• 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kaptagona - специалист
Тя като е направена помпата да включва на 55 градуса. на колко трябва да изключва. И има ли настроика за изключването.
paunov - напреднал
днес идвал техник и казал че някаква защита на вентилатора за димните газове се е включила и уж я е оправил но камината пак не се запали в 3.5 а чак като се прибрах след 2-3 опита
bmahob - майстор
Абе ти чистил ши си до сега долната каамера под пеплника????
kaptagona - специалист
bmahob написа:
Абе ти чистил ши си до сега долната каамера под пеплника????
сега идва и време за основно почистване. каксе почиства основно
paunov - напреднал
ами изчистих я преди една седмица но камината е работила 2 месеца не повече дърпах горните четки задната и с телената четка трабите и после долния пепелник
bmahob - майстор
Под основноя има един с болтове от там се вижда вентилатора почисти там с прахосмукачка
YordanZaykov - напреднал
bmahob написа:
YordanZaykov написа:
Аз да питам и друго, някой изкарвал ли е тръбата дето смуче въздух отвън? Има ли смисъл от тази операция?
Аз съм изкарал, ама единствената полза е чене може да пепеляви като пусна аспиратора

Точно затова питам. Като пусна аспиратора и в стаята дето е камината, започва да мирише на пушек.
paunov - напреднал
аз този проблем си го реших като си монтирах микро вентилация на два от прозорците кадето е камината понеже няма как да закарам въздух от вън до камината
bmahob - майстор
аз изкарвах под дюшамето като правих ремонт тръба ф50мм, колега кво стана с ревизията
kaptagona - специалист
Тва ли е основното почистване. Пепелниците и тръбите с телената четка.
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: