Най - вълнуващия въпрос зимно време.
srusev - специалист
Здравейте, предлагат ми изгодно акация и като гледам калоричността е като бук-а, та питам дали е подходяща за парно с пиролизен котел Атмос, ако не коя е най-добрата дървесина?
ebahti - майстор
Зимай квото ти дават,акацията(поне според мен) гори по добре от буката,а с котле без кюмур нема да минеш... :wink:
srusev - специалист
Абе котлето няма грешка и само на дърва гори без проблем, но подочух, че акацията бързо издухвала и не правила жар.
stefan4087 - специалист
srusev написа:
Абе котлето няма грешка и само на дърва гори без проблем, но подочух, че акацията бързо издухвала и не правила жар.
Абсолютно вярно.Пробвал съм много пъти поради липса на други.Акацията няма нищо общо със
салкъна като горене.
srusev - специалист
Тоя филм го пропуснах вече, намерих по-добра оферта за дъб и габър.
filmatoplo - майстор
Горях 1-2 зими габър -страшно калоричен , отначало си мислих че се прекарах с тия дърва като ми ги стовари камиона пред къщи , щото хем криви,хем завързаци -трудно се цепеха , но после печката почервеняваше . :wink: Сега съм с дъб -мише и цер , топли горе долу само ако са сухи :wink:
srusev - специалист
filmatoplo написа:
Горях 1-2 зими габър -страшно калоричен , отначало си мислих че се прекарах с тия дърва като ми ги стовари камиона пред къщи , щото хем криви,хем завързаци -трудно се цепеха , но после печката почервеняваше . :wink: Сега съм с дъб -мише и цер , топли горе долу само ако са сухи :wink:
Аз си взех влагомер и замервам влажността на дървата, но дъба е с доста по-висока влажност от габъра за 1 година.
Та ако намеря само габър ще е добре.
RoseRed - помощник
Доста стара темичка, но реших да не правя нова като вече съществува тази. Един bump не прави нищо лошо.

Какво ще кажете за цер-а? Тази зима само с такава дървесина се отоплявам и не оставам много доволен. И други комшии са ми казвали, че дървесината на този вид дъб се различава от тази на другите (обикновен, горун, благун). Вие какви наблюдения имате и какви са впечатленията?
gnt69 - майстор
RoseRed написа:
Доста стара темичка, но реших да не правя нова като вече съществува тази. Един bump не прави нищо лошо.

Какво ще кажете за цер-а? Тази зима само с такава дървесина се отоплявам и не оставам много доволен. И други комшии са ми казвали, че дървесината на този вид дъб се различава от тази на другите (обикновен, горун, благун). Вие какви наблюдения имате и какви са впечатленията?
Цера не е хубаво дърво бягай надалеч. Ако имаш възможност си вземи габър.
Jacomo - специалист
Тук има таблица за калоричността на различните видове дървета:

http://otoplenie.info-mix.info/tv-gorivo-0.htm

Прикачен файл

калоричност.png
калоричност.png (8.67 KиБ) Видяна 6110 пъти

Тема "Каква дървесина за отопление?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: