• 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 318
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nelim - специалист
Аз на Алба 18 съм "почти" с настройките на Минима и си работи.. разход все още не съм засичал защото е топло.

Според мен времето е все още топло и икономията по-скоро ми идва от стайния термостат, който кажи речи в това време не пуска камината по цял ден, гори само вечер след 18:30, като се пали и за няколко часа дори на най-ниска мощност достига нужните температури и се гаси

Само когато валя снега и беше студено я видях че работи към 5-6 часа през нощта на най-ниската мощност преди да загасне.
Реално не е проблем да я спънеш с настройките на Минима, въпроса е че колкото гори.. толкова ще топли :)

Ако в момента с този разход който имаш, не става прекалено горещо вкъщи, и камината не се гаси и пали постоянно (защото имаш затворени термоглави) а на минималната степен си поддържа градусите на водата без да гаси.. то реално нямаш преразход и няма как да ти падне разхода, явно усвояваш това което произвежда камината ;)

При мен разхода от 28.09 до сега е 8 торби, топля към 70-80квадрата в момента от общо 100-110

Прикачен файл

2017-10-12 13-29-05.png

Прикачен файл

2017-10-12 13-30-24.png
Благодаря,nelim за мнението:)
Би ли споделил настройките си за да ги пробвам. Целта ми е 23 градуса. ..няма да гори през цялото денонощие може би 10 часа (през деня).... Благодаря!!!
nelim - специалист
Kaloyan.kolev77 написа:
Благодаря,nelim за мнението:)
Би ли споделил настройките си за да ги пробвам. Целта ми е 23 градуса. ..няма да гори през цялото денонощие може би 10 часа (през деня).... Благодаря!!!
Променял съм само тези
10. Power 1 feeder 1 ON time --> [19] на [13] който е 12 при минима
18. Power 5 feeder 1 ON time --> [56] на [45] който е 38 при минима
24. Power 1 fan 1 speed --> [145] на [110] който е 100 при минима
28. Power 5 fan 1 speed --> [210] на [170] който е 145 при минима

Защото за момента е все още топло, ако застуди и не успява да навакса, ще ги вдигна.. реално аз съм м/у заводските на алба б и заводските на минима б, като power 1 е почти колкото са параметрите на минима
foca - помощник
Алба 18-пелетите свършиха,досипах,но не пали, има ли начин да пусна шнека принудително? Все още съм с фабр. настройки.
simeon_86 - напреднал
foca написа:
Алба 18-пелетите свършиха,досипах,но не пали, има ли начин да пусна шнека принудително? Все още съм с фабр. настройки.
Изключи я от контакта.. изчисти я хубаво и я пусни пак. Най вече извади и изчисти съдът в който падат пелетите.
foca - помощник
При запалване гори около 45. мин.и загасва, почва едно продухване...... опитвах с предложени по-горе насртойки , но не вдигаше темп. по-висока от 40 гр. на водата. Целта ми е да поддържам едни 55 гр на водата без много да се пипа по нея, щото ме няма вкъщи...
nokoniko - специалист
foca написа:
Алба 18-пелетите свършиха,досипах,но не пали, има ли начин да пусна шнека принудително? Все още съм с фабр. настройки.
Ако ти е отчело грешка, че липсват пелети, натисни и задръж бутона за включване 2-3 секунди да изчисти грешката.
foca - помощник
Ок, относно по-читави настройки от инсталаторските ако има някой да сподели.?
nokoniko - специалист
foca написа:
При запалване гори около 45. мин.и загасва, почва едно продухване...... опитвах с предложени по-горе насртойки , но не вдигаше темп. по-висока от 40 гр. на водата. Целта ми е да поддържам едни 55 гр на водата без много да се пипа по нея, щото ме няма вкъщи...
Каква е причината да загасва след 45мин. Достига ли температурата на водата и започва да я надвишава?
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 318

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: