• 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
chipko - специалист
Някой знае ли n-8-6-27 "Treshol Pression" от 1,5 до 3,0 bar, какво прави? Защото разширителния съд е настроен фабрично, механично (няма кабели) на 1 bar (така пише в книжката), аварийния вентил и той е ръчен (с пружинка) на 3 bar. Като цяло по цялата водна система в камината няма пресостат или нещо което да променя или следи налягането освен механични клапани и кранове.
bmahob - майстор
Това трябва да е свързано с помпата, ама вие с колегата за какви еко режими говорите, той да не е с друга управление, какъв хитерзис на помпата?!?! Помпата гасне на два гр под зададената т на включване
Rumen72 - специалист
chipko написа:
Някой знае ли n-8-6-27 "Treshol Pression" от 1,5 до 3,0 bar, какво прави? Защото разширителния съд е настроен фабрично, механично (няма кабели) на 1 bar (така пише в книжката), аварийния вентил и той е ръчен (с пружинка) на 3 bar. Като цяло по цялата водна система в камината няма пресостат или нещо което да променя или следи налягането освен механични клапани и кранове.
Даааа , колегата , знаем, както виждаш на схемата долу е за датчика за налягане в системата, ама той е опция и при тебе едва ли го има , така , че не му се тревожи!

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (4.93 KиБ) Видяна 2267 пъти

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (73.98 KиБ) Видяна 2267 пъти
chipko - специалист
bmahob написа:
Това трябва да е свързано с помпата, ама вие с колегата за какви еко режими говорите, той да не е с друга управление, какъв хитерзис на помпата?!?! Помпата гасне на два гр под зададената т на включване
Ами аз по принцип не зная какво говоря :roll: ......, ама при мен помпата изключва на -3'C от там където се включва. Помпа с характер, к'во да я пра'иш. Иначе "Differen Off Auto" ми е на 4,5'C сигурно има някакъв хистерзис на някакъв термостат вътре.
YordanZaykov - напреднал
chipko написа:
YordanZaykov написа:
...някой правил ли е когато камината излезе в еко стоп да спре да циркулира и помпата...
От това което съм разбрал в настройките логиката на помпата да продължи да работи, е да охлади малко камината и да използва по-рационално остатъчната топлина. Ако водата Ви е загрята на 60-65'C и камината мине в режим на автоматично изключване и с това спре помпата, ще имате един "чайник" с гореща вода в него, който бавно ще си изстине (основно през комина) и ще отдаде по-малко от остатъчната температура от загрятата вода. Не мисля, че има възможност да спре помпата с толкова гореща вода в системата.
Лично аз търся точно обратния ефект: направил съм я на 47'C да включва, и с 4.5'C хистирезис помпата спира да върти на ~44'C (при финалното изключване), което ми осигурява още около половин - един час отопление във всички помещения. Иначе "прегрява" на 63'C и върти докато се охлади на 54'C, за да се включи отново. Т.е. имаме непрестанен цикъл на работа на помпата.
Колега, за чайника, да, като чайник е, но задавам 25 градуса температура на въздуха, на водата е 67 68 мисля, като направи градуса на стайната темп, камината изключва, темп на водата пада на 55 и се изкл помпата, водата в радиаторите грее поне още 2 часа докато не се охлади отсамосебеси(не отива в комина темп.) НАгласил съм я на +/- 1 градус, мога да ти кажа че докато тем стане на 24 да се вкл камината са изминали поне 3 часа, през това време темп на водата пада до мах, 46 48 градуса. Затова питам дали има парам, за изкл на помпата в авт режим при изключване, ама щом няма ... нп. Благодаря :drinkers: :partyman:
chipko - специалист
YordanZaykov написа:
... водата в радиаторите грее поне още 2 часа докато не се охлади отсамосебеси ...
Знам, че не е по темата, но от чисто любопитство питам. С какви радиатори сте?
YordanZaykov - напреднал
chipko написа:
YordanZaykov написа:
... водата в радиаторите грее поне още 2 часа докато не се охлади отсамосебеси ...
Знам, че не е по темата, но от чисто любопитство питам. С какви радиатори сте?
панелни 22-PKKP
Здравейте голеги може ли някой да ми каже къде се вързва стаен термостат на алфа плам комо 15. Благодаря предварително.
bmahob - майстор
На коммо 21 трябва да се разглоби левия панел и да отворишкутията с управлението и се връзва към платката има оставени пинове
Здравейте и от мен.
От края на месец Септември инсталирах COMMO 21.
Пелети заредих на Трон -с.Дунавци.
Апартамента е 105кв. изолация на таван и четери сезона троен стъклопакет, като съклата са с различна дебелина. Апартамента е вътрешен, изложение на хол и две спални на исток, трапезария, кухня, тоалетна и баня на запад.
Радиатори на глидери алуминиеви и термо глави на всички без този в банята.
Въздуха за камината не съм извеждал. Оставих да си смуче от помещението (хола).
Досега към днешна дата 16.12.2017. Камината гори по 1чувал -24ч. Но не работи постоянно: включва се в 4:00сутрин до 11:00. Почива до 15:00ч пали и работи до 11:50вечер. Температурата е нагласена 22-23. Когато не работи температурата не пада под 19г.
Камината я чистя два пъти- Събота -Сряда.
Настройките са следните.
Моделира по вода, Т.на вода е 57г. Т. На въздух 35г. Ако стигне 60г се изключва и се включва на 54г.това е настройка differen off auto-3градуса.и DEl-OFF AUTO-3г.-В меню n-8-4. А в меню 04 Mode stand-by e ON.

n-8-1-Load pelet-8'
n-8-2-Exhaust chimney-4'
Меню n-8-6:
n-8-6-03 cadence cleaning-15'- почистване
n-8-6-04 auger lights 1.1'
n-8-6-05 coclea start 1'
Мощност по степените:
COCLEA POWER1 1.7''
COCLEA POWER2 2.3"
COCLEA POWER3 2.8"
COCLEA POWER4 3.2"
COCLEA POWER5 3.7"
n -8-6-12-продължителност на почистване 60"
n-8-6-13 threshol minimum 45г.
Мощност вентилатори:
n-8-6-16 2600
n-8-6-17 2700
n-8-6-18- вентилатор за мощност1 1450
n-8-6-19 мощност2 1650
n-8-6-20 мощност3 1850
n-8-6-21 мощност4 1950
n-8-6-22 мощност5 2200
n-8-6-25 pump 40г. Включване на помпата.
При тези настройки изходящите газове според меню 7 са 110-120 в модулация. Стъклото потъмнява за около два дена само в средата. Забърсвам с кърпичка само и блести отново.
Шлаки и проблеми никакви засега. :partyman:
Това са нещата който съм коригирал
Надявам се да съм бил полезен.
Поздрави,
Тихомир
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: