Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Зацапването на стъклото се дължи на движението на газовете в камерата.
Конструкцията на кошничката има отношение по проблема, но минимално.
Поне не е решаващо.
Има обикновени "дървени" печки, които не цапат стъклото. Намекнах за това, но за някои проблемът трябва да има сложно обяснение.

Шлакът си е от пелетите. Не си струват огромните усилия, в търсене на настройки, за минимално (никакво) подобрение. Евентуално в ретортна горелка.
kaptagona - специалист
съб яну 30, 2021 8:53 pmТрифон П.Трифонов написа:
Зацапването на стъклото се дължи на движението на газовете в камерата.
Конструкцията на кошничката има отношение по проблема, но минимално.
Поне не е решаващо.
Има обикновени "дървени" печки, които не цапат стъклото. Намекнах за това, но за някои проблемът трябва да има сложно обяснение.

Шлакът си е от пелетите. Не си струват огромните усилия, в търсене на настройки, за минимално (никакво) подобрение. Евентуално в ретортна горелка.

Шлакът си е от пелетите . Явно така ще се окаже.
kaptagona - специалист
По твърда и тежка пепел. И явно не може да я издухва защото усилих вентилатора на всяка степен с по около 200 оборота.
пон фев 01, 2021 8:38 pmbmahob написа:
Шлака или пепел
Е, явно по тежката пепел прилича на шлака, освен ако не трябва да е свръх тежка, за да е шлака.
bmahob - майстор
пон фев 01, 2021 9:10 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон фев 01, 2021 8:38 pmbmahob написа:
Шлака или пепел
Е, явно по тежката пепел прилича на шлака, освен ако не трябва да е свръх тежка, за да е шлака.
:)
Колега снимай ми кошницата как бяха отворите заводско, че съм забравил. Аз правих някои допълнителни, други запушвах за да постигна оптимално обдухване и да ми държи чиста кошницата с дни дори и на клас Б пелети
kaptagona - специалист
пон фев 01, 2021 9:10 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон фев 01, 2021 8:38 pmbmahob написа:
Шлака или пепел
Е, явно по тежката пепел прилича на шлака, освен ако не трябва да е свръх тежка, за да е шлака.
Шлаката става на твърди бучки а това си е пепел.
kaptagona - специалист
Прикачен файл:
IMG_20210130_094419.jpg
IMG_20210130_094419.jpg (37.87 KиБ) Видяна 1022 пъти
. Това е пепелта.
пон фев 01, 2021 9:17 pmbmahob написа:
пон фев 01, 2021 9:10 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон фев 01, 2021 8:38 pmbmahob написа:
Шлака или пепел
Е, явно по тежката пепел прилича на шлака, освен ако не трябва да е свръх тежка, за да е шлака.
:)
Колега снимай ми кошницата как бяха отворите заводско, че съм забравил. Аз правих някои допълнителни, други запушвах за да постигна оптимално обдухване и да ми държи чиста кошницата с дни дори и на клас Б пелети
На мен ли ми говориш?!! Нямам кошница за пепел, а е безпредметно да посочвам кое е пепел, кое шлака.
bmahob - майстор
пон фев 01, 2021 9:44 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон фев 01, 2021 9:17 pmbmahob написа:
пон фев 01, 2021 9:10 pmТрифон П.Трифонов написа:

Е, явно по тежката пепел прилича на шлака, освен ако не трябва да е свръх тежка, за да е шлака.
:)
Колега снимай ми кошницата как бяха отворите заводско, че съм забравил. Аз правих някои допълнителни, други запушвах за да постигна оптимално обдухване и да ми държи чиста кошницата с дни дори и на клас Б пелети
На мен ли ми говориш?!! Нямам кошница за пепел, а е безпредметно да посочвам кое е пепел, кое шлака.
:-D не на колегата с алфа, ти не си ми колега а нещо като даскал :wink:

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: