• 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
chipko - специалист
Като стана на въпрос за чистене на трици...

Въпрос: Вие оставяте ли да свършат пелетите в бункера?

Аз на сезон най-много веднъж да ми изпише "NO PELET". Триците ги чистя на пролет. Иначе през отоплителния сезон видя ли, че пелетите са малко (ако се вижда серпентината на шнека) и изсипвам 2-3 чувала (пълня до горе, до капака).

Вие често ли чистите трици от шнека?

Защото ми е и чудно.
Горял съм и ужасни пелети, всеки ден шлака и чистене на пепелници, но дори и тогава най-много 2-3 на 100 чувала да ми е дало грешка при паленето или да се задуши и загуби пламъка по време на работа (тогава пълни горивната кошница с връх и пищи за "NO PELET") и само при тези пелети изчистих триците от шнека два пъти в сезона - без да ми е давало никаква грешка, просто така.
Ивелин Петров - специалист
Да ти кажа след проблемите миналата година и само и единствено от страх да не се повтарят на всеки две седмици чистя бункера, като оставям максимално да спадне количеството пелети в него, а ако са повечко ги изгребвам почти до долу и после играе прахосмукачката за камина. Иначе и аз допълвам постоянно, малко странен си падам и обичам да ми е пълна винаги до горе с пелети :-D И колата с нафта, ама това отделен въпрос..
pluxcho - помощник
Радостта беше за кратко ...явно стечения на обстоятелствата след изчистването и да запали.
Както и да е вечерта я изгасих към 00:00 някъде и ни се наложи да ходим до спешното към 03:30 , върнахме се към 05:00 и пробвам да запали не иска и не иска тази аларма 8 , а ние сме намръзнали с малко дете иии направо ми идваше да я потроша... и на ума ми идва ,че пробвах всичко освен комина не съм чистил и да няма тяга... както и да е взех сешуара пуснах го на макс и духах в тръбата за свеж въздух и така хвана та запали :-D
Сега чакам снега да се стопи ,че има 20 сантиметра на покрива...
а да и само тази трабичка на пресостата не съм я проверявал , тя от коя страна се намира на камината :?:
bmahob - майстор
вт яну 15, 2019 12:43 pmpluxcho написа:
Радостта беше за кратко ...явно стечения на обстоятелствата след изчистването и да запали.
Както и да е вечерта я изгасих към 00:00 някъде и ни се наложи да ходим до спешното към 03:30 , върнахме се към 05:00 и пробвам да запали не иска и не иска тази аларма 8 , а ние сме намръзнали с малко дете иии направо ми идваше да я потроша... и на ума ми идва ,че пробвах всичко освен комина не съм чистил и да няма тяга... както и да е взех сешуара пуснах го на макс и духах в тръбата за свеж въздух и така хвана та запали :-D
Сега чакам снега да се стопи ,че има 20 сантиметра на покрива...
а да и само тази трабичка на пресостата не съм я проверявал , тя от коя страна се намира на камината :?:
От ляво е тръбичката мисля че съм качвал снимки по назад
chipko - специалист
вт яну 15, 2019 12:43 pmpluxcho написа:
Радостта беше за кратко ... ... че пробвах всичко освен комина не съм чистил и да няма тяга... както и да е взех сешуара пуснах го на макс и духах в тръбата за свеж въздух и така хвана та запали :-D
...
Pluxcho, как е пламъка по време на горене? При високите и при ниските степени?

Ако можеш прикачи тук и една снимка на стъклото след 1-2 чувала горене.

Относно тягата или по-скоро проходимостта на комина по време на работа би трябвало да се чува, ако нещо я мъчи да издухва.
Иначе на първо време може да се пробва с повишаване на оборотите на вентилатора, т.е. това което си постигнал със допълнителния въздух от сешоара.
pluxcho - помощник
Значи тази сутрин ,викам ще я паля направо със сешуара... ама не стана номера :axe: на вторият път си я оставих сама да се запали и си тръгна.
Шумове нещо да се мъчи ,няма признаци запалили веднъж супер и ме навежда на мисалта още повече ,че е от комина защото имам розетка над камината и я загледах е леко черна .
Пламака на всички степени ми се струва добре ...

тук работи на 5та степен
https://www.photobox.co.uk/my/photo/ful ... 1584081760

стъклото е на 12-13 чувала може и да са повече и работи в модулация
https://ibb.co/xGFVb1H

иначе огледах и тръбичката на преостата добре си е ..
bmahob - майстор
Стъклото ти е супер ......................... абе я кажи в блок ли си в къща ли си??????
pluxcho - помощник
ср яну 16, 2019 12:28 pmbmahob написа:
Стъклото ти е супер ......................... абе я кажи в блок ли си в къща ли си??????
В къща сме на 3 етажа ,ние сме на 3-я етаж комина е отделене за всеки етаж
bmahob - майстор
А някой ползва ли абсорбатор в общото тяло?
pluxcho - помощник
ср яну 16, 2019 2:20 pmbmahob написа:
А някой ползва ли абсорбатор в общото тяло?
не,няма абсорбатори .От долните етажи си има отделни комини до покрива и те съсщо са с пелетни камини
  • 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: