• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
Може да се сложи външен термостат, може да гони и Т на водата, по назд съм пикал в кое меню. Също така може да удължиш датчика на камината и да го вкараш в стая която да ти ръководи Т. Другото може да дадеш да гони 40гл стайния, а да настроиш да гони желаната от тебе Т на водата :)
kelchev - помощник
bmahob написа:
Може да се сложи външен термостат, може да гони и Т на водата, по назд съм пикал в кое меню. Също така може да удължиш датчика на камината и да го вкараш в стая която да ти ръководи Т. Другото може да дадеш да гони 40гл стайния, а да настроиш да гони желаната от тебе Т на водата :)
Колега а дали може малко помощ ? Относно настройките за Т то на Водата :)))
Поздрави!
bmahob - майстор
За да зададеш по какво да модулира трябва да влезеш в сервизното меню, Кода А9, след това отиваш на SETTINGS GENERAL N-8-4
след това на MODO STEND-BY N-8-4-13 -- задаваш 02/това означава да модулира по вода/01 да модулира по Т на въздуха на датчика на камината/03 ако си вързал стаен външен термостат
kaptagona - специалист
какво означава да модулира по водата с това 02. на комо15. 02 ли трябва или само 2.
kaptagona - специалист
влезнах в тия настройки. на мен си ми е 2.
bmahob - майстор
Значи гони Т на водата но това не изключва данните на Т датчик на камината, просто това на водата е водещо
kaptagona - специалист
като е на 25гр.на стаята на водата 60 като стигне 24гр. и почва да намалява водата и стига на моменти и до 52-53градуса.и си държи 24градуса.
bmahob - майстор
МИ направи Т на въздуха 30гр и така ще си работи само около желаната Т на водата. Аз така съм направил, тия дни като я паля вечер за 3-4-5часа, като постопли стаите дори на първа почва да качва Т на водата дори гасне но изстива бързо за 10-15мин/НО АЗ ВСЕ ПАК НЯМА ИЗОЛАЦИЯ НА ТАВАНИТЕ/ :-D
kaptagona - специалист
като я направа темп. на стаята30 градуса а на водата 65 стига 65 и почва да да сваля 63-64 и така работи. но не вдига повече и не гасне.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: