• 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
вт фев 19, 2019 9:47 pmStan4ev написа:
Благодаря за отговора. Камината има ли опция след достигане на температура на въздуха или водата да се изгаси сама и след това да се запали. Каква в функцията на настройка 8-6-28 и 8-4-7?
Ако ми ги изпишеш с думи мога и да ти кажа иначе само по код не помня, инак може да се гаси включи си режима stand by за мене е задължително да ти е пуснат!!
bmahob - майстор
ср фев 20, 2019 6:09 pmStan4ev написа:
8-6-28 - treshol off
8-4-7 del - off auto -
Нямам време да проверявам ето

Прикачен файл

2.jpeg

Прикачен файл

1.jpeg
Restaurant - напреднал
Здравейте! Виждам, че никой не пише в темата със сериозен проблем, за това искам да попитам: Колко часове може да работи камината без прекъсване? Благодаря!
bmahob - майстор
До към 10-12 чувал и след това треа да се чисти :-D
Restaurant - напреднал
пон фев 25, 2019 9:40 pmbmahob написа:
До към 10-12 чувал и след това треа да се чисти :-D
Това не е ли много време? Питам понеже моята за пръв път работи 28часа (това са близо 4 чувалчета) без прекъсване и се отбеляза уплътнението от врата върху печката. Значи не съм я претоварил?За чистенето я чистя всеки ден. Изключвам я да изтине за два часа( пада t° на водата под 40гр) и после пак я запалвам. Благодаря!

Прикачен файл

20190226_094506.jpg
Gog
Здравейте.От 2 години съм с пелетна камина алфа плам комо 21 и не съм имал никакви проблеми.От 2 седмици спря да пали.Смених нагревателя но не се оправи.Пепелника се пълни до горе и не пали излиза аларма 5.Паленето става по следния начин,изчаквам пепелника да се понапълни и отварям разчиствам пелети с пръста около нагревателя и веднага запалва.Някакви идеи какъв е проблема.Смених вече 5 вида пелети
hidrazin - майстор
Какво си се развикал? Да няма пожар?
:partyman:
bmahob - майстор
ср фев 27, 2019 12:24 pmGog написа:
Здравейте.От 2 години съм с пелетна камина алфа плам комо 21 и не съм имал никакви проблеми.От 2 седмици спря да пали.Смених нагревателя но не се оправи.Пепелника се пълни до горе и не пали излиза аларма 5.Паленето става по следния начин,изчаквам пепелника да се понапълни и отварям разчиствам пелети с пръста около нагревателя и веднага запалва.Някакви идеи какъв е проблема.Смених вече 5 вида пелети
Аларма 5 какво пише...... Намали доЗата при палене и намали малко вентилатора при палене
balchik_bul - специалист
Здравейте,

В момента чета темата (стигнал съм до 62 стр.).
Ще си купувам пелетна камина. Бях се спрял на Burnit Advance 13kW, но в друг форум прочетох, че е много шумна (водната помпа и вентилатора).
Отказах се от нея (макар, че по презумпция се стремя да купувам български стоки) и съм се насочил към Commo 15.
Апартамента е 69 кв.м., но искам да топля както 42 кв.м. (две стаи), така и 69 кв.м. (всичките 3 стаи).
Въпросът ми е: Възможно ли е с Commo 15 да се топлят само 46 кв.м? (камината ще поставя в кухнята, която е 12 кв.м., а хола е 30 кв.м. и има радиатор 3.5 киловата)
  • 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: