• 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
grants - специалист
chipko написа:
grants написа:
Здравейте колеги.Някой знае ли ако изкл.каминката от контакта за 3-4 дни дали ще си помни настройките ,като време на вкл. и изкл. който съм програмирал и др. направени промени по менюто.Питането ми е свързано с това ,че няма да има никой в къщи.
Нямаш грижи. Може да я изключиш не за 3-4 дни, а за 3-4 месеца. Всичко помни.
Благодаря!
bmahob - майстор
Колега Grants ти нямаше ли Бърнит? :)
YordanZaykov - напреднал
Колеги някой слагал ли е Тангенциален вентилатор на своята печка? гледам, че може да се монтира един такъв http://pellets-technozone.com/object.php?id=36 горе, и да обдухва стаята със топъл въздух.
bmahob - майстор
може и да се събере зад решетката между капаците но не знам площта за обдухване е малка и дали ще има ефект?
YordanZaykov - напреднал
незнам, и аз това се чудя, затова питам дали някой го е правил, ако ли не ще взема един вентилатор да пробвам :)
kelchev - помощник
Колеги аз така и не разбрах, някой може ли да мш помогне, да ми подскаже какъв термостат да търся? Нужен ми е единственно с с него да мога да включвам и изключвам камината от телефона. Благодаря. :prayer:
Колега аз сложих стаен препоръчаха ми го от дистрибутора от който си закупих камината.Консултирай се от там където си я купил.
Колеги, някой може ли да ми каже от къде в менюто се регулира времето за подаване на пелети при палене? Става въпрос за Commo15. Принципно съм я оптимизирал да поддържа дадена температура с намаляване количеството на пелети при 1-ва степен(модулация), така, че при непрекъсната работа на камината да се поддържа зададената температура (52°С) с диапазон 1-2°С и да не гасне. В момента на първа степен съм нагласил шнека да подава 0.8 секунди и горе-долу температурата се поддържа. При задание 52° димните газове при 1-ва степен и модулация са между 75-79°. Снощи обаче камината няколко пъти спира и тръгва сама, защото беше топло в къщи и камината се гасеше. Отдавна ми прави впечатление, че при палене има много пелети в пепелника и затова искам да ги намаля. Получава се така, че камината след като се запали и след малко от 2-ра минава на 1-ва степен в пепелничето за пелети има много неизгорели пелети от натрупаните при палене. Не виждам смисъл при всяко палене да има такова бурно горене, затова ми се иска и там да мога да ги намалям и съответно още да намаля загубите. :rolleyes:
chipko - специалист
mak12 написа:
Колеги, някой може ли да ми каже от къде в менюто се регулира времето за подаване на пелети при палене? :rolleyes:
За Commo 21
n-8-4-03 : Preload Light (Време на фаза "първоначално зареждане" при палене. Шнека в тази фаза работи постоянно.)

n-8-6-01 : Minutes Time Out (Максимално време за процедура по палене)
n-8-6-04 : Auger Light (Време за работа на шнека в режим на палене)
n-8-6-05 : Coclea Start (Време за работа на шнека във фаза на първоначално разпалване)

Имайте предвид, че то си иска определено количество за да вдигне температурата при разпалване и ако го натрупа по-бързо и се разпали времето в "Minutes Time Out" може да варира.

Лично аз съм си правил експеримента, да изгребвам и махам падащите пелети които пуска първоначално, така, че да му оставя по-малко за запалване - тогава процедурата по плене и разпалване си е удължава до 15-16мин и сумарно пак пуска доста пелети, както ако не го тормозя и се разпали за 3-4мин и на 15-тата е вече в режим в степените.
bmahob - майстор
mak12 написа:
Колеги, някой може ли да ми каже от къде в менюто се регулира времето за подаване на пелети при палене? Става въпрос за Commo15. Принципно съм я оптимизирал да поддържа дадена температура с намаляване количеството на пелети при 1-ва степен(модулация), така, че при непрекъсната работа на камината да се поддържа зададената температура (52°С) с диапазон 1-2°С и да не гасне. В момента на първа степен съм нагласил шнека да подава 0.8 секунди и горе-долу температурата се поддържа. При задание 52° димните газове при 1-ва степен и модулация са между 75-79°. Снощи обаче камината няколко пъти спира и тръгва сама, защото беше топло в къщи и камината се гасеше. Отдавна ми прави впечатление, че при палене има много пелети в пепелника и затова искам да ги намаля. Получава се така, че камината след като се запали и след малко от 2-ра минава на 1-ва степен в пепелничето за пелети има много неизгорели пелети от натрупаните при палене. Не виждам смисъл при всяко палене да има такова бурно горене, затова ми се иска и там да мога да ги намалям и съответно още да намаля загубите. :rolleyes:
Коклко м2 топлиш, колко радиатора, с каква мощност? Изолация... каква.....И ми обясни как точно задаваш Т на димните газове!? :shock: :shock: :?
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: