Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kaptagona - специалист
Забравих да кажа че прекарах на долния етаж радиатор метър на 60 но едва ли е това причината защото досега си работеше.
kaptagona - специалист
А сега видях че и налягането е паднало под 1 бар а няма никъде теч. Дали пък нещо с разширителния съд не е станало.
kaptagona - специалист
Преди час го напълних до 1.2 бара и сега е паднало на 0.8 бара а теч няма никъде.
kaptagona - специалист
Така. Затворих всички кранове на колекторите за радиаторите оставих само на лирата в тоалетната защото се виждат връзките и маркучите. Напълних до 1.2 бара и след 2 часа падна на 1. Сега отново напълних до 1.2 и ако падне пак значи трябва да разглобявам печката да видим дали е ризата или е разширителя.
kaptagona - специалист
Паднало е пак. Къде утива тая вода бе мама и дееба. Колко събира тоя съд ако е спукан.
bmahob - майстор
Щом като е почнал проблема след добавянето на радиатор ана долния етаж търси там..... Но според мен не е риизата нали ще видиш тая вода около камината, д ане се ебава че новия радиатор е на долния етаж и да не прогонва въздух още, обезвъздуши вс радиатори на ново... Има др. Колеги дето са на ти съсъ отоплителните системи ма те пишат само в темите за Грейко :-D
kaptagona - специалист
С новия радиатор работи близо месец без проблем. А сега както съм писал всички са спрени. Само печката и лирата.
bmahob - майстор
Освен разширителя да е заминал, или най-лошото да имаш теч, остави го така д авидим дали ще падне още......
remarek - специалист
Здравейте! Камината е Алфа плам 21. Изчистена камина, изчистен комин, а димните газове подминаха 170 градуса. Със стандартните настройки е. От миналата година има лек конденз вътре. https://youtube.com/shorts/M-PmK8mSDiA?feature=share
kaptagona - специалист
нед окт 24, 2021 12:05 pmbmahob написа:
Освен разширителя да е заминал, или най-лошото да имаш теч, остави го така д авидим дали ще падне още......
Сутринта е 0.6. но теч не виждам никъде. Нали ви казах че съм спрял всички радиатори. Само печката и лирата. Вчера я долях до 1.2 а сега е 0.6. колега ако е удобно даи телефон да ти звънна.

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: