Най - вълнуващия въпрос зимно време.
дидкоо - специалист
Ами апартамента е 78кв живуща площ и е доста топло доволен съм от разхода вече 3 година съм със съшите пелети до сега не са правили така но тази година са ужасни. С тези настройки карам от както я имам тя е 15 кв не е 25 и съм си доволен просто сега пробвах и вдигнах въздуха на 1 ва на 1650 ще го пробвам на 1250 да видя какво ще прави благодаря ви за бързия отговор
Да кажа само че на първа степен подаването бешв 1.1 фабрично и още първата година го намалих на 0.7 защото превираше водата и постояно се изключваше а със това го нагласих така че да гори минимално без да гасне
Допуснал съм грешка при грубото пресмятане, но не е съществена. Примерът с ниската мощност беше да се покаже къде куцат нещата, освен качеството на пелетите.
Няма печка която да гори еднакво ефективно на минимална степен и на максимална.
Просто няма как в кошничка със строго фиксиран размер да гори добре различно по обем гориво.
Кошничката трябва да е запълнена. Най ефективно е малко под максимална мощност.

Потърсих инфо за мин. мощност. Дават ѝ да гори 1.2 до 3.5 кг. на час.
При теб се ползва от 7.00 до 01.00, което прави 16 часа. Това са 0.938 кг на час.

Затова препоръчвам да се ползва работа по график, в по топло време.
Трябва да се избере по поносимото зло- да се чисти по често или малко по рядко, с леко занижен комфорт, при по добър горивен режим.

Все пак, основната причина за бучките си остава в пелетите.
дидкоо - специалист
След всичко пробвано и от скромния ми опит с тази печка. Мога да кажа че всичко е до пелетите пробвах със графици без тях все тая за 3 паления и пепелника е запушен.Ако има някакво развитие ще пиша
6osi6 - майстор
За да изгориш боклука купи качествени пелети и смесвай 1/1.
bmahob - майстор
ср фев 21, 2024 7:41 amдидкоо написа:
Здравейте тази година ми се запушва пепелника адски бързо Пелетите са същите настройките също доволен съм от разход и топлина Искам съвет ако я накарам да чисти през по малък интервал за по дълго време дали ще се промени нещо ?
Мали не съм влизал от 100години. Каква камина колега??
ср апр 10, 2024 4:47 pmbmahob написа:
ср фев 21, 2024 7:41 amдидкоо написа:
Здравейте тази година ми се запушва пепелника адски бързо Пелетите са същите настройките също доволен съм от разход и топлина Искам съвет ако я накарам да чисти през по малък интервал за по дълго време дали ще се промени нещо ?
Мали не съм влизал от 100години. Каква камина колега??
Като забелязах, че не коментираш у ващата тема, реших че......
Абе я си поемай фАлфите, хахаааа!
segaseu4i - помощник
нед фев 25, 2024 8:04 pmТрифон П.Трифонов написа:
От пелетите е. Борбата с шлаката е трудна към невъзможна.
Много въздух- намали го!
Работата на 1 ст.- ниска мощност, също предполага образуването на бучки.
Под чувал на денонощие, означава под 0.625кг/ч, което е доста под 3 киловата, което пък е под минимума на съоражението. При минимална мощност работата е с голям компромис, а вече сме под нея!!!
По добре да гори за по кратък период но по интензивно.
Това означава, в преходните сезони и в по топло време да се ползват графици.
Е, страда коНфортът, но това е положението. Трябва да се избере някакъв компромис.
За да не страда комфортът и да не гори на 1-ва степен, трябва да се използва стаен термостат (безжичен) + термоглави на радиаторите. Термостатът се поставя в най-студената стая (предварително проверена), а останалите стаи се регулират само с термоглави, без банята.
Това е опит с комо 15 кв. - 5 години +
bmahob - майстор
Ко си помисли бе .............. :-D
Просто 7 години комфорт и тишина с Алфичката, да не дърпам дявола, всичко си е топ. Лани по едно време взе да примига дисплея, после сам се оправи. Стискам палци и догодина да нямам дерт :cool: Инак от скор имам къща на две колела, там се топля на газ :-D една много стара машина ан 30години :lol: trumatic
пон апр 22, 2024 5:30 pmbmahob написа:
Ко си помисли бе .............. :-D
Просто 7 години комфорт и тишина с Алфичката, да не дърпам дявола, всичко си е топ. Лани по едно време взе да примига дисплея, после сам се оправи. Стискам палци и догодина да нямам дерт :cool: Инак от скор имам къща на две колела, там се топля на газ :-D една много стара машина ан 30години :lol: trumatic
Аз пък заприходих едно 40 годишно, дето си е заплюто за кастенче. Отопление и готвене с любезното съдействие на Еленагаз.
Само с тия гонения какво ще правим не зная. Природата е на хората. Да дойде да ме глоби на върха на Балкана!

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: