Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Утре натискам копчето ,Дано сработи контрола по термостат .Ако има нещо което е важно в настройките и съм пропуснал -сега е момента . :wink:Като свързах таблото ,включих копчето отзад ,светна дисплея ,включи се помпата и вентилатора ,имаше надпис Kleaning final.загасих дисплея от копчето ,утре ще палим
filmatoplo - майстор
:wink: Ура котлето замърка,абе тия от завода какви тъпи настройки направили ,добре ,че си извадих тетрадката .Как работи тоз котел без прашинка ,пелетите Швайгхофер .През визйора е трудна нагласата но пак става .Купувам оня ден котела и от склада ми казват -шефа каза 100 лв за пуск или при него на обучение,викам -ей да не стане така ,че шефа да учи от мен :lol:
bmahob - майстор
Бравоо, компакта е добра машинка, прилича на комото доста, менв ме хванал мързела искам да ревизирам че станаха 5сезона ма ме мързи да разглабям..... Искам да направа едно две подо рения, ще снимам... Мисля да направа турболатори на късите тръби и да ги заваря с шина да се чистят с големите, и отражателя дети слжих мисля да го направа малко по заводски. Чудя се да открия одеялото на плочата на над мен на тавана(минерлано сттклена вата) и да положа под нея доп 5ца фибран, че ското ремонт вкъщи с малката хала едвали
съб юни 05, 2021 3:34 pmbmahob написа:
... Мисля да направа турболатори на късите тръби и да ги заваря с шина да се чистят с големите...
Ти виж чети как да си я направиш от 21 на 5-6 киловата, че пак ще страдаш от комина!
Малка кошничка, запушваш 2/3 от тръбите, а на останалото правиш турболатора с ръчка.
filmatoplo - майстор
Ей тук една снимка не мога да се качи ,дайте Фейсбук .По важното е ,че стана връзката и активирането на термостата .Назад в темата срещнах въпроси ,че уж не ставало ,става -сменя се едно число от 2 на 3 ,и се съобразява с външния термостат.На платката си има место .Термостат ползвам TR-6 Поморийски на Intiel .поставям го ниско в гилза в бойлера и регулирам на 60 гр.1000 литра БгВ ги загря за много бързо .За котлето и друг път съм го хвалел за парите си е супер .на макс вади 95-100 градуса на дима при 65 градуса на водата .Малко пелети изгоря за загряването .Когато изключва от термостат изписва на дисплея нещо което не съм виждал до сега когато не съм свързвал към него тт.нещо като Hald RF Quest .преди това Weit Cooling .дали нямаше и нещо Stend by .на изуст ги пиша може да сгреша .Ама менюто от завода ,въздуха за степените много беше намалем от 1 до 5 нещо от рода на 650-1500 ,а за паленето пък много увеличен 2350 и да разгаря 2700 .Паленето го направих на 2000,разгаряне 2300.Степените не помня ,но за първа над 1000 ,на пета нещо 2700 ли беше.Подаването за палене и разгаряне 1,1 .а за степените от 1 до 5 нещо като 1,8-2,5-4-5-6.Ако някой нещо иска да пита .Как го регулирах ,аз буен огън не видях през визйора а егати бързото загряване.
съб юни 05, 2021 6:58 pmfilmatoplo написа:
...егати бързото загряване.
Едно по едно бе, Филме!
Ракийка, салатка, запетайка.....
Споко бе, то туй Алфа Плам! Представяш ли си да се разгори наистина?!!!
Кой Фейсбук искаш- Ким Басинжър, Орнела Мути, Синди Крофорд?
filmatoplo - майстор
По клипове качени от хора гледам толкова буен огън в камините ,щот имат стъкло и се вижда ,че аз това котле ако го бях напръщял така .Така е като няма майстори сред тези които правят пуск за 100 лв . :lol: Имам предвид тези които натискат само копчето старт и се чешат зад врата .
bmahob - майстор
96-100гр на пета..... Бе чел съм че с по добро кпд от коммото ама толкоз...., Ма на 5та с 6 са 5.2кг с 2700вентилатор как не се разбумква :? Треа да е като горелка?
filmatoplo - майстор
Понеже нали беше първо палене ,и се притеснявах да не тръгне да гори с буен огън ,но се оказа ,че си гореше нормално .20-30 Санта пламък ,а вижте някой каква лудница с пламък е качил в Ютуб .След като загря 1000та литра вода и изключи ,го отворих -и грам прашинка нямаше ,ни в кошница ,ни никъде.Почистването го бях направил през 20 минути за по 50 секунди .фабрично беше 15 на 60 .Намалих го от 60 на 50 защото да не изгуби пламък когато е в модулация и се продухва при почистването.Понеже съм честен и не робувам на марки ,вентилатора леко се чува ,мога да намаля още ,но така едни 2500-2700 се чуват.като при всички котли и горелки де.И при вас ли когато минавате през менюто с вентилатор - се включва .
filmatoplo - майстор
Свърши отоплителния сезон и никой нищо не пита за Алфаплам тук :lol: Има налягали вече по плажа за туй ще е .

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: