Най - вълнуващия въпрос зимно време.
velislav07 - помощник
Благодаря оказа се запушен комин
ср окт 21, 2020 7:36 pmvelislav07 написа:
Благодаря оказа се запушен комин
Някой задава ли си въпросът- Защо се запушва коминът?

А защо моят не се запуши нито веднъж?
velislav07 - помощник
Аз доста пъти си го зададох този въпрос,но ми е интересно твоето мнение ,според мен е от лоши пелети.
bmahob - майстор
Пу дева, урочасах си камината, гора едни широкосвищовски боклуци, екотехника и на 4тия чувал май трябва да отварам да чистя.....натрупале се странно от страни но има по двата края на кошницата(направо е стана 10ка) :-D
filmatoplo - майстор
:wink: Моята самоделка и тя полепва пепел по кошницата понякога ,знам защо -щото ми са 4мм отворчетата и не искам да увеличавам много вентилатора .На 2 дни изтръсквам кошничката без туй я чистя на толкова ,стъкло макло. :wink:
bmahob - майстор
Аз ако не я чиста от неделя дп неделя минимум не си я фаля
Ивелин Петров - специалист
ср окт 21, 2020 9:42 pmbmahob написа:
Пу дева, урочасах си камината, гора едни широкосвищовски боклуци, екотехника и на 4тия чувал май трябва да отварам да чистя.....натрупале се странно от страни но има по двата края на кошницата(направо е стана 10ка) :-D
Колега, от Екотекника ще взимаш само клас А2 се води или иглолистни, те са подходящи за камина, всичко друго, което продават, е подходящо за котел!!! Запомни!
bmahob - майстор
Знам :-D ама си права експерименти вече прекарах 10тина чувала ей тъй, инак имам 50чувала иглолистни от лани, и сефте ще правя бук с иглолистни 2тона съм взел, мн светли от цех за ламели за легло уж познавам собственика
remarek - специалист
Здравейте! След третия чувал пелети и уплътнението на пещта, в която се изсипват пелетите, започна да се разпада. Сега не смея да пусна камината да видя как ще работи. Уплътнението на най-долния пепелник също не изглежда добре. Камината е чисто нова и не съм имал проблеми с нея. Някой имал ли е проблем с уплътненията и дали е разбрал причината за отлепването?
bmahob - майстор
Това въже лесно се разнася или разлепва, само не разбрах чисто нова ли е или ако е на 2-3пускания звънни в сервиза, макар че не знам дали това го покрива гаранцията
, Мойте са почти здрави вече 4година, смисъл няюа чиреж и т.н. инак такова въже се продава и се лепи с високотемп силикон,миналатабстра топлото каза как...

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: