• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
Е останала част е книжаката с основното меню и съвети за ползване
Здравейте колеги
С костилки от череши каква трябвА е настроиката на load pellet.
Благодаря предварително
diqn88 - специалист
Здравейте, на някой от вас при настройване на камината, техника да е ограничил притока на въздух отзад на камината с алуминиево тиксо? Поясняване за тези които не са наясно до дупката за тръбите които отиват към комина има още един отвор от където камината да смуче чист въздух.
bmahob - майстор
Колегата с костилките, горят ли добре??????
А на другия колега искам да кажа че според мен не е редно да се ограничава така/напомня ми на газаджиите на обикновено АГУ :-D :-D но ако има ефект ще пробвам и аз!!! :prayer:
Здравейте имам едно питане:Възможно ли е на АлфаПлам коммо 21 директно да се изкара навън кюнеца и да не се свързва в комин?
bmahob - майстор
Мисля че не!!! Все пак и да изведеш отвън можеш да направиш метален комин изолиран за конденз. Все пак имаш нужда от тяга...
diqn88 - специалист
При мен се получава при всяко пускане на нова доза пелети едно подскачане на вече запалените пелети които си излизат от пепелника за горене, от там и мн остатъчна пепел и по некачествено горене. Техника ми каза , че за това е запушил отвора инпе кимона ми дъпал мн. Същевременно ми е надул турбината на високи обороти. Правилна ли е тази логика, или е по добре да отворя на цяло този отвор и да си намаля оборотите на турбината за да няма това разпиляване на жар от пилетите. Моля за съвет.
diqn88 - специалист
И нещо друго настройката n-8-6-28 treshol off-70 градуса:- е за спиране на камината при достигане на водата 70 градуса ли?
nokoniko - специалист
diqn88 написа:
При мен се получава при всяко пускане на нова доза пелети едно подскачане на вече запалените пелети които си излизат от пепелника за горене, от там и мн остатъчна пепел и по некачествено горене. Техника ми каза , че за това е запушил отвора инпе кимона ми дъпал мн. Същевременно ми е надул турбината на високи обороти. Правилна ли е тази логика, или е по добре да отворя на цяло този отвор и да си намаля оборотите на турбината за да няма това разпиляване на жар от пилетите. Моля за съвет.
Според мен логиката ти е правилна. Отвора не трябва да е запушен и да се намалят оборотите на турбината, за да се получи нормално горене и да не изкачат пелетите от огнището. :partyman:
diqn88 - специалист
А някой друг имали подобен проблем с хвърчащите нажижени пелети #-o че мн ме дразни
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: