• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nelim - специалист
Ами явно си ги имаш тия топлозагуби някъде из къщата
Няма къде да отива тая мощност иначе ;)

Аз в тия жеги след като запаля камината, максимум след 1час, вечер 2-3 температура на водата се покачва над горния хистерзис дори на минимална степен и камината гасне, ти къде ги усвояваш тия киловати ?

При мен главите затварят защото в помещенията е топло.. ти щом нямаш термоглави - вероятно радиаторите постоянно отдават, ама не става ли много горещо ?
Su-37 - специалист
Този въпрос мислех и аз да го задам :)
Камината фабрично е настроена да "модулира" по температура на водата или по стайната температура. След даденото описание на помещенията по-добре е да гори по стайна температура. "Модулацията" на тази камина представлява работа на минималната мощност, поддържайки температурата на водата или, в твоя случай, температурата в стаите, като в нея е заложена температурна разлика от 4 градуса. Това означава, че при настроени 23 градуса на въздуха тя като ги постигне ще свали на първа степен, ще изпише "work modulat" и ще гори на първа докато не се постигнат 23+4=27 градуса в стаите. Това естествено много трудно би се случило предвид минималната мощност, така че няма да изгасне. За промяна на "модулацията" по стайна температура трябва да се влезе в меню 4 и да избереш 1.
Нямам идея къде се променя температурната разлика. Опитай с код А9 ако ти иска. Търсиш 4-ка и я правиш на 1,5. На теб ще ти върши работа 1,5 градуса да е. По този начин ще работи до 24,5°С в стаите и ще се запали отново при 21,5 в стаите.
За да държи температурата на водата си сложи двете термоглави на 23 градуса. Така радиаторите ще се притворят и на камината ще й е лесно да държи висок градус на водата.
kaptagona - специалист
главите ги сложих на 4 не знам колко градуса е това. влизам в меню 4 и не мога да го направя на 1 или на2. а той термостата е 50 см и е много близо до печката.и сега като е настроена на 60 градуса трябва да вдигне 64 за да изгасне ли.а в меню 4 само става on и off. или аз не знам какво да натисна да продължа.
Su-37 - специалист
На 64 ще изгасне след като гори 2 минути на 64. Ако падне на 63 за кратко и пак отиде на 64, ще гори нови 2 минути на 64. Трябва да ги направи. Мисля че е така.
Термоглава на 4 предполагам е 24 градуса. За по-сигурно провери модела термоглава на сайта на производителя или другаде, примерно от магазина какво пише за тях. В кутийките им като нови пише кое число какво означава, но явно не ги пазиш.
Пробвай на On и Off да видиш какво се променя. Не вярвам да се счупи :rolleyes:
Няма файда да угасне на 64 гр и след 10 минути да се сети да запалва щото е паднала на 56 за две минути. Мислиш ли че пестиш за 15 минути пауза? Трябва да се закрепи на първа. На първа 10 часа в поддръжка са ти 12 кг пелети. По въздуха пО има смисъл заради общите помещения и като си сложил изолация температурата ще се закрепи повече време, тогава вече каминката ще има време да почива, което време да си заслужава наистина. Това тръгни/спри по няколко пъти на час не е работа, ама въобще.
kaptagona - специалист
термостата е на 20см от печката.да я направа 27градуса на въздуха и 60 на водата да я вида как ще работи.
diqn88 - специалист
Колеги пишете мнения за пелети кои са добри като вид дървесина иглолистни широколистни или смесени. Както и производители
bmahob - майстор
Т датчика съм го направил на 10см от задния ляв ръб на около метър височина, мисля че там отчита най-точно без да се влияе от печката, засичал съм го с друг термометър дигитален разположена метър от него показват еднакво :-D
kaptagona - специалист
той и моя е така.вчера я настроих на 35 градуса на въздух и 65 на вода. работи към 4 часа, като през това време държи 64-65 градуса.и работи на 1ва и2ра степен без да спира като не влиза в режим work modulat.
bmahob - майстор
То първа степен и модулат е едно и също :-D :-D
kaptagona - специалист
като работи на първа пише само work. а иначе изписва work modulat когато и задам стайна темп.20 градуса.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: