тези който тепърва искат да се научат да боравят с тези уреди.
estzvetanov - специалист
kamina.alba18kw написа:
estzvetanov написа:
kamina.alba18kw написа:
Направи пар. 10 на 7 и виж как ще е ако пак го прави го вдигни с още едно и така докато спре да го прави

Ще пробвам и пак ще пиша

Имай предвид, че това го прави най-често 1-2 часа след като си я изчистил после вероятността да го направи е по-малка. Не прекалявай с увеличаването на пар. 10, защото той ти осигурява тлеенето, а не горенето при минимална мощност когато е в модулация. Стойности 7, 8, 9 мисля че са достатъчни. Целта е да са колкото може по ниски. И сподели какво е станало за инфо и на други , които се интересуват.

От промяната снощи до тази сутрин имам наблюдение... температурата се поддържа с 0.5 до 0.6 градуса под зададената на стайна темп. Като се има в предвид че водата я държи 53гр при зададени 55 а газовете ги поддържа 90 100гр. Но нека предположа че ми е малко силна системата за квадратите който отоплявам, допускам че е възможно да изключи веднъж на денонощие. Все пак не е и толкова студено. Общо взето задоволително се получи. Хубаво е когато някой се отзове и помага на тези който тепърва искат да се научат да боравят с тези уреди.[/quote]

На коя степен е мощността?
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 318

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: