• 1
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Restaurant - напреднал
съб ное 02, 2019 11:29 amvelislav07 написа:
Здравейте имаме камина алфа плам комо 21 от миналата година и сега я пуснахме пак за новия сезон, но не иска да дигне повече от 51 градуса на водата на какво може да се дължи това, благодаря предварително.
Колко време не е използвана? Да ли водната помпа не е заяла? В ютюб има клипчета, може да погледнеш. Лека вечер!
zaprian_demirev - напреднал
Здравейте, колеги! Проблема ми е комо 15, в частност аларма 7 - safety thermal. Много често ми се появява същата аларма, камината е почистена, комина има тяга, камината не прегрява, но алармата се включва през 3-4 часа. Дайте идеи от какво е и как може да се оправи! Благодаря предварително за съдействието!
bmahob - майстор
Колега да си сложил stand by на off?????
zaprian_demirev - напреднал
Колега, на stand by режима е на on? Така ли трябва да бъде?
bmahob - майстор
Това защитата при висока Т на водата или на бункера, другия вариант да няма няко дефектен датчик от кога я имаш?
zaprian_demirev - напреднал
пет ное 15, 2019 8:16 ambmahob написа:
Това защитата при висока Т на водата или на бункера, другия вариант да няма няко дефектен датчик от кога я имаш?

Сега ще и е втори сезон ,като в края на първия ми правеше същият номер, но тогава не му обърнах внимание.Забелязах, че маркучлето на пресостата е леко почерняло от вътре има финни сажди не е запушено но все пак дали не играе някаква роля това нещо?
bmahob - майстор
пет ное 15, 2019 4:04 pmzaprian_demirev написа:
пет ное 15, 2019 8:16 ambmahob написа:
Това защитата при висока Т на водата или на бункера, другия вариант да няма няко дефектен датчик от кога я имаш?

Сега ще и е втори сезон ,като в края на първия ми правеше същият номер, но тогава не му обърнах внимание.Забелязах, че маркучлето на пресостата е леко почерняло от вътре има финни сажди не е запушено но все пак дали не играе някаква роля това нещо?
Ми изчисти го пробай ко чакаш?
pluxcho - помощник
Здравейте, колеги!
Някой случайно да знае кода за достъп до менюто за alarm reset n-8-8. Камината не може да запали от първият път изписва alarm 8 failure depress. Камината единствено запалва ако първо вляза в менюто и пусна вентилатора на 2700 оборота за 20 секунди да обдуха и веднага я пускам да стартира и няма проблем. Комина е почистен, оплътненията на вратата са наред, маркуч към преостата е чист, шнека съм го почисти от боклуци и цялостно почистване на камината. Вече не зная къде да търся проблема
bmahob - майстор
Тази грешка е при проблем с тягата на комина и не доататъчно входящ въздух.... Според мен комина е виновник. При мене алармата се активира като пусна аспиратора, камината е в общо помещение с камината.
zaprian_demirev - напреднал
Здравейте отново колеги,като цяло не съм на ясно с нещата ,да попитам: температурата на стаята е нагласена на 40гр на водата 65 ,тоест модулира по вода доколкото съм чел и разбрал,водата стига 65гр започва да модулира до около 70гр на водата и след това се редуват на дисплея work modulate i work ok stby около 73 - 74 гр изписва wait cooling, но водата се покачва до 80гр и започва да пада до 61гр и пак се включва .Нормално ли е като е нагласена на 65 да ги подминава толкова, като съм чел трабва да варира водата +–4гр и какво е това work ok stby? мерси на отзовалите се.
  • 1
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: