• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 318
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nikrum - специалист
Различните 13 конфигурации са заключени освен първите две които са за камина и камина с водна риза.Изборът на достъпните става от пар 76.Ако имаш PC връзката си заслужава да се задълбава , иначе от контролера е ограничен достъпа.

Параметрите за т. на въздуха са със смесени разряди:
Пар 51 е желана стайна т.в градуси/23 си е 23 гр/;
пар 50 е долна делта т. за рестарт в 0.1 гр./стойност 10 отговаря на 1 гр./;
пар 53 е горна делта т за спиране подаването 0.1 гр/стойност 10 отговаря на1 гр./

условие 1:когато стайната т. стане по висока от пар 51+пар 53 /пример 23+10*0.1=24/камината изключва подаването;
условие 2:когато стайната т. стане по ниска от пар 51-пар 50 / пример 23-10*0.1-22/ камината рестартира;

Параметри за водата са аналогични но мерните единици са в градуси и делта т също са в градуси , а не в 0.1:
пар 52 е желана т на водата в гр /пример 55гр/
пар 95 горно делта т на водата за изключване /пример 10гр/;
пар 96 долно делта т на водата за рестарт /пример 10 гр/;

условие 3: когато т вода стане по висока от пар 52+пар 95 /55+10=65/ изключва подаването;
условие 4: когато т вода падне под пар 52-пар96 /55-10=45/ рестарт;

условия 1 и 2 са приоритетни Ако водата наближи зададените критерии започва модулация с 1 градус за всяка степен на мощност в режим авто.

Според мен изключването на температурния контрол чрез задаване на висока температура на стаята и нула за пар 53 емулира режим на работа като водогреен котел задължително със стаен термостат.

Не съм пробвал какво става ако пуснеш пар 51 примерно 22 гр. и пар 50 и пар 53 примерно 30/което е делта т 3 гр/ тогава при достигане на зададените 22 гр има по голям хистерезис до 25 за изключване и до 21 за рестарт и може да започне модулация по темп на вода или по темп на газове-пробвай и ще разбереш.
SoMeBoDy1 - специалист
nikrum,
зацапва ли се стъклото?
на колко градуса стартира помпата? пар 67 и 68 ?
Как разбираш всяка степен на колко киловата се равнява?
Последна промяна от SoMeBoDy1 на вт ное 15, 2016 1:10 pm, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
Трябва да проверя колко са параметрите 95 и 96 , водата съм задал на 60 градуса и гледам огъня - до 61 гр като стигне огъня намаля без да гасне ,след около 2-5 минути водата спада до 59 гр и огъня пак се усилва ,колко ли са долна и горна 95-96 параметри 1-2 градуса ли е това .Модулация та кога се случва между тези настройки ли .
nokoniko - специалист
Евала момчета, тук научаваш много неща.
filmatoplo - майстор
Ако nikrum беше написал книжката с инструкции ,цена няма да има камината .Абе ша съ нащрапаме ама гъ ( Абе ще се научим ама кога ) . :lol: гледам параметрите са на 8 , ами какво има при другите цифри .
nokoniko - специалист
filmatoplo написа:
Ако nikrum беше написал книжката с инструкции ,цена няма да има камината .Абе ша съ нащрапаме ама гъ ( Абе ще го научим ама кога . :lol: гледам параметрите са на 8 , ами какво има при другите цифри .
Nikrum спокойно може да звънне на производителя на "Fumis ALPHA" и да им обясни къде са им грешките в софтуера и какво да преправят и как да стане.......ЖЕЛЕЗЕН. :supz: :supz: :supz:
filmatoplo - майстор
Една година отлагах монтаж на такава камина само заради да се утвърдят малко ,добре че сложиха това управление на ЕкоСпар камините ,взе да ме кефи ,пък и с помощта на колегите нещата започват да ми стават хоби :lol: .
nokoniko - специалист
nikrum написа:
Забравих да спомена че в началото на тестовете не бях включил бойлера към камината и при температура от 10 гр навън след няколко часа на работа на мин мющност камината вдигаше над зададената температура и изключваше. Промених граничните стойности на темп на водата пар 95 и пар 96 на 10 гр и свързах бойлера тъй като на 1 степен камината е 8 Кw и ако нямате инсталирани такива консуматори изключва. При мен понеже двата консуматора са вентил.конвектори и те изключват когато постигнат зададената за помещението температура се случваше това изключване. Конвектора в стаята където е стайният термостат задължително трябва да е настроен с по висока темп тъй като по бързо реагира от стайния термостат.
Отново един въпрос :-D . Казваш, че на първа степен е 8кв., а в първия си пост казваш, че на минимална мощност ти харчи около килограм на час. Възможно ли е с килограм пелети на час да подържа 8кв. мощност.....
filmatoplo - майстор
И аз ги осреднявам така но камината работи и на трите степени ,и веднъж е на 5 киловата друг път е на 10 клв , но като дръпна чертата за 10 часа и видя че е изгорила 10 кг - казвам 1 кило на час .
nikrum - специалист
filmatoplo написа:
Трябва да проверя колко са параметрите 95 и 96 , водата съм задал на 60 градуса и гледам огъня - до 61 гр като стигне огъня намаля без да гасне ,след около 2-5 минути водата спада до 59 гр и огъня пак се усилва ,колко ли са долна и горна 95-96 параметри 1-2 градуса ли е това .Модулация та кога се случва между тези настройки ли .
Фабричните настройки на пар 95 беше 2 гр,а на пар 96 беше 0 което рефлектира в често спиране и рестартиране без да има време за модулация.На висока степен бързо вдига темпер до горния праг и загасва в най добрия случай с една степен на мощност по ниско.После след 10 мин като падне темп на водата рестартира и така зацикля.Разширих този диапазон с 10 гр нагоре и надолу от 55 гр зададени на водата за да може да модулира в целия диапазон на мощност.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 318

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: