Най - вълнуващия въпрос зимно време.
genaid_03 - напреднал
Привет, ако може колегите които имат Bboil да дадат мнение, дали са доволни и ако може да кажат как се свързва. Благодаря.
filmatoplo - майстор
:) Кьорсум табела в Ютуб. :wink:
ninorion - напреднал
пет апр 19, 2019 8:33 pmninorion написа:
Здравейте
Тъй като е края на отоплителния сезон вече мисля за профилактика и подготовка за следващия. Та ще се радвам да споделите опит и добри практики по въпроса.
Принципно лятото почиствам основно, което освен ревизията включва и почистване на димогарните тръби и горивната камера. Но забелязвам, че на места силикона е "тръгнал" да се разлепя. Мисля това лято да поставя нов. Забелязах обаче, че в камерата стената е станала на шупли, или нека кажем, че се люспи...и се чудя на какво може да се дължи.
Камината е алба 15kW (четвърта зима в експлоатация)
нещо като "ъп"
Мисля да слагам пелетен котел Еко спар максима хидро 33kw. Четох има не видях мнение за него, та ако някой има или е монтирали такъв моля да каже мнение за него. Ще се радвам да разбера плюсовете и минусите на този котел.
вт сеп 17, 2019 9:09 pmDragalevec написа:
Мисля да слагам пелетен котел Еко спар максима хидро 33kw. Четох има не видях мнение за него, та ако някой има или е монтирали такъв моля да каже мнение за него. Ще се радвам да разбера плюсовете и минусите на този котел.
До тука, като минус, виждам само липсата на мнения, в които да се виждат плюсове. Няма писано сякаш. Инак, за камините, нормалните неща, както и при другите марки. Вероятно и котела ше е на същото ниво.
Слагай и после ще даваш мнения от първа ръка!
nelim - специалист
вт сеп 17, 2019 9:09 pmDragalevec написа:
Мисля да слагам пелетен котел Еко спар максима хидро 33kw. Четох има не видях мнение за него, та ако някой има или е монтирали такъв моля да каже мнение за него. Ще се радвам да разбера плюсовете и минусите на този котел.
Най-добре го виж някъде на живо.

Мен лично ме изненада неприятно малкия бункер на Алба 18 (по каталог уж беше 30кг (2 чувала), сега го намирам че е 22 уж, ама реално му е зор да поеме даже 1 чувал от 15кг) - това е адски неприятно, защото реално с пълен бункер не може да изкара дори 8 часа (едно нормално спане), а дизайна на бункера е такъв че от тия 15кг реално гори макс 7-8, другите остават по стените и ако не ги набуташ през нощта - към 2-3часа гасне :)

За мен това е най-големия минус на екоспара, от другите неща съм доволен :)
Колеги здравйте, има ли начин да се пусне принудително помпата на Ecospar Alba 18, без да се пали камината.
пон сеп 23, 2019 7:19 pmlord82 написа:
Колеги здравйте, има ли начин да се пусне принудително помпата на Ecospar Alba 18, без да се пали камината.
67-3 68-1
Температура на водата за включване помпата 3 градуса, на изкл. 1
pavlin83 - специалист
Здравейте от началото на месеца съм с Alba 18 като за начало искам да кажа че настройките ,който ми направиха при инсталиране са доста добри отоплявам етаж от къща 70кв.м с ПВЦ дограма без изолация имам 5 панелни радиатори + 60 см в банята и бойлер 80 л. По късно ще напиша и параметрите на мойта камина но като цяло имам няколко въпроса относно поддръжка настройки и др. Ще се радвам на всяка помощ
filmatoplo - майстор
Нали си със супер настройки -що търсиш помощ -свиркай си вече . :)

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: