• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
При work modulat фактически работи на първа степен еднакво е това ти обяснявам :-D
kaptagona - специалист
в меню 4 стигам само до on и off. как да го направя 2 да гони темп. на водата.как да продължа след он и офф.
bmahob - майстор
Това е се прави от сервизното меню
kaptagona - специалист
това е проблема че аз немога да вляза там а и като разпалва ми се струва че все още неизгорелите пелети ги изхвърля от пепелника
bmahob - майстор
Това какво общо има кое да зададеш да гони вода или въдух Т
kaptagona - специалист
ми не знам защо се задава настройка 1 и настройка 2.
bmahob - майстор
Колеги я кажете тръ ата за входящ въздух така ли сте я оставили да си дърпа от стаята или е свързана навън да дърпа???
kaptagona - специалист
моята си е от стаята
chipko - специалист
bmahob написа:
Колеги я кажете тръ ата за входящ въздух така ли сте я оставили да си дърпа от стаята или е свързана навън да дърпа???
На мен ми препоръчаха да "дърпа" въздух от стаята. Всеки вариант си има предимства и недостатъци.
Когато е изнесено да гори с външен въздух:
+ не изгаря въздуха от който дишаме
+ на се "мъчи" ако сме с много херметически уплътнена дограма и врати (но и не трябва да е прекалено дълга тръбата до отвън)
- зимния въздух е много студен и влажен, което влошава качеството на горенето
Когато си "дърпа" въздух от стаята:
+ гори по-добре с по-сухия въздух
+ изпълнението не изисква нищо специално
- системата е отворена към стаята и при включване на мощен аспиратор и уплътнени прозорци е възможно да затрудним горенето, а и при изключена камина и включена аспирация (при мен вентилатора в банята) може да си намери път да засмуква на обратно през камината и комина - започва да намирисва на комин в стаята

Има и трети вариант - да си взима въздух от някакъв сервизен комин или вентилация които не се използват. Това е най-готиното решение, за тези които могат да си осигурят достъп до подобен въздуховод.
kelchev - помощник
Здравейте Колеги!
Някой от вас слагал ли е стаен термостат на тази камина ? Тъй като моята съм я оставил на терасата :) Която заградих. Но температурата гони винаги Т на помещението. Някой знае ли как да направя настройките за Т на водата ? Поздрави! :partyman:
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: