• 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 318
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
roland - специалист
nokoniko написа:
roland написа:
Защо не вземете да си намалите малко вентилаторите, вместо да си играете само с пар 10? Ясно е, че не отоплявате повече от 60 квадрата с въпросната Алба, но това си е ваш избор, както се изрази колегата по - горе. Намалете оборотите на вентилатора и ще ви изгарят по - бавно пелетите и ще постигнете ефекта, който търсите. При мен на пета са 165, на първа мисля бяха 120. Отоплявам 140 квадрата с три тона на сезон.
Аз също отоплявам 140 кв. но мисля, че 5 тона ще отидат. Гасиш ли я. Колко време в денонощието работи камината?
Не я гася никога, освен за почистване два пъти седмично. Наслагах термовентили с термоглави и разходите доста се оптимизираха. Радиаторите са намалени в стаите, които не използвам през деня, нощно време намалявар радуаторите в дневната и си увеличавам в спалните. Доста ефективно се получава, камината работи предимно на първа степен. Имам прилична изолация и пвц дограма. В стаята на старците поддържам температура не по - малко от 26 градуса. В останалите помещения около 23. Миналата година беше много дълга, запалих септември и горя до първите дни на юни, защото бяхме с новородено. За сезона не успях да изхарча 4 тона. Тази зима както е тръгнала се съмнявам и три да изхарча, но ще видим. Запасил съм 4 тона, за сега съм изгорил не повече от половин тон, а ноември почти е минал.
k0st4din - специалист
Здравейте,
"Боже, колко много написани неща, Боже и всичко толкова полезно" - това е сериозно.
Аз бих искал да попитам някъде в по задните страници се споменава за компютърния софтуер за настройка, но само се споменава.
Питането ми е откъде бих могъл да си го сваля? Ако може за някакво съдействие от ваша страна.
Поради две причини: Тези, които я инсталираха - много явно се личеше че не си разбират от работата.
Втората е че са ми заключили менюто с по финните настройки, а определено с толкова добре описани неща с кое как да се оправим, не смятам да се занимавам с хора които не са компетентни.
Както казваше един потребител - Да му дам 50-80 лв. и не е сигурно, че всичко ще бъде наред. :sad:
Най-добре би било ако някой го има, ако не го затруднява да го прикачи и да можем да го свалим.
Поразрових се и се оказа, че всъщност софтуера е FUMIS PC PRO, но където и да успях да го намеря поне в гуугъл ми казва, че файла не може да бъде намерен.
Благодаря ви предварително
Поздрави
nelim - специалист
А кабел имаш ли?
k0st4din - специалист
nelim написа:
А кабел имаш ли?
Да, имам. направиха ми го и е в мен.
Изображение
gnt69 - майстор
Я да питам и аз. Взех на старците Екоспар Солара топли настроих я. Ама датчика за температурата му идва къс кабела. Преди седмица две някой писа че си е удължил датчика ама търсих мнението не можах да го намеря. Кабела на датчика е черен и не ми е ясно трябва ли да се спазва ред в смисъл + - имали значение кое къде. Какъв тип кабел да купя.
Благодаря предварително. :partyman:
filmatoplo - майстор
Най тънкия ,за всеки случай спазвай полярност.
gnt69 - майстор
filmatoplo написа:
Най тънкия ,за всеки случай спазвай полярност.
Да се мъча ли в смисъл да разглабям камината и да имам само едно снаждане или да срежа нейния кабел да речем на 50 сантиметра да го донадя и после пак да свържа оригиналния кабел с датчика отпред, така имаме две снаждания. Трябва ли да ги запоявам или може само да пресуча и изолирам. Големия ток е по ясен има фаза има нула ама тез малките по сложни. Не разбирам от ток затова питам.
filmatoplo - майстор
Лесния начин е срязване ,но ако ти трябва тест по добре по културния начин .
Vartasilver - специалист
Здр колеги отново проблема с буен огън продължава
Пар 6 - 30
Пар 10 от 21 на 19
Пар 18 от 63 на 50
Пар 24 от 150 на 135
Пар 28 от 205 на 185
Намалих но пак е буен огъня
И като стане водата 45 градуса се включва водната помпа огъня спада все едно ще угасне
Камината АУРИГА 25 KW На 2 ра мощност :shock:
estzvetanov - специалист
Vartasilver написа:
Здр колеги отново проблема с буен огън продължава
Пар 6 - 30
Пар 10 от 21 на 19
Пар 18 от 63 на 50
Пар 24 от 150 на 135
Пар 28 от 205 на 185
Намалих но пак е буен огъня
И като стане водата 45 градуса се включва водната помпа огъня спада все едно ще угасне
Камината АУРИГА 25 KW На 2 ра мощност :shock:
Я напиши параметри 52, 67, 68, 95, 96 колко са ти
  • 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 318

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: