• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
Ми ако имаш възможност прекарай но според ръководството, иначе комина какъв ти е ? В меню 7 влез и ми кажи каква темп. на изгорелите газове ти дава в различните степени?
Забравих да те питам стъклото как ? Черно става ли бързо или?
ivendar82 - напреднал
[quote="bmahob"]Ми ако имаш възможност прекарай но според ръководството, иначе комина какъв ти е ? В меню 7 влез и ми кажи каква темп. на изгорелите газове ти дава в различните степени?
Забравих да те питам стъклото как ? Черно става ли бързо или?[/quot

На 5 степен е 140 градуса.А за стъклото става черно след 5 ,6 часа работа на камината .Иначе комина има яка тяга.
bmahob - майстор
За мене този разход е добър и с тази мощност едва ли може да се свали повече и да греее. Ако си доволен от отделената топлина си свиркай. Все пак при разход посочен от тебе ще ти гори към 650кг/месец или около 40чувала пир нон-стоп работа. Аз не знам дали да не вдигнеш малко темп на водата ма ти си приценяш :?
ivendar82 - напреднал
bmahob написа:
За мене този разход е добър и с тази мощност едва ли може да се свали повече и да греее. Ако си доволен от отделената топлина си свиркай. Все пак при разход посочен от тебе ще ти гори към 650кг/месец или около 40чувала пир нон-стоп работа. Аз не знам дали да не вдигнеш малко темп на водата ма ти си приценяш :?
Когато съм у дома я вдигам разбира се,защото имам малко дете.През ноща работи на първа степен че иначе неможе да се спи.Това че стъклото става черно е добър показател ,така ли да разбирам.
bmahob - майстор
Де да знам мисля че не трябва да почернява бързо/Но аз не мога да го постигна
bmahob - майстор
Айде малко помощ от колегите специалисти. Какви са добрите Т стойности на изгорелите газове при камина на пелети с водна риза, минимални максимални/1-5 степен/? И как ви се струва разход около 1,5кг/ч за 80м2 неизолирано жилище със сменена дограм
andy_forresite - майстор
Димни газове 100-160. Разходът е супер.
bmahob - майстор
газовете са ми горе долу в норма 100-110 до към 160-165. Също така по-рано стъклото беше черно и трудно се бърше, сега е черно отстрани, отдолу чисто, отгоре покрита с фини бели сажди които падат с суха салфетка това ок ли е? Пламъка съм го коригирал да не е като горелка
bmahob - майстор
За дазадържам максимално висока темп в системата помпата според вас на колко трябва да включва???
andy_forresite - майстор
За да задържиш топли радиаторите трябва да подаваш топлина - камината трябва да гори. Чудя се какво правите с тези помпи на 60 градуса включване. Аз ако съм фитинг или умряла от студ тръба, като ми дойде 60 града вода ще изтръпна.
При мен помпата (с котел) работи от 43-44 градуса, т.е. постоянно. Не знам какво очакваш да се регулира чрез помпата, освен когато се изгаси камината (при достигане на температурата, по аларма или повреда) да спира и помпата. Няма нужда тя да върти след като не се подава топлина, защото водата в системата при спиране на отоплението изстива по-бързо при наличие на циркулация.
Настройвай 60-65 градуса на водата, управлявай по температура на водата и сложи помпата на 50 градуса.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: