Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
нед окт 10, 2021 4:05 pmRonis написа:
нед ное 24, 2019 12:55 ammimo79 написа:
Здравейте!Ползвам Алфа Плам 21к за втора година.Не бях пипал фабричните настройки до миналата седмица,защото не знаех как.Няколко дни си играя и ето какво промених:Преди стъклото ми почерняваше за 3-4 часа работа на камината.При чистене пепелта се махаше с препарат за стъкло,но сега не почернява,а става с кехлибарен цвят и стои леко матирано,като леко трудно го чистя с обезмаслител.Забелязвам също,че по димните тръби се образува лек и мазен нагар.Въпроса ми е:Това нормално ли е и,ако не,как трябва да бъде?Изчетох мненията ви по настройките и ето какво промених,след което стана така: Load Pallet- -6 Type Chimney- -1 Cadence Cleaning 20 Auger Light 1.0 Coclea Start 1.0 Coclea Power1 - 1.0 Coclea Power2 -1.3 Coclea Power3-1.8,Coclea Power4-2.5,Coclea Power5-3.0 Duration Cleaning-60 Exchaust Eu Start-2500 Exchaust Engine AVV-2700 Engine1-1500 Engine2-1600 Engine3-1700 Engine4-1800 Engine5-2000 Апартамента ми е 100кв.външен,сменена дограма,външна изолация.Имам 3 радиатора с термоглави и лира.Преди промяна на настройките ми влизаше в модулация за 15-20мин,а сега за повече от 2-3 часа.Работи ми основно на първа степен.Т на вода 52 гр,на стаята съм задал 35гр. Благодаря Ви предварително!
Здрасти колега как да влезна втова меню , моят котел е комо компакт 23 и влиза в модулат но никога не изключва какъв може да е проблема
Колега стенд бай вкл. Ли е? Камината гасне ако надвиши с опр градуси зададените..... Пример дал си 65 на водата тя ги достига модулира демек подържа, ако стигне 70 гасне в режим готовност докато не паднат по зададените и пали сама. Нещо като стаен Т, според мен ако искаш икономия по добре топли почасово и да работи н аминималното за твоето жилище моята в момента кюта на 3,5-4кв
пет ное 01, 2019 1:49 pmsegaseu4i написа:
Здравейте, колеги,
Имам един въпрос.
Предстои да свържа външен безжичен стаен термостат, към камина Alfa plam commo 15 kw.
Когато термостатът каже стоп и режимът standby e на on, камината изгасва напълно и се пали отново, когато температурата падне според зададения хистерезис. Това е добре, когато температурите навън са по-високи. Ако греша, моля, поправете ме, защото температурата пада бавно и камината стои изгасена 5-6 часа, може и повече.
Въпросът ми е, какво се случва, когато термостатът каже стоп и режимът standby e на off, защото градусите в стаята са достигнати.
Задавам този въпрос, защото, когато застудее трайно, може би, режим на пълно изключване не би бил удачен, а по-скоро някаква степен на поддържане, докато термостатът подаде сигнал старт.
Здравейте колеги искъм да попитам как мога да задам на commo compact 23 да се регулира по датчик , а не по водата , ако някой знае нека пише или се свърже с мен на 0895 460 462 много благодаря!
filmatoplo - майстор
Параметър 8-4-13 се прави на 03 .Не са лоши котли ,но проклинам деня в който взехме такъв котел на един приятел.
bmahob - майстор
пон окт 11, 2021 12:23 pmfilmatoplo написа:
Параметър 8-4-13 се прави на 03 .Не са лоши котли ,но проклинам деня в който взехме такъв котел на един приятел.
Чак пъкнтолко дертове?
[/quote]
Надали са 40мин, това е финалното чистене то няма отношение относно бързото изтиване ако не искаш да пали толко често я кротни или сложи стаен термостат,
[/quote]


за 24 часа печката се пали 3 пъти по седмичен таймер.След всяко гасене като стигне 40 градуса на водата вентилатора изключва с почистването.
Въпроса ми е тези 40 мин,не може ли да се намалят до 1-2 минути на изчистване.
Защо да чисти 1 час след работа-за какво е работила толкова часове и накрая да изстуди водата до 40 градуса и да изстинат радиаторите по-бързо.
пет окт 06, 2017 6:11 pmSu-37 написа:
Този въпрос мислех и аз да го задам :)
Камината фабрично е настроена да "модулира" по температура на водата или по стайната температура. След даденото описание на помещенията по-добре е да гори по стайна температура. "Модулацията" на тази камина представлява работа на минималната мощност, поддържайки температурата на водата или, в твоя случай, температурата в стаите, като в нея е заложена температурна разлика от 4 градуса. Това означава, че при настроени 23 градуса на въздуха тя като ги постигне ще свали на първа степен, ще изпише "work modulat" и ще гори на първа докато не се постигнат 23+4=27 градуса в стаите. Това естествено много трудно би се случило предвид минималната мощност, така че няма да изгасне. За промяна на "модулацията" по стайна температура трябва да се влезе в меню 4 и да избереш 1.
Нямам идея къде се променя температурната разлика. Опитай с код А9 ако ти иска. Търсиш 4-ка и я правиш на 1,5. На теб ще ти върши работа 1,5 градуса да е. По този начин ще работи до 24,5°С в стаите и ще се запали отново при 21,5 в стаите.
За да държи температурата на водата си сложи двете термоглави на 23 градуса. Така радиаторите ще се притворят и на камината ще й е лесно да държи висок градус на водата.
Колеги може ли да се изключи режима modulat, има ли такава опция , благодаря ви !
bmahob - майстор
пон окт 11, 2021 11:22 pmRonis написа:
пет окт 06, 2017 6:11 pmSu-37 написа:
Този въпрос мислех и аз да го задам :)
Камината фабрично е настроена да "модулира" по температура на водата или по стайната температура. След даденото описание на помещенията по-добре е да гори по стайна температура. "Модулацията" на тази камина представлява работа на минималната мощност, поддържайки температурата на водата или, в твоя случай, температурата в стаите, като в нея е заложена температурна разлика от 4 градуса. Това означава, че при настроени 23 градуса на въздуха тя като ги постигне ще свали на първа степен, ще изпише "work modulat" и ще гори на първа докато не се постигнат 23+4=27 градуса в стаите. Това естествено много трудно би се случило предвид минималната мощност, така че няма да изгасне. За промяна на "модулацията" по стайна температура трябва да се влезе в меню 4 и да избереш 1.
Нямам идея къде се променя температурната разлика. Опитай с код А9 ако ти иска. Търсиш 4-ка и я правиш на 1,5. На теб ще ти върши работа 1,5 градуса да е. По този начин ще работи до 24,5°С в стаите и ще се запали отново при 21,5 в стаите.
За да държи температурата на водата си сложи двете термоглави на 23 градуса. Така радиаторите ще се притворят и на камината ще й е лесно да държи висок градус на водата.
Колеги може ли да се изключи режима modulat, има ли такава опция , благодаря ви !
Не!
bmahob - майстор
пон окт 11, 2021 9:42 pmVeselin_ написа:
Надали са 40мин, това е финалното чистене то няма отношение относно бързото изтиване ако не искаш да пали толко често я кротни или сложи стаен термостат,
[/quote]


за 24 часа печката се пали 3 пъти по седмичен таймер.След всяко гасене като стигне 40 градуса на водата вентилатора изключва с почистването.
Въпроса ми е тези 40 мин,не може ли да се намалят до 1-2 минути на изчистване.
Защо да чисти 1 час след работа-за какво е работила толкова часове и накрая да изстуди водата до 40 градуса и да изстинат радиаторите по-бързо.
[/quote]

Не може
[/quote]

Не може
[/quote]


благодаря
filmatoplo - майстор
Вдигни параметър 28 .фабрично е 60 .

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: