Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
пон фев 01, 2021 9:30 pmkaptagona написа:
IMG_20210130_094419.jpg. Това е пепелта.
В неделя ще ти снимам отворите, ще стане споко!!!!! Само ако си смел да дупчиш :wink:
kaptagona - специалист
Прикачен файл:
IMG_20210202_132416.jpg
Прикачен файл:
IMG_20210202_132705.jpg
Прикачен файл:
IMG_20210202_132737.jpg
След един чувал колко се пълни и другите са с разположението на отворите. Но колко и да дупча ме съмнява да стане . Това си е от калпави пелети.
bmahob - майстор
Ще ти покажа какви отяори съм направил доп. Други съм затапил, пък ти си првцени :-D
kaptagona - специалист
По принцип с хубави пелети я чисти.Но и да се раздупчи не би трябвало да има проблем. Твоита като е раздупчена чисти ли я добре.
Целта е да се чисти един път в седмицата. Не да я отварям всеки ден. :partyman:
bmahob - майстор
вт фев 02, 2021 8:11 pmkaptagona написа:
По принцип с хубави пелети я чисти.Но и да се раздупчи не би трябвало да има проблем. Твоита като е раздупчена чисти ли я добре.
Целта е да се чисти един път в седмицата. Не да я отварям всеки ден. :partyman:
Дори и с калпави изкарвам 5-6 дни, с хубави рекорда 10тина дни май без да я отварям
mimospasov - помощник
Здравейте!Искам да питам от коя настройка да наглася при стартиране,преди да подаде искра запалката,да ми пуска по-малко количество пелети?Намалих Coclea Start на 0,5 и пак същото.Явно трябва да задам и по-малко време до запалване,за да не пълни кошницата толкова,но не знам от къде.
bmahob - майстор
чет фев 04, 2021 11:17 pmmimospasov написа:
Здравейте!Искам да питам от коя настройка да наглася при стартиране,преди да подаде искра запалката,да ми пуска по-малко количество пелети?Намалих Coclea Start на 0,5 и пак същото.Явно трябва да задам и по-малко време до запалване,за да не пълни кошницата толкова,но не знам от къде.
Назад съм качил обяснени настройките, прелисти де
mimospasov - помощник
съб фев 06, 2021 7:35 ambmahob написа:
чет фев 04, 2021 11:17 pmmimospasov написа:
Здравейте!Искам да питам от коя настройка да наглася при стартиране,преди да подаде искра запалката,да ми пуска по-малко количество пелети?Намалих Coclea Start на 0,5 и пак същото.Явно трябва да задам и по-малко време до запалване,за да не пълни кошницата толкова,но не знам от къде.
Назад съм качил обяснени настройките, прелисти де
Намерих го,мерси!Дано съм успял да го направя като намалих малко фабрично зададените.
kaptagona - специалист
пон фев 01, 2021 10:34 pmbmahob написа:
пон фев 01, 2021 9:30 pmkaptagona написа:
IMG_20210130_094419.jpg. Това е пепелта.
В неделя ще ти снимам отворите, ще стане споко!!!!! Само ако си смел да дупчиш :wink:
Снима ли кошницата колега. Или още не си я напълнил.
mimospasov - помощник
нед фев 07, 2021 2:07 ammimospasov написа:
съб фев 06, 2021 7:35 ambmahob написа:
чет фев 04, 2021 11:17 pmmimospasov написа:
Здравейте!Искам да питам от коя настройка да наглася при стартиране,преди да подаде искра запалката,да ми пуска по-малко количество пелети?Намалих Coclea Start на 0,5 и пак същото.Явно трябва да задам и по-малко време до запалване,за да не пълни кошницата толкова,но не знам от къде.
Назад съм качил обяснени настройките, прелисти де
Намерих го,мерси!Дано съм успял да го направя като намалих малко фабрично зададените.
Понамалих настройките,но пак същото...Идеята ми беше като намаля тия настройки,да не ми опушва много стъклото.Защото като се е понапълнила кошницата,при разгарянето на количеството пелети,след като е преминала във фаза на горене(1-5 степен) го цапа доста.Не знам дали го обясних добре,но дано да си ме разбрал :)

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: