Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Iliyan_Mnt - помощник
вт ное 28, 2023 4:13 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт ное 28, 2023 9:14 amIliyan_Mnt написа:
Здравейте. Ползвам пелетна камина Алфа Плам 15 КВ. От Монтанско съм и тези дни нямахме ток 48 часа. Поръчах бензинов генератор, но след това се сетих, че камината може да не работи с него. Генератора не е инверторен, но в описанието се твърди, че работи с печки и помпи с автоматично регулиране на напрежението. Някой ползва ли камината успешно с бензинов генератор и какъв? Този, който поръчах е следния:

https://raidermashini.com/RAIDER-RD-GG0 ... 0%BE%D1%80
Може ли линк, с упоменатото описание?
В този не виждам такова твърдение.
Точно в този линк има следното описание:

''Този генератор е подходящ и захранване на помпи на печки и камини с водни ризи Вграден AVR ( Automatic Voltage Regullator ) - вградена платка за автоматично регулиране и стабилизиране на напрежението, автоматичен предпазител против претоварване на генератора."
ср ное 29, 2023 8:20 amIliyan_Mnt написа:

Точно в този линк има следното описание:

''Този генератор е подходящ и захранване на помпи на печки и камини с водни ризи Вграден AVR ( Automatic Voltage Regullator ) - вградена платка за автоматично регулиране и стабилизиране на напрежението, автоматичен предпазител против претоварване на генератора."
Вярно, видях го.
Нищо не пише за пелетни "печки и камини". Пише- "захранване на помпи на печки и камини с водна риза" и нищо за чувствителни електронни джаджи, като контролери, компютри, кондензни котли и пр.
Също пише- "Бензиновият двигател е четиритактов и съответно има картер с маслена помпа на централната смазочна система."
Това вярваш ли го? За картера с маслена помпа иде реч. Аз не.
Не бих си подкарал пелетарника с такова нещо, освен ако нямам друг изход в момента, а да направя подобен избор, при положение, че нищо не ме притиска и мога да го обмисля спокойно.....Нье!
Iliyan_Mnt - помощник
Даа, и аз няма да рискувам. Отказах генератора докато не съм сигурен. Като цяло ми казват, че трябва да е инверторен.

Никога не съм мислил да купувам генератор. Но живеем извън Монтана и след снега през уикенда нямахме ток 48 часа, а има места и села, които още нямат. Посред зима е крайно неприятно без отопление-за сега нямам друг вариант освен пелетната камина.
ivanovbg - майстор
Всички обикновени генератори са с пълна синосуида.
Здравейте, имам камина alfa plam 21kw, дойде уж един майстор да я почисти и настрой, обаче нещо не ми хареса как работи до сега винаги дигаше водата на 60/61/62/63 градуса, в зависимост от това как я оставя и на стаята също. И влизаше в модулация след това на stans by. Обаче от тогава не иска да стане на stand by и държи водата на 53/4 градуса. Направих настройките като от 2-ра страница, но положението е същото, дори encodera e изключен, защото дава грешка на вентилатора. Отоплявам 120 кв с 4 големи радиатора 1 малък и лира всичките имат термо глави без лирата. Другото което е не знам това кабелче където мери стайната температура къде да го постава, защото просто виси отзад, по-нагоре ли да го закрепя по-надолу ли?.? Моля някой да даде примерни настройки и да ми разясни как да я настроя и какво да пипам, термо глави ли, настройки лии?
Здравейте от едно известно време камина алфа плам 21кв държи високи градоси на изгорелите газове. Ще съм благодарен за малко информация от какво може да е, да ли от комина или е до настройки.
ivanovbg - майстор
Колко високи?200, 300... На коя степен колко ги държи.Или си мислиш, че питаш Ванга? Иначе е до настройки, а може и от времето.
пон дек 11, 2023 11:20 pmivanovbg написа:
Колко високи?200, 300... На коя степен колко ги държи.Или си мислиш, че питаш Ванга? Иначе е до настройки, а може и от времето.
НА 5 степен е на 220гадуса а от 4 до 1 държи от 150 да 180
ivanovbg - майстор
Ако не си пипал настройките и пелетите са същите е много вероятно да си за по основно почистване. Все пак водната риза намалява тази температура. Или има много налепи от саждите или се е полепил котлен камък. При мен на първа степен димните газове са 30-50 градуса над температурата на водата в зависимост от степента на горене. На първа степен са около 86 при температура на водата 53, а като влезе в модулация са 78. Кюнците на височината на моя ръст си ги държа на ръка. На моята максималната степен която съм разрешил е 3, но тя се пуска само ако съм я гасил. Иначе почти постоянно е в модулация и от време на време включва на първа ако падне под 50 температурата на водата когато е по студено

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: