• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 27
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Имаш ли термоглави :?
имам термоглави.сега направих тези настройки и незнам дали не обърках.n-8-1-01 loadpelet-03. n-8-2-01 ecxaust chimeny-03. а не видях как бяха заводски.
Направи ги на нула, едното променя дължината на цикъла на горене, другото оборотите на винтилатора....
то ще се окаже че със заводските настройки си работи най добре.
ако работи цял ден печката как е по добре на 5та степен или на 1ва.
задал съм и 60градуса на водата и 27 стайна. на първа степен не може да ги вдигне.седи на 47 на водата и 24 на стаята. явно е слабичка.
Колега на първа я ограничаваш ти! Но така ще грее водата доста слабо и първоначалното подгряване ще стане бавно. Ако си я пуснеш на 5 степен тя ще намали на първа стига системата да го позволи, :?
на 1ва гори почти цял ден но не може да вдигне градуси повече от 48-50. а на 5та си сваля на 1ва и си държи градусите колкото са и зададени. но като гори цял ден става жега и вървят пелети и затова правя опити.
Моята в момента работи на първа степен на 48 градуса на водата- на толкова е настроена ,при 49 гр влиза в изчакване ,така през интервали по 5-6 минути .Там където е камината е 24,6 градуса ,в спалните е 22,6 градуса . :wink: гори не повече 1 кг на час .Днес гори от 3 следобяд ,довечера до 11 часа -значи ще ми изгори 7 кила .
нали помпата включва на 50 градуса.и при мен е същото но първо я пуснах на 5та да вдигне градусите и после я върнах на1ва ръчно.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 27

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Отопление”