Най - вълнуващия въпрос зимно време.
вт ное 15, 2016 12:42 pmnikrum написа:
Различните 13 конфигурации са заключени освен първите две които са за камина и камина с водна риза.Изборът на достъпните става от пар 76.Ако имаш PC връзката си заслужава да се задълбава , иначе от контролера е ограничен достъпа.

Параметрите за т. на въздуха са със смесени разряди:
Пар 51 е желана стайна т.в градуси/23 си е 23 гр/;
пар 50 е долна делта т. за рестарт в 0.1 гр./стойност 10 отговаря на 1 гр./;
пар 53 е горна делта т за спиране подаването 0.1 гр/стойност 10 отговаря на1 гр./

условие 1:когато стайната т. стане по висока от пар 51+пар 53 /пример 23+10*0.1=24/камината изключва подаването;
условие 2:когато стайната т. стане по ниска от пар 51-пар 50 / пример 23-10*0.1-22/ камината рестартира;

Параметри за водата са аналогични но мерните единици са в градуси и делта т също са в градуси , а не в 0.1:
пар 52 е желана т на водата в гр /пример 55гр/
пар 95 горно делта т на водата за изключване /пример 10гр/;
пар 96 долно делта т на водата за рестарт /пример 10 гр/;

условие 3: когато т вода стане по висока от пар 52+пар 95 /55+10=65/ изключва подаването;
условие 4: когато т вода падне под пар 52-пар96 /55-10=45/ рестарт;

условия 1 и 2 са приоритетни Ако водата наближи зададените критерии започва модулация с 1 градус за всяка степен на мощност в режим авто.

Според мен изключването на температурния контрол чрез задаване на висока температура на стаята и нула за пар 53 емулира режим на работа като водогреен котел задължително със стаен термостат.

Не съм пробвал какво става ако пуснеш пар 51 примерно 22 гр. и пар 50 и пар 53 примерно 30/което е делта т 3 гр/ тогава при достигане на зададените 22 гр има по голям хистерезис до 25 за изключване и до 21 за рестарт и може да започне модулация по темп на вода или по темп на газове-пробвай и ще разбереш.
егати умния човек,на третия ти пост вече разбрах че не е било добра идея да бягам от училище навремето,свалям ти шапка... :prayer: :prayer: :prayer:
filmatoplo - майстор
:prayer: Да благодарение на Naskov и Nikrum ги заобичах тези каминки :wink: .
darlu - помощник
Здравейте колеги.Имам един въпрос камината не е работила от пролетта и реших да я пусна изписа e004 грешка .От махазина ми казаха да разменя кабела на дисплея долу и горе размених го и сега не се пуска въобще на платката долу свети един диод Зелен но дисплея не реагира...
filmatoplo - майстор
:? В инструкцията пише че грешка- Е004 -е грешка в МВ комуникацията ,но какво беше МВ на английски .
darlu - помощник
Размених буксите и не иска да тръгне въобще но я оставих включена в захтанването и след 10 минути тръгна... всепак благодаря ида кажа че аз съм много доволен от към здравината и разхода на моята Алба 18кв
filmatoplo - майстор
НЯма да я изключваш ,моята камина си седи постоянно включена .
roland - специалист
Здравейте, колеги.
Камината ми е Алба 18, ще я използвам последен сезон и после минавам на газ. Бих искал да помоля някой с опит от форума, да ми направи турболатори, за да видя как се отразява на разхода. Ще си платя за материали, за доставка и за труд, разбира се. Надявам се да се намери колега, който да прояви желание и да ги направи. Благодаря предварително. Моля пишете на ЛС. Поздрави,
genaid_03 - напреднал
Някой да даде мнение за турболаторите, с тях задръстват ли се често димоотводите?
genaid_03 - напреднал
Колеги, дайте мнение за wifi модула. Сложна ли е настройката и съответно колко струва, а също какви настройки може да се прави с него.

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: