Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
Колкп често чистиш долната ревизия
alfa plam 21
Намерих обща информация си на официалния уебсайт.
Бях много доволен от покупката на този модел...
Добър вечер на всички, нов съм тук и това ще бъде първо мнение по темата.За отопление на 110кв жилище доколкото разбрах че котела който ще се купува не трябва да бъде не повече от 15-18kw.Котела който гледах е на алфа плам 23кв,знам че е много голям за тази площ но от магазина казаха че има 5 нива на мощност.Това означава ли че може да се зададе мощност от 15кв на горелката и да работи само в този диапазон.Нов съм все още и не съм на Ти с пелетни котли.
filmatoplo - майстор
Може да,ограничава се до която степен желаеш от петте ,но не е желателно под половината мощност.
[skype][/skype]
вт сеп 21, 2021 8:40 pmfilmatoplo написа:
Може да,ограничава се до която степен желаеш от петте ,но не е желателно под половината мощност.
Означава ли че ако се сложи на 18кв ще бъде в норми.
filmatoplo - майстор
Ще бъде,помпата да включва от 58-60 градуса ,а водата настроена на не по малко от 65 гр.
bmahob - майстор
ср сеп 22, 2021 9:59 amfilmatoplo написа:
Ще бъде,помпата да включва от 58-60 градуса ,а водата настроена на не по малко от 65 гр.
Що на толко много :?
Минаха трима майстори досега,първия каза цена за монтаж на цялата система висока сума,дойде втори той пък не знае какви части ще ми трябват уж пък майстор,третия той замина по работа за Испания.Сега утре или вдругиден очаквам четвърти да видим какво ще каже.
Ако може някой от вас да ми препоръча котел на пелети който се води добър на българския пазар.Жилището е 110кв последен етаж 4,така че котела естествено ще бъде в таванското помещение.Изолацията ще бъде както трябва на ниво,първия майстор писа три радиатора 1500/600(детска,спалня и всекидневна )и два по 1000/600 кухня и антре.В банята лира 50х120хром.Бойлера ще бъде 100литров с две серпентини,кажи речи мисля че друго няма.Ако котела на Алфа Плам идва големичък за тази квадратура мисля тогава да бъде котел на Артел 18kw с 1000 лева отгоре ако не се лъжа.
чет дек 17, 2020 10:27 pmsangeliev написа:
Привет на всички. Нов съм в сверата на пелетите, но пък за сметка на това съм адски доволен. Имам Commo 15 със следният казус: Въпросната печка е монтирана в коридора на апартамента ( 90 кв. външна изолация, панел - не последен етаж, 4 радиатора и една лира) и това сиответно си има своите последици, понеже там става веднага доста топло- трябва да държа стайната температура на високи стойности 25-6 градуса ( вода 52 ). Не е голяма мъка този казус, всичко си е нормално, просто става прекалено топло по - стаите, а всяка друга по - ниска темепратура пък прави обратното, кара котела да не стига 50 градуса на водата и да не върти помпата, което пък води до неприятни температури по-стаите. Затова си закупих Salus RT310i стаен термостат. Свързах към платката захраних го от кабела за камината и направих настройката N - 8-4-13 ot 2 na 3. Заработиха нещата, когато се отвори контакта и изгасне зелената лампа( на ресиивера на термостата) естествено камината гасне и изписва (HOLD REQUEST) и след това когато му задам по- висока температура или и светне зелената лампа и затвори контакта - печката не се включва( не съм я чакал часове, но към 40 минути..) . Някой да е повече на ти с тея термостати, за да разясни ситуацията? :). Благодаря предварително :)

П.П. от 25 ти октомври до сега 27 чувала. Печката работи по около 8 часа на ден сутрин 4 и вечер около 4. Под 20 градуса не е падало. Печката излиза доста бързо в модулация, за около 15 минути при включване.
Успя ли да се справиш с проблема, че при мен възникна същия казус. Котела се гаси при зададената температура, но след това не се пали?
bmahob - майстор
Каминатя пали на определенибградуси под зададените, са обаче не знам как се действа с термоатата, не съм ползвал, щом гаси и изчаква предполагам е мещо по настройката на термостата

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: