• 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 318
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
izidor66 - напреднал
Спред мене я сложи на стената под кумина....трябва да можеш да чистиш и зад нея...кадето излиза димоотвода.....периодично се сваля и се чисти...
Doks - напреднал
Отзад ще има достъп там е врата това дървеното, но за отстрани не бях помислил. Проблема е че може би ще се налага да гори 3-4 дни на самотек. За котле нямам помещние. явно няма да стане тоя вариант с бункер на камина. Точно за това питах за съвет. Мерси.
nokoniko - специалист
Здравейте, купих Аурига-Б /с малкото прозорче/. След няколко дни ще я монтирам в помещение, което няма да отоплявам. Фабрично параметър 76/избрана конфигурация/ е на 2. Ще работи по температура на водата/поне в началото/. Трябва ли на бялата клема отзад, която е за външен термостат да поставя мост или ще си работи и без него? :?
izidor66 - напреднал
Сложи си мосте.....и купи стаен термостат....ще работи по добре с него...
filmatoplo - майстор
Нищо не ти трябва да слагаш на клемата -работи си така ,стаен термостат си имаш с камината датчика е с жица -голям праз . :)
SoMeBoDy1 - специалист
filmatoplo написа:
Нищо не ти трябва да слагаш на клемата -работи си така ,стаен термостат си имаш с камината датчика е с жица -голям праз . :)
колега, човека пише, че ще бъде по температура на водата. Трябва да сложи мост на клемата.
filmatoplo - майстор
Камината си работи без нищо да прибавяш към тази клема ,заводски си идва готова за старт ,завишават температурата на въздуха и тя си работи по температура на водата ,като аварийно си седи Температурата на димните газове и на въздуха .Кое не е така .
SoMeBoDy1 - специалист
filmatoplo написа:
Камината си работи без нищо да прибавяш към тази клема ,заводски си идва готова за старт ,завишават температурата на въздуха и тя си работи по температура на водата ,като аварийно си седи Температурата на димните газове и на въздуха .Кое не е така .
Щом казваш....
При мен не беше точно така.
Брат ми има Nordica Extraflame. До колкото си спомням при него камината си дойде направо с мост на клемата и дори са го обяснили подробно в инструкциите към камината. Македонците са го пропуснали.
nokoniko - специалист
SoMeBoDy1 написа:
filmatoplo написа:
Камината си работи без нищо да прибавяш към тази клема ,заводски си идва готова за старт ,завишават температурата на въздуха и тя си работи по температура на водата ,като аварийно си седи Температурата на димните газове и на въздуха .Кое не е така .
Щом казваш....
При мен не беше точно така.
Брат ми има Nordica Extraflame. До колкото си спомням при него камината си дойде направо с мост на клемата и дори са го обяснили подробно в инструкциите към камината. Македонците са го пропуснали.
Предполагам, че си напълно прав. Следвам логиката- Параметър 76 ми е на - 2. Предполагам, че разликата между 1 и 2 на параметър 76 е в това, че на 1 се настройва температурата от вградения датчик на камината, а на 2 се ползва клемата, която е за външен датчик и ако не се ползва трябва да се закъси, за да се регулира по температура на водата.ПРЕДПОЛАГАМ...
nikrum - специалист
Категорично Трябва мост ако си в конфигурация 2 за пар 76.Така са настроени В моделите с малък прозорец.да работят като водогрейни котли.Другите с големия прозорец са в конф.1 и за тях не е необходимо.За конф 2 не можеш да задаваш стайна темп от температурното меню.Ако не сложиш мост котела тръгва и след 15 мин загасва тъй като си мисли че външния термостат го изключва
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 318

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: