• 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ивелин Петров - специалист
ср яну 02, 2019 6:41 pmKalinski88 написа:
ср яну 02, 2019 6:29 pmbmahob написа:
Забравил съм :? Не пиши би в ръководството
Ръководството го имам на англ. и сръбски , но единствено пише , че при натискане увеличаваш мощността което е ясно на всички. При задържане обаче излизат тия показания и ми стана интересно какво значат. Трифонов.. не тая а този ! Котел е не камина :-D иначе менюто е същото.
Това ти отмерва времето до краткото и дългото почистване, като горе са оставащите Минути а долу колко секунди обдухване\чистене.. или обратното беше.. сега съм от телефона, после ще видя камината :)
bmahob - майстор
ср яну 02, 2019 8:31 pmИвелин Петров написа:
ср яну 02, 2019 6:41 pmKalinski88 написа:
ср яну 02, 2019 6:29 pmbmahob написа:
Забравил съм :? Не пиши би в ръководството
Ръководството го имам на англ. и сръбски , но единствено пише , че при натискане увеличаваш мощността което е ясно на всички. При задържане обаче излизат тия показания и ми стана интересно какво значат. Трифонов.. не тая а този ! Котел е не камина :-D иначе менюто е същото.
Това ти отмерва времето до краткото и дългото почистване, като горе са оставащите Минути а долу колко секунди обдухване\чистене.. или обратното беше.. сега съм от телефона, после ще видя камината :)
Май е това :-D :-D това коммо компакт ли е , колк кв е?
Kalinski88 - помощник
ср яну 02, 2019 8:33 pmbmahob написа:
ср яну 02, 2019 8:31 pmИвелин Петров написа:
ср яну 02, 2019 6:41 pmKalinski88 написа:

Ръководството го имам на англ. и сръбски , но единствено пише , че при натискане увеличаваш мощността което е ясно на всички. При задържане обаче излизат тия показания и ми стана интересно какво значат. Трифонов.. не тая а този ! Котел е не камина :-D иначе менюто е същото.
Това ти отмерва времето до краткото и дългото почистване, като горе са оставащите Минути а долу колко секунди обдухване\чистене.. или обратното беше.. сега съм от телефона, после ще видя камината :)
Май е това :-D :-D това коммо компакт ли е , колк кв е?
Комо компакт да ☺ 23 кв
bmahob - майстор
ср яну 02, 2019 9:34 pmKalinski88 написа:
ср яну 02, 2019 8:33 pmbmahob написа:
ср яну 02, 2019 8:31 pmИвелин Петров написа:


Това ти отмерва времето до краткото и дългото почистване, като горе са оставащите Минути а долу колко секунди обдухване\чистене.. или обратното беше.. сега съм от телефона, после ще видя камината :)
Май е това :-D :-D това коммо компакт ли е , колк кв е?
Комо компакт да ☺ 23 кв
Добри са... Имат изолация и мисля че в пружините имат нагъната шина заводски..... :-D как са Т на газовете на мин-макс мощност
iliqn87 - помощник
Здравейте, може ли колега с Commo21 на който стъклото не става черно за 1ден(толкова черно че се налага да го търкам с обезмаслител) и пепелника не се пълни за 1 ден(толкова пълен че стига до горивната кошница) да пусне всички настройки на A9.
Благодаря предварително!
Restaurant - напреднал
вт яну 01, 2019 4:26 pmbmahob написа:
Чнг :-D аз съм я направил да гони водата и от там регулурам с главите
Здравей! Направих камината да гони градусите на водата (60гр и ги поддържа).Обаче сега работи постоянно на втора степен. Питането ми е: как да я направя да влиза в режим "work modulat"? или не може? Благодаря!
chipko - специалист
чет яну 03, 2019 3:33 pmiliqn87 написа:
Здравейте, може ли колега с Commo21 на който стъклото не става черно за 1ден(толкова черно че се налага да го търкам с обезмаслител) и пепелника не се пълни за 1 ден(толкова пълен че стига до горивната кошница) да пусне всички настройки на A9.
Благодаря предварително!
Пробвай с тези от стр.7
viewtopic.php?f=10&t=55582&start=60
chipko - специалист
[/quote]
Здравей! Направих камината да гони градусите на водата (60гр и ги поддържа).Обаче сега работи постоянно на втора степен. Питането ми е: как да я направя да влиза в режим "work modulat"? или не може? Благодаря!
[/quote]
Може да влезе в "work modulat" и ще го направи когато достигне температурата си, може би не и достига мощност или калоричност за да премине в режим на допълващо поддържане на температурата. Пробвай да завишиш подаването на пелетите по степени или на всички степени на куп в "n-8-1-01 Load pelet"
Kalinski88 - помощник
ср яну 02, 2019 10:35 pmbmahob написа:
ср яну 02, 2019 9:34 pmKalinski88 написа:
ср яну 02, 2019 8:33 pmbmahob написа:


Май е това :-D :-D това коммо компакт ли е , колк кв е?
Комо компакт да ☺ 23 кв
Добри са... Имат изолация и мисля че в пружините имат нагъната шина заводски..... :-D как са Т на газовете на мин-макс мощност
Около 85-88 градуса на мин. Случвало се е да паднат и до 80. За макс. не съм обръщал внимание , но едва ли ще е под 135-140. Load pelet ми е единственото което съм променил на -10. Котела ми е малко преоразмерен спрямо това което топля, но категорично не исках камина в някоя от стаите на къщата а се бях спрял на тази марка. Но пък повечето Кв го вкарват много лесно в модулация. Разхода ми е 2 чувала на 24ч. Модулирам по вода, защото котела е в мазето на приземния етаж. Термоглавите съм ги наместил така , че да поддържа 58-60 без да гасне ( за мене ако гасне постоянно е по лошо а и не виждам икономия освен ако не гасне за по 5 часа). Изолация има даже леко се вижда ватата. За 1ви сезон съм доволен от машината. Като недостотък мога да посоча малките пепелници. Предполагам, че са същите по размер като на комо 21. Тоест често почистване. А не е като да няма място. Ии така накратко.
Restaurant - напреднал
чет яну 03, 2019 4:55 pmchipko написа:
Здравей! Направих камината да гони градусите на водата (60гр и ги поддържа).Обаче сега работи постоянно на втора степен. Питането ми е: как да я направя да влиза в режим "work modulat"? или не може? Благодаря!
[/quote]
Може да влезе в "work modulat" и ще го направи когато достигне температурата си, може би не и достига мощност или калоричност за да премине в режим на допълващо поддържане на температурата. Пробвай да завишиш подаването на пелетите по степени или на всички степени на куп в "n-8-1-01 Load pelet"
[/quote]
Сигурно е това защото съм задал 60гр ва водата, но тя достига 59гр на втора степен и ги държи така. Докато се самопочиства пада на 58гр минава на трета степен и така до 59гр и пак на втора. Благодаря ви за бързият отговор :)
  • 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: