Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ВаскоРударци - напреднал
Дайте някъкви настройки за Комо 21 ?
bmahob - майстор
нед фев 14, 2021 9:54 amnasko_nerva написа:
Някой може ли да каже фабричните настройки на камината варианта 21kW. В началото на темата има таблици, но те са за 15kW камина и 25kW котел. Защото с данните за 25kW за 5-та степен се получава 450 цикли x 6sec. x 2 g. прелети = 5,4kg прелети на час. 1кг. пелети е = 5kW средно, т.е. 5,4 х 5 =27 kW, с отчитане на загубите котела работи на около 25kW на 5-та степен.
Трябват ми фабричните параметри за камина 21 kW, с който камината работи на мощност около 21kW. Основно ми трябват параметрите за работа на шнека и вентилатора при различните степени.
Има на много места публикувани данни, но те са след като някой ги е променял. На мен ми трябват заводските настройки.
Имам някъде ще ти намеря :axe:
bmahob - майстор
чет фев 18, 2021 3:02 pmВаскоРударци написа:
Дайте някъкви настройки за Комо 21 ?
Какви? Няма как от разстояние .... Питай конкретно, ама като си прочел темара
nasko_nerva - специалист
Благодаря на Васко за фабричните настройки на 21kW вариянт. Аз съм с котела 25kW( това е фабрично преработена камината 21 с плътна врата и изолация от каменна вата на ризата). Смятам да въведа настройките за 21kW, защото 25kW са ми много.
ВаскоРударци написа:
Дайте някъкви настройки за Комо 21 ?
Ще гледам тази събота да напиша някои неща за настройки на камината/котела. Сега ще кажа само, че е много грешен подхода да се копират чужди настройки. Това е игра на тото и само ако двете отоплителни системи са с еднакви параметри ще се получат нещата. Настройките се правят за всяка отоплителна инсталация на самата нея, като има два вариянта: 1.настройка с измервателни устройства( малко хора имат-обикновенно фирмите монтажници, скъпи са за да си ги закупим) и 2.настройка с наблюдение пламък, дим, сажди и температурата на димните газове( с повече отделено време всеки може да го постигне)
remarek - специалист
Здравейте! Днес при чистенето забелязах, като че ли някакъв слой вътре в пещта пада. Някакви евентуални проблеми или е нормално след една зима експлоатация?

Прикачен файл

1615101302010.jpg
1615101302010.jpg (110.94 KиБ) Видяна 1099 пъти

Прикачен файл

1615101302001.jpg
Shemkov - помощник
нед мар 07, 2021 9:25 amremarek написа:
Здравейте! Днес при чистенето забелязах, като че ли някакъв слой вътре в пещта пада. Някакви евентуални проблеми или е нормално след една зима експлоатация?
Приятел това е конденз. Не е нормално изобшо. Аз имам същия проблем но мисля, че вече го реших.
На колко градуса държите водата, какви са ти пелетите и с радиатоти ли си или с подово?
Restaurant - напреднал
нед мар 07, 2021 10:03 amShemkov написа:
нед мар 07, 2021 9:25 amremarek написа:
Здравейте! Днес при чистенето забелязах, като че ли някакъв слой вътре в пещта пада. Някакви евентуални проблеми или е нормално след една зима експлоатация?
Приятел това е конденз. Не е нормално изобшо. Аз имам същия проблем но мисля, че вече го реших.
На колко градуса държите водата, какви са ти пелетите и с радиатоти ли си или с подово?
При мен е същата работа по стените.Камината е настроена да работи по вода 62°, с радиатори съм. Ако може да споделиш как си решил проблема, благодаря!

Прикачен файл

20210307_103557.jpg
remarek - специалист
нед мар 07, 2021 10:03 amShemkov написа:
нед мар 07, 2021 9:25 amremarek написа:
Здравейте! Днес при чистенето забелязах, като че ли някакъв слой вътре в пещта пада. Някакви евентуални проблеми или е нормално след една зима експлоатация?
Приятел това е конденз. Не е нормално изобшо. Аз имам същия проблем но мисля, че вече го реших.
На колко градуса държите водата, какви са ти пелетите и с радиатоти ли си или с подово?
Температурата на водата я държа на 56 градуса. С радиатори съм, а пелетите не знам как да ти кажа какви са. Иглолистни са.
Shemkov - помощник
нед мар 07, 2021 10:47 amremarek написа:
нед мар 07, 2021 10:03 amShemkov написа:
нед мар 07, 2021 9:25 amremarek написа:
Здравейте! Днес при чистенето забелязах, като че ли някакъв слой вътре в пещта пада. Някакви евентуални проблеми или е нормално след една зима експлоатация?
Приятел това е конденз. Не е нормално изобшо. Аз имам същия проблем но мисля, че вече го реших.
На колко градуса държите водата, какви са ти пелетите и с радиатоти ли си или с подово?
Температурата на водата я държа на 56 градуса. С радиатори съм, а пелетите не знам как да ти кажа какви са. Иглолистни са.

При мен проблема беше, че водата я бях настроил на 48 - 52 гр понеже съм с подово. Имаш два варианта или ти е от ниската трмп и прави конденз или са калпави пелети. По скоро според мен е от водата. В доста форуми четох, че тя не трябва да е под 60гр.
Понеже аз няма как да държа 60гр вода монтирахме четирипътен вентил. Той смесва топлата и студената вода и не позволява разлика в изходящата и воходящата вода да има по голяма разлика от 10гр. Което не позволява появата на конденза. От 3 седмици съм с въпросният клапан и мисля, че вече има ефект. А слоят от чернилка трябва да го махнеш понеже след време ще ти корозира горивната камера. Аз моята доста си играх и все още имам от нея. Махнах я с газова горелка и шпатола. Нагряваш доста и докато го правиш веднага стържеш с шпатолата, друго спасение няма или поне аз незнам.
Това нещо пада самичко за около месец, като се пришпори реактора в оптимален режим. Щом отоплението е с огън, значи трябва да е огън, а не кандило.
Проблемът на тази камина е, че са ви малки жилищата.
Би работила сносно за къща над 150 квадрата, а апартамент още нагоре.

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: