Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Само с гуглене няма да стане.
Отвори, разглоби, пипни.....и много е възможно да ти стане ясно едновременно с невероятният успех!
Здравейте , имам следния проблем. Имам камина Алфа плам 21 и от известно време не може да вдигне повече от 56 57 градуса на водата при зададени 65.
Нормално. Просто така е настроена да модулира- преди достигане на настроената температура, си намалява мощността. Перфектна е.
Щом е топло, всичко е точно. Ако не, също толкова просто е да се увеличи исканата температура на 70 примерно.
ср фев 08, 2023 3:07 pmТрифон П.Трифонов написа:
Нормално. Просто така е настроена да модулира- преди достигане на настроената температура, си намалява мощността. Перфектна е.
Щом е топло, всичко е точно. Ако не, също толкова просто е да се увеличи исканата температура на 70 примерно.
Да но тя продължава да работи на 5-та степен :?
ср фев 08, 2023 5:05 pmIzmislen9311 написа:

Да но тя продължава да работи на 5-та степен :?
Какво се отоплява, как се отоплява, с колко пелети се случва отоплението?
Отопляваното туллено ли е, бетониера, дограмата как е, мазилка, ЕПС, ХПС, паркети, килими, № на етажа, евентуално последен, бойлер......???
Температура на пушилката на изхода от Пламката, температура в жилището?
YordanZaykov - напреднал
Здравейте, камина алфаплам дино 27
Къде на схемата според вас, трябва да вържа външен термостат, пробвах много неща, но без успех, смених параметър в системните настройки енейбъл а1=2.
Малко помощ ако може.
Благодаря

Прикачен файл

Screenshot_20230211_142233_Acrobat for Samsung.jpg
съб фев 11, 2023 2:47 pmYordanZaykov написа:
Здравейте, камина алфаплам дино 27
Къде на схемата според вас, трябва да вържа външен термостат, пробвах много неща, но без успех, смених параметър в системните настройки енейбъл а1=2.
Малко помощ ако може.
Благодаря
29, 30
Има значение какъв тип е термостатът- NO или NC.
В едни други камини, това се указва допълнително в менюто. При теб не знам как е.
Като гледам схемата, предполагам че ти трябва NO-нормално отворен термостат.
На повечето това може да го решиш според на коя клема избереш. Има двата варианта.
YordanZaykov - напреднал
съб фев 11, 2023 6:51 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб фев 11, 2023 2:47 pmYordanZaykov написа:
Здравейте, камина алфаплам дино 27
Къде на схемата според вас, трябва да вържа външен термостат, пробвах много неща, но без успех, смених параметър в системните настройки енейбъл а1=2.
Малко помощ ако може.
Благодаря
29, 30
Има значение какъв тип е термостатът- NO или NC.
В едни други камини, това се указва допълнително в менюто. При теб не знам как е.
Като гледам схемата, предполагам че ти трябва NO-нормално отворен термостат.
На повечето това може да го решиш според на коя клема избереш. Има двата варианта.
Моят е com - no
Модела е HT500 set https://elkom-express.bg/%D1%81%D1%8A%D ... ht500-set/
Там където ми казваш 29 и 30 има мост, махам моста и го връзвам, няма реакция при камината, релето в термостата цъка при ръчен режим, и с мултицета виждам че затваря веригата. Дайте предложения. Благодаря
Последна промяна от YordanZaykov на съб фев 11, 2023 9:23 pm, променено общо 1 път.
А без мост и без термостат какво прави камината?
YordanZaykov - напреднал
съб фев 11, 2023 9:20 pmТрифон П.Трифонов написа:
А без мост и без термостат какво прави камината?
Не съм пробвал, но мисля че от управлението ще запали, но не съм сигурен

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: