Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Има параметър с който се дава приоритет с кое да се съобразява ,по температура на водата,по въздух,или по външен стаен термостат.За термостат се избира число три .
remarek - специалист
Здравейте! Миналата година за първа зима бяхме на пелети.Дотогава бяхме на дърва - дъб и бук. Къщата ни е на около 40 години. След 1 месец горене на пелетите комина се запуши и го изчистиха. В края на ноември комина се запали. Викнахме коминочистач, мина с четката и изпаднаха много сажди. Днес, преди сезона, пак го чистихме и пак изпадна много пепел. Чувам, че хора с пелетни печки чистят по веднъж на 2-3 години. Не знам какво да правя. До настройки ли е, до комин ли е, от пелетите ли е?
Mask_89 - напреднал
Здравейте, от време на време ми скърца шнека , от какво може да бъде ? Камината е чиста
Здравейте,
имам камина Alfa Plam 15, по-малкия вариант от една седмица. Питането ми е следното: дори да е настроена температурата на стаята на максимално 40оС в настройките, самата камина не вдига повече от 22 градуса на дисплея и не отдава никаква топлина в помещението в което се намира камината. В останалите стаи всичко е наред с радиаторите и температурата на водата. Знае ли някой каква може да е причината в помещението където е камината да не се отоплява...в момента температурата навън е 12-14 градуса, достатъчно топло, но в стаята е студено, дори при работеща на пълна мощност 5-ца?
bmahob - майстор
чет сеп 30, 2021 8:11 pmNatalsky написа:
Здравейте,
имам камина Alfa Plam 15, по-малкия вариант от една седмица. Питането ми е следното: дори да е настроена температурата на стаята на максимално 40оС в настройките, самата камина не вдига повече от 22 градуса на дисплея и не отдава никаква топлина в помещението в което се намира камината. В останалите стаи всичко е наред с радиаторите и температурата на водата. Знае ли някой каква може да е причината в помещението където е камината да не се отоплява...в момента температурата навън е 12-14 градуса, достатъчно топло, но в стаята е студено, дори при работеща на пълна мощност 5-ца?
Да разбирам ли че в тая стянямаш радиатор, камината не отделя повече от 2кв, колко голяма стая???, Другото ако караш н амного завишен въздух, тя ще бумка кат ракета със светло жълт огън и топлото бяга в комина.... Колко са Т н агазовете на пета
чет сеп 30, 2021 9:11 pmbmahob написа:
чет сеп 30, 2021 8:11 pmNatalsky написа:
Здравейте,
имам камина Alfa Plam 15, по-малкия вариант от една седмица. Питането ми е следното: дори да е настроена температурата на стаята на максимално 40оС в настройките, самата камина не вдига повече от 22 градуса на дисплея и не отдава никаква топлина в помещението в което се намира камината. В останалите стаи всичко е наред с радиаторите и температурата на водата. Знае ли някой каква може да е причината в помещението където е камината да не се отоплява...в момента температурата навън е 12-14 градуса, достатъчно топло, но в стаята е студено, дори при работеща на пълна мощност 5-ца?
Да разбирам ли че в тая стянямаш радиатор, камината не отделя повече от 2кв, колко голяма стая???, Другото ако караш н амного завишен въздух, тя ще бумка кат ракета със светло жълт огън и топлото бяга в комина.... Колко са Т н агазовете на пета
Да, нямам радиатор в стаята с камината, стаята е трапезария 20 квадрата, настроена е на пета степен камината, 70 градуса на водата и съм вдигнала на 40 градуса за стаята, но реално на дисплея достига само 22-23 градуса...когато я купих, ми казаха, че не е необходимо в стаята в която се намира камината, да слагам радиатор и сега се оказва обратното....изчетох всичко по настройките и по форумите...и мнения...но съм безкрайно разочарована, че сега за да сложа радиатор, трябва отново да режа душенето...добре, че съм в ремонт и не съм сложила новото...толкова пари и накрая в основната стая е студено...не го очаквах...благодаря за отговора...това за температурата в комина не го разбрах, ако е удобно да ми обясните, благодаря Ви за отделеното време...взех решението...източвам системата, слагам радиатор в основната стая и си решавам проблема...:)
bmahob - майстор
пет окт 01, 2021 7:59 pmNatalsky написа:
чет сеп 30, 2021 9:11 pmbmahob написа:
чет сеп 30, 2021 8:11 pmNatalsky написа:
Здравейте,
имам камина Alfa Plam 15, по-малкия вариант от една седмица. Питането ми е следното: дори да е настроена температурата на стаята на максимално 40оС в настройките, самата камина не вдига повече от 22 градуса на дисплея и не отдава никаква топлина в помещението в което се намира камината. В останалите стаи всичко е наред с радиаторите и температурата на водата. Знае ли някой каква може да е причината в помещението където е камината да не се отоплява...в момента температурата навън е 12-14 градуса, достатъчно топло, но в стаята е студено, дори при работеща на пълна мощност 5-ца?
Да разбирам ли че в тая стянямаш радиатор, камината не отделя повече от 2кв, колко голяма стая???, Другото ако караш н амного завишен въздух, тя ще бумка кат ракета със светло жълт огън и топлото бяга в комина.... Колко са Т н агазовете на пета
Да, нямам радиатор в стаята с камината, стаята е трапезария 20 квадрата, настроена е на пета степен камината, 70 градуса на водата и съм вдигнала на 40 градуса за стаята, но реално на дисплея достига само 22-23 градуса...когато я купих, ми казаха, че не е необходимо в стаята в която се намира камината, да слагам радиатор и сега се оказва обратното....изчетох всичко по настройките и по форумите...и мнения...но съм безкрайно разочарована, че сега за да сложа радиатор, трябва отново да режа душенето...добре, че съм в ремонт и не съм сложила новото...толкова пари и накрая в основната стая е студено...не го очаквах...благодаря за отговора...това за температурата в комина не го разбрах, ако е удобно да ми обясните, благодаря Ви за отделеното време...взех решението...източвам системата, слагам радиатор в основната стая и си решавам проблема...:)
Печката, реално не е виновна че са ви подвели, при мене в 35кв имам два радиатора+камината, като ми стане жега гаса единия. Печката съм настроил така че да отдава на ризата не толкоз на стаята, 2кв макс мощ на 20кв без да съм специалист са малко
bmahob - майстор
By the way ревизирах горната камера, за 3год нямаше запушване, върнах гофрето в първоначалния комин дето почва от мазето, че др почва от мен а аз съм се вкл в ревизията за чистене и много затлачва.... Сложих турболатори в късите триби на 4 от тях заварих шпилки и монтирах плоча отдолу2мм, стна доста заводско :wink: приизчистена кривка 120гр на 18кв, 87гр на 6кв, по нтама ще се вдигнат като се задръсти. 5 година и з апръв път не тръгн апомпата, почукнах я пуснах 3та и тръгна от тогава няма яд, дали У то не е за чистене......
Здравейте,

имам Алфаплам 18 KW камина.След работа,вентиалтора работи много продължително време (40 мин)и температурата на водата пада много.
Имам кода за достъп до сервизното меню,но незнам коя е настройката за този вентилатор?
И другото нещо е таймера,при него като се стартира,не иска да спре в часа който е за спиране.Трябва и той да се настройва от сервизното меню?

благодаря
valbg1 - напреднал
Използвам Commo 15 от 4 години и досега нямам проблеми.
Запалката (нагревателя) няма как да е вечна и моля, ако някой я е сменял да сподели каква (или ако има различни варианти - какви) е взимал, евентуално откъде.
Искам да се подсигуря като ѝ дойде времето, да не я поръчвам/чакам посред зима.
Също ще съм благодарен на всякаква друга информация/съвети по този сервизен въпрос.

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: