Най - вълнуващия въпрос зимно време.
suzuki600 - напреднал
пон окт 26, 2020 11:51 ampavlin83 написа:
нед окт 25, 2020 7:08 pmsuzuki600 написа:
някой ще можели да ми даде точните настройки за аурига че вече една седмица чета и настройвам и неми харесва въобще
Здрасти
Дай по подробно кое не ти харесва качи тук всички параметри и ще помагаме
значи камината минава в процес горене и след около 5 минути се връща в процес на запалване
п-54 е 65
filmatoplo - майстор
Явно не регистрира запалване - виж зеления диод който мига докато пали , ако регистрира нужната температура на газовете камината е минала успешно теста и мигащия диод -започва да свети постоянно .Параметър 54 трябва да е 75 градуса.
suzuki600 - напреднал
вт окт 27, 2020 10:35 amfilmatoplo написа:
Явно не регистрира запалване - виж зеления диод който мига докато пали , ако регистрира нужната температура на газовете камината е минала успешно теста и мигащия диод -започва да свети постоянно .Параметър 54 трябва да е 75




преминава в процес горене и зеления диод започва да си свети зелено за постоянно след 5м.падат газовете и започва да мига зеления пламък.
ще вдигна газовете на 75 и ще видя какво ще стане
filmatoplo - майстор
То хубаво ама явно на която степен работи после е намалена дозата или вентилатора е силен и температурата на газовете пада :? На коя степен гасне.
suzuki600 - напреднал
вт окт 27, 2020 1:05 pmfilmatoplo написа:
То хубаво ама явно на която степен работи после е намалена дозата или вентилатора е силен и температурата на газовете пада :? На коя степен гасне.
на 4 степен ми падат градосите на газовете направил съм
п-28 на 190
Само с вентилатор няма да се вдигне Т на пушека. Иска си и подаване, огън да има, но ако топлината идва много за къщата, правилното решение е да се свали прагът на Т газове, при която управлението решава, че огънят е загаснал.
filmatoplo - майстор
Нали имаше обърквация с цифрите и умножение или деление по 2 ,чети внимателно и коригирай .
Р24 и Р28 са за вентилатор на 1ст и 5ст. останалите си ги смята сам. Тук нищо общо с умножение или деление. Просто трябва да промени стойността в параметърът който е отговорен за гасенето на камината, под определени градуси на газовете.
suzuki600 - напреднал
вт окт 27, 2020 8:07 pmТрифон П.Трифонов написа:
Р24 и Р28 са за вентилатор на 1ст и 5ст. останалите си ги смята сам. Тук нищо общо с умножение или деление. Просто трябва да промени стойността в параметърът който е отговорен за гасенето на камината, под определени градуси на газовете.
някой ще обясни ли по подробно програмите от 1до 28 всяка за какво и кога се използва в процес на горене или разпалване по точно ми трябват 3.4.5.6.7.8.точно във какъв процес се използват
pavlin83 - специалист
Здравейте колеги понеже имаме режим на водата та да питам проблем ли е да работи камината докато няма вода

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: