Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте. Първи сезон съм с dino 17 на алфаплам. Искам да я управлявам по температура на въздуха , а в момента е по водата. Някой има ли системните настройки кие какво означава. От фирмата по телефона ми казаха меню А13 ако искам по външен термостат на 3 да го сложа по вода е на 2 и оо въздух с нейния датчик кийто стърчи на кабелпе отзад,но в това меню има опция на А13 само "0" и "1". Ако някой има в системното меню кой параметър какво означава ше съм благодарен.
segaseu4i - помощник
Здравейте, колеги.
С комо 15 съм. Имам следния проблем: през определен период от време, да речем 5 или 10 дни, ми изписва, че няма пелети. No pelets. Бункерът е пълен, а изписва това. Интересното е, че след като бръкна с една пръчка, отдолу нагоре, през отвора, откъдето падат пелетите в кошницата за горене и рестартирам си тръгва без проблем. Чистил съм шнека, чел съм писаното от колегите с подобен проблем, но засега, не знам как да реша проблема.
Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно, ще съм му много благодарен, ако даде съвет.
bmahob - майстор
нед фев 07, 2021 6:42 pmkaptagona написа:
пон фев 01, 2021 10:34 pmbmahob написа:
пон фев 01, 2021 9:30 pmkaptagona написа:
IMG_20210130_094419.jpg. Това е пепелта.
В неделя ще ти снимам отворите, ще стане споко!!!!! Само ако си смел да дупчиш :wink:
Снима ли кошницата колега. Или още не си я напълнил.
Снимах нобтрябва да ги намаля и очертая кое запушено
bmahob - майстор
вт фев 09, 2021 10:37 amnyanev написа:
Здравейте. Първи сезон съм с dino 17 на алфаплам. Искам да я управлявам по температура на въздуха , а в момента е по водата. Някой има ли системните настройки кие какво означава. От фирмата по телефона ми казаха меню А13 ако искам по външен термостат на 3 да го сложа по вода е на 2 и оо въздух с нейния датчик кийто стърчи на кабелпе отзад,но в това меню има опция на А13 само "0" и "1". Ако някой има в системното меню кой параметър какво означава ше съм благодарен.
Ти си с различно управления май :?
bmahob - майстор
вт фев 09, 2021 12:54 pmsegaseu4i написа:
Здравейте, колеги.
С комо 15 съм. Имам следния проблем: през определен период от време, да речем 5 или 10 дни, ми изписва, че няма пелети. No pelets. Бункерът е пълен, а изписва това. Интересното е, че след като бръкна с една пръчка, отдолу нагоре, през отвора, откъдето падат пелетите в кошницата за горене и рестартирам си тръгва без проблем. Чистил съм шнека, чел съм писаното от колегите с подобен проблем, но засега, не знам как да реша проблема.
Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно, ще съм му много благодарен, ако даде съвет.
Не съм се сблъсквал до сега, да не запушва нещо..... Или мннн дълго пелети... Не знам .... Пробвай да снимаш в теъбата дето изпадат да няма някакво задръатване
bmahob - майстор
Ето така, има о отвпри които ги няма фабрично, други съм заттпвал с рафтоносач метален мебелен като го пилиш до стопера.

Прикачен файл

IMG-bc88230ad5eb9b620fde88875c534aba-V.jpg

Прикачен файл

IMG-dbb3110baabbf62599d7e2f05532c2f4-V.jpg

Прикачен файл

IMG-ca014076e2a7c00f4b0cc4028b851ab8-V.jpg

Прикачен файл

IMG-fbd9b57e6298e05adccf409a6495e426-V.jpg
nasko_nerva - специалист
Някой може ли да каже фабричните настройки на камината варианта 21kW. В началото на темата има таблици, но те са за 15kW камина и 25kW котел. Защото с данните за 25kW за 5-та степен се получава 450 цикли x 6sec. x 2 g. прелети = 5,4kg прелети на час. 1кг. пелети е = 5kW средно, т.е. 5,4 х 5 =27 kW, с отчитане на загубите котела работи на около 25kW на 5-та степен.
Трябват ми фабричните параметри за камина 21 kW, с който камината работи на мощност около 21kW. Основно ми трябват параметрите за работа на шнека и вентилатора при различните степени.
Има на много места публикувани данни, но те са след като някой ги е променял. На мен ми трябват заводските настройки.
ВаскоРударци - напреднал
Кокво да настройвам при смана на пелети.Какви са стойностите ви на load pelet i shimeney?
ВаскоРударци - напреднал
Прикачен файл:
received_465151444617357.jpeg
нед фев 14, 2021 9:54 amnasko_nerva написа:
Някой може ли да каже фабричните настройки на камината варианта 21kW. В началото на темата има таблици, но те са за 15kW камина и 25kW котел. Защото с данните за 25kW за 5-та степен се получава 450 цикли x 6sec. x 2 g. прелети = 5,4kg прелети на час. 1кг. пелети е = 5kW средно, т.е. 5,4 х 5 =27 kW, с отчитане на загубите котела работи на около 25kW на 5-та степен.
Трябват ми фабричните параметри за камина 21 kW, с който камината работи на мощност около 21kW. Основно ми трябват параметрите за работа на шнека и вентилатора при различните степени.
Има на много места публикувани данни, но те са след като някой ги е променял. На мен ми трябват заводските настройки.
ВаскоРударци - напреднал
Прикачен файл:
received_247777260246758.jpeg
чет фев 18, 2021 2:56 pmВаскоРударци написа:
received_465151444617357.jpeg
нед фев 14, 2021 9:54 amnasko_nerva написа:
Някой може ли да каже фабричните настройки на камината варианта 21kW. В началото на темата има таблици, но те са за 15kW камина и 25kW котел. Защото с данните за 25kW за 5-та степен се получава 450 цикли x 6sec. x 2 g. прелети = 5,4kg прелети на час. 1кг. пелети е = 5kW средно, т.е. 5,4 х 5 =27 kW, с отчитане на загубите котела работи на около 25kW на 5-та степен.
Трябват ми фабричните параметри за камина 21 kW, с който камината работи на мощност около 21kW. Основно ми трябват параметрите за работа на шнека и вентилатора при различните степени.
Има на много места публикувани данни, но те са след като някой ги е променял. На мен ми трябват заводските настройки.

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: