• 1
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
чет яну 10, 2019 11:12 pmApokaliptiko написа:
Добър вечер. Отоплявам се на пелети както всички в тая тема. Жилище седемдесет квадрата, дограми сменени, изолация десет см. Използвам камина тим систем ритиум 14. Димоотвода е външен, тоест през усвоената тераса. Радиатори три броя Корадо, бойлер серпентина и пет алуминиеви ребра в банята, термо глави Данфос. Искам да Ви попитам какви настройки да дам на камината след като с външен димоотвод нямам тяга като с централен комин. Следователно и какво подаване да дам на гориво. Желая да ми помогнете с едни настройки след като прецените ситуацията. Все пак повече хора мислят по добре. Благодаря Ви. Очаквам отговори.
Има колеги с Тим систем във форума питай тях, дори да сме еднакви управления не важат еднакви стойности!
Ивелин Петров - специалист
Пичове, я дайте по едно мнение - на каква степен (скорост) са Ви помпите? Правя любителско изследване :roll:
bmahob - майстор
На първа... На втора и трета ми бучат тръбите :-D
chipko - специалист
пет яну 11, 2019 9:24 pmИвелин Петров написа:
Пичове, я дайте по едно мнение - на каква степен (скорост) са Ви помпите? Правя любителско изследване :roll:
На първа. Предните две зими на втора степен ми работеше, обаче на 5-10 дена ми правеше нискотемпературно кипене (кавитация) - чува се като завиране на водата и след това почва да разкарва въздух по радиаторите. Тази зима, за сега, не съм обезвъздушавал, няма и шум.
pluxcho - помощник
Здравейте на всички. Много полезна и приятна тема сте оформили - Поздравления !
Втора година съм Алфа плам commo 15 и съм доста доволен от камината и от няйният разход.
Преди 4 -5 дни ми се появи грешка alarm 8 failure depress , изключих камината пробвах пак тръгна няма проблем.На следващич ден я пала няма проблеми, запали от раз, и така до следващия път изписа ми същата грешка изключих камината , пробвах да я включа пак същото ,чак на 3 път тръгна.
Сега я почистих обстойно , пепелник , под него където е запалката, бункерчето за пепел и под него където е с две гайки с уши , изпразних и бункера и с прахосмукачката обрах триците от шнека (бяха доста) .
Камината тръгна без проблем сега ,но ако се повтори това на какво се дължи?
Иначе прозорчето ми стой доста дълго чисто, само от лявата страна почернява и може да се каже видимо почерняване чак след 3, 4 чувала .
Забравихи още нещо , вътре в бункера където се сипват пелетите има една малка дръжка , но нея не мога да я стигна , тя за какво служи ? (почистване на шнека или отвора където падат пелетите ... :?:
Изображение
https://files.fm/down.php?i=v3rda7av
bmahob - майстор
Всеки път като чистиш пеплника чисти е чекмеджето под него, тази грешка при недостиг на сяещ въздух или като не тегли комина, другото е да се задръстило маркучлето на преостата..... Това на снимката не ги пипай :-D
Zaki - помощник
Здравейте, моля за съвет. Алфа плам комо 21 след като загрее влезе в модулация поработи си известно време и дойде моментът за връщане на мощност. Достига си зададената от мен 4та с лоад пелетс 3.3 вентилатор 2150 и след 15 20 мин наблюдавам Т изгорели газове около 185 някакви идеи или е нормално. Също така от време на време се чува странен шум от шнека като удър метал в метал и наблюдавам, че при шнека до колкото се вижда предполагам че е Ел. мотора се движи по часовниковата стрелка около 1 см. Но не винаги се движи явно зависи какво е положението на шнека. Това така ли си е или да викам поддръжката защото е гаранжионна. Благодаря за вниманието.
bmahob - майстор
пон яну 14, 2019 8:21 pmZaki написа:
Здравейте, моля за съвет. Алфа плам комо 21 след като загрее влезе в модулация поработи си известно време и дойде моментът за връщане на мощност. Достига си зададената от мен 4та с лоад пелетс 3.3 вентилатор 2150 и след 15 20 мин наблюдавам Т изгорели газове около 185 някакви идеи или е нормално. Също така от време на време се чува странен шум от шнека като удър метал в метал и наблюдавам, че при шнека до колкото се вижда предполагам че е Ел. мотора се движи по часовниковата стрелка около 1 см. Но не винаги се движи явно зависи какво е положението на шнека. Това така ли си е или да викам поддръжката защото е гаранжионна. Благодаря за вниманието.
Занзгорелите газове не е нормално но това не зависи от сервиза а е до настройки, тяга на комин и т.н, аз оправих нещата с подобрение на турболаторите и направа на плоча. За шнека нормално е да прискърца при малйо пелети и доата прах на дъното, от там натам викаи сервиза :-D
chipko - специалист
пон яну 14, 2019 7:35 pmpluxcho написа:
... се появи грешка alarm 8 failure depress...
Загуба на налягане на пресостата на шнека.
При мен ми изписа тая аларма, като отворих вратата по време на работа и около минута чоплих пламъка с една маша (за какво го направих е друг въпрос, исках да разтикам шлаката - играчка в общи линии). Но това, че стъклото ти е чисто от единия край ми навява на мисълта, че дърпа свеж въздух някъде от уплътненията на вратата и от там започва да смучи от вратата, а не през пламъка.
Ивелин Петров - специалист
пон яну 14, 2019 7:35 pmpluxcho написа:
Здравейте на всички. Много полезна и приятна тема сте оформили - Поздравления !
Втора година съм Алфа плам commo 15 и съм доста доволен от камината и от няйният разход.
Преди 4 -5 дни ми се появи грешка alarm 8 failure depress , изключих камината пробвах пак тръгна няма проблем.На следващич ден я пала няма проблеми, запали от раз, и така до следващия път изписа ми същата грешка изключих камината , пробвах да я включа пак същото ,чак на 3 път тръгна.
Сега я почистих обстойно , пепелник , под него където е запалката, бункерчето за пепел и под него където е с две гайки с уши , изпразних и бункера и с прахосмукачката обрах триците от шнека (бяха доста) .
Изображение
https://files.fm/down.php?i=v3rda7av
Здравей колега, добре си направил с почистването на БУНКЕРА и шнека. При мен миналия сезон беше болка по едно време, всеки ден чистех камината (ревизии пепелници кошници на баба й...) и всеки следващ ден с тази аларма. Дойде тогава техника, разглоби половината камина и никакви проблеми от никъде и тогава зададе въпроса "Абе, ти чистиш ли триците?". От тогава да чукна на дърво съм забравил какво значи аларма номер 8.. Имай в предвид, че ти говоря за порядъка на седмица в която камината палеше понякога след 5-тия за деня опит. А студа отвън не ме чакаше много много :-D
  • 1
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: