Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
Модулация/подържане си е чисто първа степен. Просто мн е била намалено заводскот оподаване докато чисти.
filmatoplo - майстор
Благодаря ,че ти ми обръщаш внимание ,лято е и повечето не им до отопление. :wink: Днес не ми е звънял човека ,обясних му какво да наблюдава .Когато е спирала вчера камината жена му чисти кошницата и не мога да засека колко и как е натрупало пелети .Дано да съм се справил ,повярвах на някой заводски настройки ,но се оказа ,че промених около 20 от тях ,съвсем нормално де .Знам ,че с полувин час пред камината не става ,затова постепенно .
bmahob - майстор
Нема яд, инак подаването, въздухае хубаво да се пипнат макар че съм засичал в сръбския форум заводски на компакт с други параметри, изглежда са почнали да ги занижават/преди бяха завишени. Микроновата е супер лесно макар и малко ограничено от към настройка на горенето управление, малък е времевия диапазон който можеш да управляваш за подаване и почивка.............. Но пък като го сравнявам с Фwмrса мисля беше на Екоспара си е детска играчка :-D
filmatoplo - майстор
Фумуса и той може да се заянати зависи на каква камина е сложен и какви са пелетите,но до сега не съм се ядосвал.
filmatoplo - майстор
Ако някой следи моето питане,оправи се котлето .Беше запалването ,наложи се да запретна ръкави и да разчупя леда ,че фабричните настройки за паленето не трябва да се пипат .И така навсякъде подаването Load pelet e 50 ,но при мен се оказа 80 ,след това при всички фабрично изчакването да запали е 100, да но при мен се оказа да го повиша до 250 .Или с други думи казано ,за дозата пелети за да покрие запалката ми бяха нужни 80 секунди,след това в изчакването за да се появи пламък се появява на 190тата секунда ,от 250 остават 60 секунди да пламне добре и започва стабилизирането - през което вече пуска по 1,1 секунда пелети през мисля 2 секунди интервал ,през това време температура на газовете расте ,и над 43* влиза в нормален режим на работа в степените.И така Благодаря на тези които дадоха съвет и насоки ,верни,неверни ,така се стига до истината.Ами шоуто продължава.Не се доверявайте на фабрични настройки.
Последна промяна от filmatoplo на вт юни 15, 2021 7:22 am, променено общо 1 път.
bmahob - майстор
Браво, утрепа ги, там не ми беше мн ясно ама сега ми светна :idea: Радвам се че имаме такова попълнения в нашия отбор в духа направи си сам и сподели!
filmatoplo - майстор
Понеже не седя мирно ,добавям още нещо,все пак търся причината -защо се налага удължаване на изчакването като на 1000 камини е по малко .При тестовете установявах ,че пелетите едвам ги грее запалката ,и затова компенсирах с разтеглено време,логично за в момента,но не нормално .Снимах запалката през тръбичката ,в първия момент не обърнах внимание -защото 10 човека ми повтаряха-трябва да е напред ,трябва да е напред ,тоест към кошницата.Хубаво ама колко ,снощи в 23,00 гледам снимката ,увеличих я ,и какво да видя .Запалката е толкова напред ,че почти напълно заприщтва да премине въздух .Ето причината за бавното загряване,тоест тя е била червена ,но горещи газове от там не излизат .Като пипна ще ми изгори ръката ,брей ами защо не ги пали -това е ,то поне да можеше да видя как седи при вашите нормално работещи камини как точно е позиционирана.Баш на мен ли се падна глуха акула и свирка без топче. :lol: Само колегата bmahob може да помогне като погледне ,какво е отстоянието на запалката от по стеснението отворче на тръбичката .
bmahob - майстор
ех вчера я отварях, айде довечера ако не забрава че с малкия разбойник като се прибера от работа се отнасям, инак отзад се регулира, инак и моята не пали мн бързо чак ми е странно, Марелито на баджо пали на 30 секунда :? :? :? :? :shock:
filmatoplo - майстор
Днес го тествам профилактично ,намалих малко въздуха за палене и разгаряне ,уж има подобрение.Поне 6 пъти го гасих и палих наново ,от начало по трудно ,в последствие за 2-3 минути от как пусне пелетите.Сега гори ,след полувин час ще изключи сам -ще го наблюдавам още . :) Запалката като и се отвие болта отгоре се движи заедно с тръбичката,а самата запалка я държи едно болче което се развива с шестограм.За да излезе назад пречи мотора на пръв поглед ,може и да има лесен начин .
bmahob - майстор
Намали го поне на 2000об че на 2350 е малко силен............. Но като цяло не пали мнн бързо,

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: