Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Дани11 - специалист
Здравейте колеги.Имам бибойл,но я няма жицата с датчика.Мога ли все пак да го ползвам.Искам само информация от него,дали гори,градуси,и така.?? :? Пс.имам аурига 25 ако има значение.
mgdvn2 - напреднал
Здравейте!
От известно врене се чува бучене от вентилатора за димни газове.
Бученето започва 15 мин. след като е запалила камината, и спира след около 30 мин. работа.
Въпроса ми е трябва ли да се сменя вентилатора, или подлежи на ремонт?
Някой знае ли, моторчето на лагери ли е или на втулки?
Може ли да се смазва?
Камината е АЛБА 18. Ползвам я за 3-та година.
nelim - специалист
чет окт 31, 2019 9:03 ammgdvn2 написа:
Здравейте!
От известно врене се чува бучене от вентилатора за димни газове.
Бученето започва 15 мин. след като е запалила камината, и спира след около 30 мин. работа.
Въпроса ми е трябва ли да се сменя вентилатора, или подлежи на ремонт?
Някой знае ли, моторчето на лагери ли е или на втулки?
Може ли да се смазва?
Камината е АЛБА 18. Ползвам я за 3-та година.
И при мен нещо просвирва, сигурно е тоя вентилатор ;) Също АЛБА 18 на 3 години :) Ама само докато пали и загрее, после си е тихичко :)
ninorion - напреднал
Здравейте
Имам камина Алба 15kW от вече 4 години и предстои да я ползвам пета зима подред (живот и здраве), но се яви проблем, който трябва да реша и ще се радвам за някой друг съвет. Последните дни, по скоро вечер я пусках, за да тествам дали всичко си работи нормално. 4-5 пъти работеше както си трябва, напаснах настройките където беше необходимо и всичко беше тип-топ до вчера - светна ключа в червено с грешка Е108. Изтрих грешката, изключих от контакта и пробвах пак. Уви, същата грешка пак се появи. Камината се включва, обаче шнека не се чува да завърта. Запалката изключвам като възможна причина, защото я сменях миналата година, а и при изгоряла такава светва лампата за липса на пелети. Остава да тествам пресостата дали не е изгорял и се надявам за насоки в тази връзка. Освен това има ли друга възможна причина за тази грешка и ако има как мога да диагостицирам?
чет окт 31, 2019 6:32 pmninorion написа:
Здравейте
Мене не ме касае, ама не е трудно, та открих, че 108 е "гешка в аварийния изключвател".
Няма ли да се научи народа, че нищо не се оправя с изтриването на изведена информация, която сочи, че има проблем?
ninorion - напреднал
чет окт 31, 2019 6:52 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет окт 31, 2019 6:32 pmninorion написа:
Здравейте
Мене не ме касае, ама не е трудно, та открих, че 108 е "гешка в аварийния изключвател".
Няма ли да се научи народа, че нищо не се оправя с изтриването на изведена информация, която сочи, че има проблем?
Да така е, описанието на грешката е за аварийния превключвател, но тази грешка може да излиза и при други обстоятелства, а и питането ми е за тест на пресостата и други възможни причини....
п.п.
Да уточня, че "народа" се е научил, че изтриването не може да реши проблема, както и да чете, и е чел.
Т.е. прозрачния маркуч, който отива към пресостата, както и металния щуцер съм почистил. Основно чистене е правено преди сезона, т.е. запушен комин или димогарни тръби можем да изключим, въпреки че не съм сигурен дали тяхното запушване може да предизвика грешката.
Все пак благодаря за мнението.
чет окт 31, 2019 7:09 pmninorion написа:
Все пак благодаря за мнението.
А, няма нищо, само дето и да ми се сопваш, камината ти не работи.
Та, ко стана с въпросния изключвател, дето реагира при авария? Намери ли го, провери ли го?
ninorion - напреднал
чет окт 31, 2019 7:25 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет окт 31, 2019 7:09 pmninorion написа:
Все пак благодаря за мнението.
А, няма нищо, само дето и да ми се сопваш, камината ти не работи.
Та, ко стана с въпросния изключвател, дето реагира при авария? Намери ли го, провери ли го?
Принципно т.нар. от Вас сопване е предизвикано от ненужния Ви коментар за "не-научения народ" и непрякото вменяване, че не е потърсена информация за същността на грешката. Между другото не винаги известието за грешка означава, че такава обезателно има.
В крайна сметка грешката във въпросния уред известява за евентуален проблем, който може да е предизвикан по една или друга причина.
Та питането ми беше за начините да се проверят (диагностицират по някакъв начин) други потенциални причинители, които са довели до появата на тази грешка.
zlatanov_1988 - помощник
Здравейте имам еко спар мини махима 27 къща 150 квадрата изолирана , някой може ли да ми помогне с настройките ,защото идват от фирмата и други различни майстори всеки прави различни настройки и не ми харесват нещата .... Интересуват ме водата на колко е най добре да седи помпата кога да вклучва- изклучва, ветнтилатора как трябва да работи и т.н. Благодаря предварително
nelim - специалист
чет окт 31, 2019 6:32 pmninorion написа:
Здравейте
Имам камина Алба 15kW от вече 4 години и предстои да я ползвам пета зима подред (живот и здраве), но се яви проблем, който трябва да реша и ще се радвам за някой друг съвет. Последните дни, по скоро вечер я пусках, за да тествам дали всичко си работи нормално. 4-5 пъти работеше както си трябва, напаснах настройките където беше необходимо и всичко беше тип-топ до вчера - светна ключа в червено с грешка Е108. Изтрих грешката, изключих от контакта и пробвах пак. Уви, същата грешка пак се появи. Камината се включва, обаче шнека не се чува да завърта. Запалката изключвам като възможна причина, защото я сменях миналата година, а и при изгоряла такава светва лампата за липса на пелети. Остава да тествам пресостата дали не е изгорял и се надявам за насоки в тази връзка. Освен това има ли друга възможна причина за тази грешка и ако има как мога да диагостицирам?
Това не беше ли вратата? Може да не се затваря добре или някъде явно има датчик :)
Имам някакъв блед спомен че веднъж не бях затворил като хората и излезе 108

 Code E108: Security switch error
 Code E109: Pressure switch error
Според мен пресостата ще даде 109 :)

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: