• 1
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 318
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kamina.alba18kw - специалист
На 2-ра съм го оставил.
estzvetanov - специалист
kamina.alba18kw написа:
На 2-ра съм го оставил.
Сложи я поне на 3 а като застудее на авто. Моята в момента е на 4
kamina.alba18kw - специалист
estzvetanov написа:
kamina.alba18kw написа:
На 2-ра съм го оставил.
Сложи я поне на 3 а като застудее на авто. Моята в момента е на 4

Това нищо няма да промени освен бързината с която доатига градусите нали ?
estzvetanov - специалист
kamina.alba18kw написа:
estzvetanov написа:
kamina.alba18kw написа:
На 2-ра съм го оставил.
Сложи я поне на 3 а като застудее на авто. Моята в момента е на 4

Това нищо няма да промени освен бързината с която доатига градусите нали ?
Точно така, защото при тези настройки максималната степен е намалена и на 2 ще ти идва малко слабичко и може да не успява да достига зададените температури за да мине в модулация. Прбвай и си прецени как ти е по-добре. Ако мога да помогна с друго питай.
kamina.alba18kw - специалист
estzvetanov написа:
kamina.alba18kw написа:
estzvetanov написа:

Сложи я поне на 3 а като застудее на авто. Моята в момента е на 4

Това нищо няма да промени освен бързината с която доатига градусите нали ?
Точно така, защото при тези настройки максималната степен е намалена и на 2 ще ти идва малко слабичко и може да не успява да достига зададените температури за да мине в модулация. Прбвай и си прецени как ти е по-добре. Ако мога да помогна с друго питай.

Ще следя с интерес темата и работата на камината в къщи и ако има въпроси ще питам. Че пак питам, в къкво се изразява въпросната модулация? Как да разбера че прави тази операция?
estzvetanov - специалист
Относно модуацията
По принцип камината работи на максималната й зададена степен и в момента, в който достигне стойността на някой от зададените 3 параметра температура на въздух, вода или димни газове, започва сама да намлява мощността за да не ги надвиши. После като този параметър падне под зададената стойност тя пак вдига мощността до максимално зададената докато пак достигне зададената стойност на някой от трите параметъра т. н. Това е в общи линии най-простото обяснение.
Ще разбереш че я прави като отидеш на степените на мощност и натиснеш плюса, ще ае покже число от 6 до 18 (тези стойности са за Албата ) 6 - най- малка мощност, 18 най-голяма (стпен авто), ако е 6 със сигурност е в модулация. Имай предвид, че процеса е по-сложен и тя си върти мощностите по еин си алгоритъм но общо взето това е принципа. Дано съм бил ясен.
Последна промяна от estzvetanov на съб ное 18, 2017 5:19 pm, променено общо 1 път.
kamina.alba18kw - специалист
:prayer: благодарско... много разбирам от теб. Някак се разграничаваш от останалите с който съм разговарям. Има хора , от който получавам доза помощ и доза сърказъм. Благодаря пак ;) :)
nokoniko - специалист
Преди малко изгасна тока за 5 минути и след това камината започна да пълни пелети, но не можа да запали. Явно понеже е топла и не активира запалката. Напълни цялата кошница с пелети. Наложи се да ги махна и отново да я запаля и тогава тръгна. Без ЮПС съм. :?
kamina.alba18kw - специалист
nokoniko написа:
Преди малко изгасна тока за 5 минути и след това камината започна да пълни пелети, но не можа да запали. Явно понеже е топла и не активира запалката. Напълни цялата кошница с пелети. Наложи се да ги махна и отново да я запаля и тогава тръгна. Без ЮПС съм. :?

Много ми е интересно, ако няма никой в къщи та да извърши твоята операция какво ще стане? До кога ли ще пълни. Би трябвало да има опция сама да прекрати пълненето поради липса на подгряване.
kamina.alba18kw - специалист
Влиза в модулация, пише 6 във въпросната опция но превишава зададената и темп. с по 0.1гр. На всеки 30 мин да кажем... пар 10 беше 5 и гаснеше, вдигнах го на 6 както каза колега. Преяишава с малко градусите и изгасва от несоатик на пелети в тлеенето. Незнам даши ме разбираш. Може ли кабела с датчика да е проблем. Камината е в коридора до вратата на хола а кабела е от другата страна на касата на вратата. Може ли да се одължи този кабел?
Последна промяна от kamina.alba18kw на съб ное 18, 2017 11:23 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 318

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: