Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Кое да махна?
Здравейте, някой може ли да каже как се връзва стаен термостат GENERAL HT500 към камина Алфа плам commo 15, така че да мога да я управлявам.В момента съм го вързал на 1 и 3 пин от приемника към 3 и 4 на платката на камината. От приложението опитвах да я включа, самият приемник цъка и свети в оранжево(в инструкцията пише, че когато свети в оранжево камината работи), но камината не тръгва. В сервизното меню на 8-4-13 пробвах на 1 и на 3 да я настроя, но пак няма значение.Самата камина е от старият модел, при който е необходимо да се свали страничният ляв капак за да се стигне до платката. Стенд бай-а е на ON. :?
segaseu4i - помощник
пет ное 19, 2021 6:15 pmдидкоо написа:
И ето днес от 12:00 до сега 18:00 е изгорил малко над 10 кг което прави по 1.7 на час а по каталог уж я дават 1.2 на минимална
Здрасти,
Сложи си стаен термостат и го позиционирай в най-студената стая, а в останалите помещения регулирай температурата с термоглавите.
При 70 кв. и изолация, разходът ще падне със сигурност. Има безжични стайни термостати за около 130 лв.
вт окт 19, 2021 8:32 pmVeselin_ написа:
Става , трябва да влезеш в сервизното меню , кода е А9
[/quote]
filmatoplo написа:
Вдигни параметър 28 .фабрично е 60 .
здравейте,търсих в сервизното меню,но не намерих такъв код нито параметър. #-o
[/quote]

Няма и да намериш.Управлението на xila idro 18 е друго.
Marinchi - напреднал
Здравейте, каква е точно връзката между следните параметри?
n-8-1 Type pellet
n-8-1-01 Load pelet .....
и
n-8-6-06 Coclea Pover1 - ....(този параметър е за подаване на пелети)

И другите
n-8-2 Type Chimney
n-8-2-01 Echaust Chimney ....
и
n-8-6-18 Exhaust Engine1 - .....(този параметър е за оборотите на вентилатора)
bmahob - майстор
вт ное 23, 2021 7:23 amMarinchi написа:
Здравейте, каква е точно връзката между следните параметри?
n-8-1 Type pellet
n-8-1-01 Load pelet ..... Удължава или намаля цикъла от там увеличаеа намалява подаването на всяката степен ....
и
n-8-6-06 Coclea Pover1 - ....(този параметър е за подаване на пелети)

И другите
n-8-2 Type Chimney
n-8-2-01 Echaust Chimney ....увеличава или намаля оборотите на всяка степен, равномерно
и
n-8-6-18 Exhaust Engine1 - .....(този параметър е за оборотите на вентилатора)
дидкоо - специалист
Със сигорност ще взема стаен термостат защото пробвах този на камината и със него работи 30 мин почива 2 часа че и отгоре а в помещенията градусите падат със 1-2 градуса.Аз ги питах те ми казаха че нямало нужда след като имам термоглави но явно има и от двете нужда. прилагам и снимки и все още несе е включила а в стаята е станало от 24 на 23 градуса

Прикачен файл

3D42EAAC-D80F-462B-B654-0BBE8E52C146.jpeg

Прикачен файл

77E5A1B8-33B3-4C8E-8926-7404AAE5146F.jpeg
Marinchi - напреднал
вт ное 23, 2021 7:50 ambmahob написа:
вт ное 23, 2021 7:23 amMarinchi написа:
Здравейте, каква е точно връзката между следните параметри?
n-8-1 Type pellet
n-8-1-01 Load pelet ..... Удължава или намаля цикъла от там увеличаеа намалява подаването на всяката степен ....
и
n-8-6-06 Coclea Pover1 - ....(този параметър е за подаване на пелети)

И другите
n-8-2 Type Chimney
n-8-2-01 Echaust Chimney ....увеличава или намаля оборотите на всяка степен, равномерно
и
n-8-6-18 Exhaust Engine1 - .....(този параметър е за оборотите на вентилатора)
Да разбирам ли, че ако n-8-1-01 Load pelet е на "0" шнека се завърта на 7 секунди. Ако n-8-1-01 Load pelet "-2" шнека ще се завърта на 5 секунди примерно.
Съответно е ако n-8-1-01 Load pelet е на "+2" шнека ще се завърта на 9 секунди примерно?

n-8-2-01 Echaust Chimney ....увеличава или намаля оборотите на всяка степен, равномерно
Това не го разбирам. Нали на всяка степен се има зададени обороти на вентилатора?
n-8-6-18 Exhaust Engine1 1500
n-8-6-18 Exhaust Engine 2 1800
n-8-6-18 Exhaust Engineн3 2000.....
segaseu4i - помощник
вт ное 23, 2021 12:26 pmдидкоо написа:
Със сигорност ще взема стаен термостат защото пробвах този на камината и със него работи 30 мин почива 2 часа че и отгоре а в помещенията градусите падат със 1-2 градуса.Аз ги питах те ми казаха че нямало нужда след като имам термоглави но явно има и от двете нужда. прилагам и снимки и все още несе е включила а в стаята е станало от 24 на 23 градуса
Точно за това говоря. Стаен (външен) термостат (безжичен) + термоглави и ще видиш за каква разлика става въпрос, особено в преходните сезони - октомври, ноември, март и април.
Говорено е и преди, но пак го припомням. Когато сложиш стайния термостат в най бързо изстиващата стая, той ще казва кога да спре и кога да почне камината. В останалите стаи, които са по топли и изстиват по-бавно, термоглавите ще казват стоп. По този начин, хем главите ще затварят когато са достигнали градусите в по-топлите стаи, хем термостатъщ ще казва стоп на камината и няма нужда тя да гасне от прегряване, което се получава, когато се води по темп. на водата.
дидкоо - специалист
Някой да има на идея защо ми направи едно бяло петно на стъклото ? И кажете с каква температура на водата карате вашите печки ?

Прикачен файл

23CF10DF-1A9E-4479-9B03-594FF6EDD0AB.jpeg

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: