Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Най добре да е оригинална.
Здравейте... Имам палетна камина alfa plam como 21 от април месец. И вчера я пуснах да работи по - дълго време
та работи два дни без да спира. Направи ми впечетление , че дава грешки при зареждане на пелети два пъти ми ми даде тази грешка и в бункера имаше около 20кг. пелети. До колкото четох по - темата това е често давана грешка за този модел. Има и отговори как да се предотврати но аз понеже не разбирам нищо и нищо не съм пипал по - нея не знам как да го отстраня... Друг проблем който преди 10 мин. който стана , както работи камината през тези два дни беше и зададена температура на стаята 29 градуса температура на вода 60 градуса и мощност на камината 3. До тук добре камината си вдига градуси на въздух на вода минава в режим work modulat (който до колкото аз прочитам това е икономичен режим на работа). И до момента вече не се дишаше стана адски горещо в целия апартамент... Настройвам и температура на въздуха на 20 градуса и температура на водата на 55 градуса мощността свалям на 1 и камината продължава да си блъска на 29 градуса и на 60 градуса на водата и я изключих. От това следва ли да спра камината за няколко часа да се охлади или нещо не е в ред не знам... Моля за помощ благодаря предварително.
вт окт 13, 2020 9:19 amfilmatoplo написа:
:wink: Кой знае повече за тази камина ,този който е монтирал 3 ,или този който я има в къщи 3 сезона :) .При пуска дойде едно момче което има такава камина вече три сезона ,врял и кипял в проблемите и в настройките ,писал и чел тук във форума в темата още от началото и .Стигнало се е да се допитва за настройки и от завода в Сърбия ,та за минутка момчето въведе нужното ,тоест намаляше заводските настройки и натисна старт :wink: .Хубаво е да има с кой да се обменя опит на място ,щото от магазина викат -натискате копчето и тя тръгва. :lol: Същото момче си е взел цял ансамбъл електронни термоглави и стаен термостат ,нещо като хоум кво еше и ще го свърже на камината ,абе чатка ги нещата .Самата камина си има неин си манталитет при палене и горене ,има разлика сравнено с камина Грейко ,въздуха е повече,отворите на горивната кошница са по големи,пелетите горят по разпръснати особено след излизане от фаза междинно почистване започва подаване на нови пелети и те падат по средата и делят огъня на 2 .Има и добра страна защото ако новите пелети затрупат наведнъж жарта по цялата кошничка -ще каже бум. :wink: Ами честито на ползвателя и.
Може ли някаква връзка с въпросния човек?
bmahob - майстор
пет окт 08, 2021 8:24 pmradi_151 написа:
Здравейте... Имам палетна камина alfa plam como 21 от април месец. И вчера я пуснах да работи по - дълго време
та работи два дни без да спира. Направи ми впечетление , че дава грешки при зареждане на пелети два пъти ми ми даде тази грешка и в бункера имаше около 20кг. пелети. До колкото четох по - темата това е често давана грешка за този модел. Има и отговори как да се предотврати но аз понеже не разбирам нищо и нищо не съм пипал по - нея не знам как да го отстраня... Друг проблем който преди 10 мин. който стана , както работи камината през тези два дни беше и зададена температура на стаята 29 градуса температура на вода 60 градуса и мощност на камината 3. До тук добре камината си вдига градуси на въздух на вода минава в режим work modulat (който до колкото аз прочитам това е икономичен режим на работа). И до момента вече не се дишаше стана адски горещо в целия апартамент... Настройвам и температура на въздуха на 20 градуса и температура на водата на 55 градуса мощността свалям на 1 и камината продължава да си блъска на 29 градуса и на 60 градуса на водата и я изключих. От това следва ли да спра камината за няколко часа да се охлади или нещо не е в ред не знам... Моля за помощ благодаря предварително.
По втория въпрос има в сервизното менюнкое да гони с приоритет, вода или въздух, отделнобси изключил вероятно стенд бай режима! Попрочети малко..... За първия проблем пиши коя грешка точно като наименование
Здравейте!

На какво може да се дължи следният проблем? Температурите на водата и стаята достигат до 1-2 градуса под зададените и горенето продължава не на 1-ва мощност, а на 2-ра мощност(в случая около 3 часа), без да свали на най-икономичната степен. След което ръчно свалих температурата на водата до достигнатите градуси и веднага влезе в модулация, а мощността падна на 1-ва. Обаче след половин час температурата на водата падна с 2 градуса, на стаята с 1 градус, а мощността се вдигна до 2-ра, но остана да си изписва модулация. След още половин час водата падна с още 2 градуса, а мощността отиде на 4-та степен, но модулацията си остана. Вдигнах температурата на стаята много високо, за да не се бърка нещо, но горенето си продължи хем в модулация, хем на 4-та степен. Имате ли някакви идеи? И в такъв случай разходът на пелети от модулацията ли би зависел или от 4-та степен на мощността, защото не мога да се ориентирам?
bmahob - майстор
Остави я на авто тя и задай желана т на стая или вода, след което т яси знае работата :wink: без Термоглави тегаво ще направиш икономия
Здравейте,

имам Алфаплам 18 KW камина.След работа,вентиалтора работи много продължително време (40 мин)и температурата на водата пада много.
Имам кода за достъп до сервизното меню,но незнам коя е настройката за този вентилатор?
bmahob - майстор
съб окт 09, 2021 9:17 pmVeselin_ написа:
Здравейте,

имам Алфаплам 18 KW камина.След работа,вентиалтора работи много продължително време (40 мин)и температурата на водата пада много.
Имам кода за достъп до сервизното меню,но незнам коя е настройката за този вентилатор?
Надали са 40мин, това е финалното чистене то няма отношение относно бързото изтиване ако не искаш да пали толко често я кротни или сложи стаен термостат,
пон яну 28, 2019 9:06 pmN.A.Vasileva написа:
Здравейте, регистрирах се, тъй като имам нужда от вашите съвети.
Вкъщи аз се занимавам с камината (21кW) , Живеем в къща на два етажа около 110кв РЗП, имаме 6 радиатора стоманени , една лира и бойлер . Вече втора зима сме с комо-то . Миналата зима изкарахме с 2т румънско-австрийските пелети ,като я палехме през деня , а вечер не работеше .Тази зима обаче сме с бебе и работи 24часа.
Та главния проблем (ако е реално такъв ) , че съм задала темп на водата 60гр , а в стаята където е камината хол,кухня трапезария в едно 25-6кв.м. е адска жега . Верно ,че тук във Варна не е много студено тази зима , но от три радиатора работи само един най-отдалепения от камината и то на 3та степен (термоглава ). Отворени са вратите към коридорите , но пак е много топло. Като направя водата на 57гр е същата работа . А на 55 на втория етаж е хладно . Дали има решение или да чакам да се застуди още незнам... :?
Здравейте колеги , имам следния проблем с котел commo compact 23 съм , настроил съм тем на стаята на 23 и на водата 57 влиза в modulat но не изключва ,постоянно работи , казаха ми че трябвалонда вдигне 4градуса разлика , намалям градусите на 18 и пак не изключва въпреки че в стаята е 22градуса ,и за 4 часа 1 чувал пелети свършиха , ще съм благодарен ако някой помогне
нед ное 24, 2019 12:55 ammimo79 написа:
Здравейте!Ползвам Алфа Плам 21к за втора година.Не бях пипал фабричните настройки до миналата седмица,защото не знаех как.Няколко дни си играя и ето какво промених:Преди стъклото ми почерняваше за 3-4 часа работа на камината.При чистене пепелта се махаше с препарат за стъкло,но сега не почернява,а става с кехлибарен цвят и стои леко матирано,като леко трудно го чистя с обезмаслител.Забелязвам също,че по димните тръби се образува лек и мазен нагар.Въпроса ми е:Това нормално ли е и,ако не,как трябва да бъде?Изчетох мненията ви по настройките и ето какво промених,след което стана така: Load Pallet- -6 Type Chimney- -1 Cadence Cleaning 20 Auger Light 1.0 Coclea Start 1.0 Coclea Power1 - 1.0 Coclea Power2 -1.3 Coclea Power3-1.8,Coclea Power4-2.5,Coclea Power5-3.0 Duration Cleaning-60 Exchaust Eu Start-2500 Exchaust Engine AVV-2700 Engine1-1500 Engine2-1600 Engine3-1700 Engine4-1800 Engine5-2000 Апартамента ми е 100кв.външен,сменена дограма,външна изолация.Имам 3 радиатора с термоглави и лира.Преди промяна на настройките ми влизаше в модулация за 15-20мин,а сега за повече от 2-3 часа.Работи ми основно на първа степен.Т на вода 52 гр,на стаята съм задал 35гр. Благодаря Ви предварително!
Здрасти колега как да влезна втова меню , моят котел е комо компакт 23 и влиза в модулат но никога не изключва какъв може да е проблема

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: