• 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
Управлението е същото, но до там..... подаването е различно, същото управлениети се ползва и в бурнит и лили то ама няма как да се ползват същите настройки иначе стъклото ти е добре
А моето стъкло защо толкова много се цапа? :?
bmahob - майстор
може прекалено много да си намалил вентилатора/въздуха/ ама така не мога да преценя. Аз имам един метод за оптимално горене/или поне така мисля/Намалям вентилатора на на минималното възможно за работа обороти, /така ще опушва доста, но Т на изг. са най минимални и печката топли най много/ след това увеличавам с по 50 об н авсяка степен докато в един момент почва да гори но ти е по студено спрямо предходна настройка и така връщаш на нея :-D
bmahob - майстор
Вчера постигнах добър резултат за мене.... стъклото издържа почти чисто 4-5 часа и след 12 часа се позацапа...... Имам въпрос коминът който ползвам/цялата група комини в едно/ излиза на билото на къщата но ми се струва че го надминава едвам с 20-30см, а като разгледах в нета трябва да е с поне 50-60см дали да не удължа комина с тръба или да го надзидам за проба как ще е стъклото?
andy_forresite - майстор
На колко човека не им се цапат стъклата на камините и ти виждал ли си това с очите си?
Слагаш турболатори, с което спъваш тягата и след това искаш да я увеличиш с удължаване, разширяване и не знам какво на комина. Пали ли без да мята кълбета из стаята и да пуфти като влак, реди ли предавки, вдига ли градусите, нещо да се е счупило?
Претривай стъклото всяка сутрин преди запалването и се радвай на топлината :)
bmahob - майстор
Ми в интерес на истината май уцелих настройките за сезона :-D само стъклото ме дразни че не като на другите ..... и за цял сезон днес за пръв път не запали.... ама е било следобяд не е имало никой и не знам що нямаше пелети в кошницата, запецнала нещо, жента като се прибрала драсна бутона и запалила от раз без бум :-D
bmahob - майстор
Колеги на колко време чистите кошницата и пепелника.................. :-D
diqn88 - специалист
При мен пепелника до сега не е имал нужда от почистване, но преди всяко пускяне чистя вътре по стените пепелта и стъклото, а кошницата различно на 5 6 човала някъде, там е относително зависи какви лайна горя
bmahob - майстор
Ти ма убииии как не.си чистил пеплника????? То колко чувала си изгорял до сега дане бъркаш пеплника с най долната ревизия с двата болта
chipko - специалист
Тази година пелетите са ми ужасни. Както и да е това е друга тема...
Горивната кошничка я чиста веднъж на ден - бутам шлаката и изчетквам купчинките пепел около нея, а пепелниците: като ще чистя - чистя и двата, на кажи речи - 3-4 чувала (3-4 дни). Но това е много относително, защото миналата година чистих кошничката и стъклото на 2-3 дни, а пепелниците веднъж на седмица.
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: