• 1
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
Да ама прекалено силния вентилатор гаси искрата понякога помня че от както свалих малко моя гърми единствено ако задръсти кошницата нещо
нед окт 13, 2019 10:24 ambmahob написа:
Да ама прекалено силния вентилатор гаси искрата понякога помня че от както свалих малко моя гърми единствено ако задръсти кошницата нещо
Не написах да го засили прекалено, а написах- не да намали, както неправилно посъветва, а да повиши.
С колко, сам ще налучка, макар и по трудния начин, щом пита тука.
А защо задръства кошницата? Да позная или можете да се сетите?
filmatoplo - майстор
:) Вчера сменях едно управление ,и налучквах въздуха за палене ,в началото ми бе по малко и камерата се изпълни с бял пушек -от който ме достраша на не каже бум :wink: Изключих и вентилатора заработи с повече въздух и спаси положението ,след това коригирах въздуха като го увеличих и стана :wink:
нед окт 13, 2019 12:20 pmfilmatoplo написа:
:) Вчера сменях едно управление ,и налучквах въздуха за палене ,в началото ми бе по малко и камерата се изпълни с бял пушек -от който ме достраша на не каже бум :wink: Изключих и вентилатора заработи с повече въздух и спаси положението ,след това коригирах въздуха като го увеличих и стана :wink:
Бе ти, пищовите се ти са от вчера бе. На Бисолидката ли? Натурелата тъй прай- спре тока, за повече секунди и почва да гаси като дойде, а там обикновено е с по силен вентилатор, май. Неска сме за риба.
bmahob - майстор
Кошницата на ми задръства от пепел спокоооо, отеарям веднъж нанседмица. Понякога като намалеят пелетите се случва да угасне и след това да падат по наклона при ковто при последващо палене тюфка :-D Споко печката си е жеуезна , колкото и да не ви се вярва.
isakow - помощник
Здравейте, и благодаря за съветите,
за да обобщим, трябва да намаля подаването на пелети и притока на въздух да се увеличи малко, за да нямам проблеми нали така?
Вие можете ли да споделите с какви настройки сте на вашите Commo21 камини, или за различни те пелети различни настройки се задават, и с това трябва да си поиграя за да видя? :)

Поздрави
Съветите са само принципни, на сляпо и на база обяснения (оплаквания).
Всичко ти е различно, не само пелетите. Тягата на комина, например.
Ти си пред камината. Отсявай, премисляй, решавай и действай! Цикълът НОРД бе.
isakow - помощник
вт окт 15, 2019 8:11 pmТрифон П.Трифонов написа:
Съветите са само принципни, на сляпо и на база обяснения (оплаквания).
Всичко ти е различно, не само пелетите. Тягата на комина, например.
Ти си пред камината. Отсявай, премисляй, решавай и действай! Цикълът НОРД бе.
Благодарям ще пробвам :)
Колеги, запалката спря за 2 сезона. Камината е commo 21. Та въпроса ми е от къде да взема нова? Благодаря предварително..
bmahob - майстор
Сигурен ли си че е от нея? Виж на гаранционата номер на сервизна подръжка и питай тях, сефте пувам за заплака толкос бързо заминала.... :?
  • 1
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: